Προς το περιεχόμενο

202.000 χώρισαν από ΟΤΕ λόγω... αργού Ιντερνετ


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξουτ ξουτ φυγετε ολοι να αλαφρωσει το καυμενο το dslam που αναστεναζει τις ωρες αιχμης σε εμας απου ειμαστε στον ΟΤΕ..

Αντε αν φυγουν αλλοι τοσοι πιστευω οι ταχυτητες μου θα πετανε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

EGO EKANA AITHSH STHN VODAFONE -PATRA- TELOS AYGOYSTOY KAI DEN MOY EXOYN ENERGOPOIHSEI THN GRAMMH. H VODAFONE MOY LEEI DEN EXEI PORTES KAI TO 134 ENO STO http://WWW.OTESHOP.GR GIA ENERGOPOIHSH onDSL KAI cONN-X LEEI OTI YPARXOYN DSL PORTS.

 

 

EINAI OLOI TOYS KLEFTES KAI PSEFTES....

 

KAI NA JERETE OTI OI PAROXOI YPOXREOYNTAI NA DINOYN DOREAN THLEFONIKH YPOSTHRIJH ENO KANENAS TOYS DEN TA KANEI AYTA KAI SHKONOYN TO THL META APO 10 LEPTA TO LIGOTERO TO THLEFONO.

 

KANONIKA H E.E.T. TI KANEI? DEN TOYS ELEGXEI? POY MAS EXOYN ALLAJEI TA FOTA STIS XREOSEIS OTAN PAIRNOYME THL STA 138xx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να λενε οσοι υποστηριζουν τον ΟΤΕ,ενα να ξερουν.

το ποταμι δεν γυριζει πισω.

εαν ειχαμε μεινει στο μονοπωλειο του,ακομα με 2048 με 40 ευρω θα ειμασταν [χωρια το τηλεφωνο].

ο ανταγωνισμοs μονο καλο κανει σε μαs.

η επομενη φαση των εναλλακτικων ειναι οι οπτικεs ινεs,παντου σκαβουν.

οταν ο ΟΤΕ θα δωσει τα 24 ,οι αλλοι σε αυτη την τιμη η λιγο παραπανω θα δινουν 100/10.

αφηστε λοιπον τα περι ανταγωνισμου του ΟΤΕ με τουs ιδιωτεs γιατι απλα ποτε δεν θα μπορεσει να τουs ανταγωνισθει γιαπολλουs και διαφορουs λογουs,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να λενε οσοι υποστηριζουν τον ΟΤΕ,ενα να ξερουν.

το ποταμι δεν γυριζει πισω.

εαν ειχαμε μεινει στο μονοπωλειο του,ακομα με 2048 με 40 ευρω θα ειμασταν [χωρια το τηλεφωνο].

ο ανταγωνισμοs μονο καλο κανει σε μαs.

η επομενη φαση των εναλλακτικων ειναι οι οπτικεs ινεs,παντου σκαβουν.

οταν ο ΟΤΕ θα δωσει τα 24 ,οι αλλοι σε αυτη την τιμη η λιγο παραπανω θα δινουν 100/10.

αφηστε λοιπον τα περι ανταγωνισμου του ΟΤΕ με τουs ιδιωτεs γιατι απλα ποτε δεν θα μπορεσει να τουs ανταγωνισθει γιαπολλουs και διαφορουs λογουs,

 

 

ΝΑΙ, για το μονοπώλιο έχεις απόλυτο δίκιο.

Στη Νάξο, έκαναν αίτηση οι γονείς μου το 1989 για σταθερό και η γραμμή ήρθε μετά από 10 χρόνια (όταν αναβαθμίστηκαν τα τηλεφωνικά κέντρα του νομού σε ψηφιακά).:cry:

Αν δεν υπήρχε ο ανταγωνισμός , θα τρώγαμε στη μάπα το ISDN σαν τεχνολογία αιχμής μέχρι το 2010 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.:mad:

Και παρόλο που είμαι και γαύρος, να πάει να γ... και η Intracom με το netmode της...

 

Απλά ας μη βιαζόμαστε.

Να ωριμάσει λίγο η αγορά (να φύγουν και οι σκιτζήδες απ' την πιάτσα).

Δεν χρειάζεται να μας "παίζουν" αυτοί. Τους "παίζουμε" εμείς καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν υποστηρίζω τον ΟΤΕ απλά λέω την γνώμη μου και τισ σκέψεις μου και παραθέτω και επιχειρήματα.Μόλις βγεί κάποιος πιο αξιόπιστος ΙSP με χαρά να αλλάξω πρώτος και καλύτερος.Και όταν λέτε για ταχύτητες περιμένετε τον φεβρουάριο του 2008.Όσο για τις τιμές όταν όλοι έπαιζαν στις ίδιες ταχύτητες με 0,50-2.50 Εuro διαφορά το κάνετε θέμα?Καλύτερα να πλήρωνω 1 φράγκό παραπάνω αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο στο support να το σηκώνει κάποιος το Γ***ΔΙ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τουs σκιτζηδεs ,θα γινει και πολυ συντομα για υον απλουστατο λογο οτι δεν θα αντεξουν τον ανταγωνισμο.

ετσι εγινε και σε ολη την Ευρωπη,στην αρχη πεσανε ολοι μαζι για να οικονομισουν και μετα 2-3 χρονια μεινανε 2-3 σε καθε χωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εγώ δεν υποστηρίζω τον ΟΤΕ απλά λέω την γνώμη μου και τισ σκέψεις μου και παραθέτω και επιχειρήματα.Μόλις βγεί κάποιος πιο αξιόπιστος ΙSP με χαρά να αλλάξω πρώτος και καλύτερος.Και όταν λέτε για ταχύτητες περιμένετε τον φεβρουάριο του 2008.Όσο για τις τιμές όταν όλοι έπαιζαν στις ίδιες ταχύτητες με 0,50-2.50 Εuro διαφορά το κάνετε θέμα?Καλύτερα να πλήρωνω 1 φράγκό παραπάνω αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο στο support να το σηκώνει κάποιος το Γ***ΔΙ!!!

 

protimw na mhn exw oute ena provlhma para na eimai tigka sta provlhmata kai na prepei na pairnei ka8e treis kai ligo gia TY...

kai mexri stigmhs Forthnet den eixa oute ena provlhma...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμενα απο τον οτε καηκα απο ολες της πλευρες.

 

οκ.δεν εχω λογο να σε πεισω να αλλαξεις αποψη.και δεν με αφορα.

βαλε καμοια forthnet,να εισαι 10 μερες χωρις σταθερο τηλεφωνο,και να μην μπορεις να τους βρεις τηλεφωνικος να σου πουν τι συμβαινει. να πηγαινεις 10 μερες μετα απο τα γραφεια τους,(γιατι μονο τοτε ευκαιρουσες),να τους κανεις τα παραπονα σου,και ο ενας να σε πεταει σαν μπαλακι στον αλλο.και μεχρι να σε εξυπηρετησει καποιος,να εχει περασει ενα 3ωρο,και αν καποιος διαφωνει μαζι μου,η εχει αντιθετη αποψη για αυτο,ας με διαψευσει.γιατι τοση ωρα εκαναν να με εξυπητετησουν.

 

βαλε forthnet,και αμα χασεις τον κωδικο σου,παρτους τηλεφωνο να στον δωσουνε,και πες μου.

βαλε forthnet,και αμα χαλασει η γραμμη σου,και στην αποκαταστησουν συντομα,πες μου.

βαλε forthnet,και πες μου αν σου ηρθε μια φορα σπιτι ο κανονικος λογαριασμος,η αμα ειχε 5-10 ευρω παραπανω.

βαλε forthnet,και παρτους τηλεφωνο για να σε εξυπηρετησουνε σε οποιοδηποτε προβλημα,η απορια σου.

βαλε forthnet,να διακοπτετε η συνδεση σου 15 φορες την εβδομαδα,για τεχνικες εργασιες.

 

ο οτε,μπορει να μην σου δινει 24 ....mbit,αλλα αυτο που σου λεει,αυτο σου δινει.με ελαχιστες εξερεσεις.

και μην ξεχνας,οτι ο οτε ειναι σε ολη την ελλαδα.η forthnet εκτος αττικης,σε ποιες περιοχες βρισκετε? περιμενω απαντηση.

 

 

Καλύτερα να πλήρωνω 1 φράγκό παραπάνω αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο στο support να το σηκώνει κάποιος το Γ***ΔΙ!!!

 

σωστος.

 

 

οταν ο ΟΤΕ θα δωσει τα 24 ,οι αλλοι σε αυτη την τιμη η λιγο παραπανω θα δινουν 100/10.

περιμενε να σου δωσει τα 100. ποσο μαλλον τα 10.

 

 

αφηστε λοιπον τα περι ανταγωνισμου του ΟΤΕ με τουs ιδιωτεs γιατι απλα ποτε δεν θα μπορεσει να τουs ανταγωνισθει γιαπολλουs και διαφορουs λογουs,

 

ανεφερε μας τους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε BOUGAS εχω 2play εδω και 8 μηνεs.

γιατι να χασειs τον κωδικο σου,δεν μπορειs να τον εχειs καπου γραμμενο;

ο λογ/σμοs μεχρι σημερα ερχεται κανονικοs και επειδη δεν κανω κινητα απο το σταθερο,4 φορεs που εχω πληρωσει δεν πληρωσα ουτε 1 ευρω παραπανω.

ποτε δεν διακοπηκε η συνδεση μου,εκτοs απο την αρχη που μεχρι να σταθεροποιηθει η ταχυτητα μου,ειχα καποια disconnects.

μην εισαι λοιπον απολυτοs απο αυτα που ακουs εαν δεν εχειs ο ιδιοs προσωπικη εμπειρια.

και μην ξεχναs οτι σε ολεs τιs εταιριεs υπαρχουν ευχαριστημενοι και δυσαρεστημενοι.

αλλωστε η ευρυζωνικοτητα ειναι ακομα στα σπαργανα στην χωρα μαs και παλι καλα για μεχρι τωρα.

ολοι αυτοι που εχουν φυγει και θα φυγουν απο τον ΟΤΕ ειναι κοροιδα η αφελειs;

απλα ολοι μαs βαρεθηκαμε το χαρατσι και ψαξαμε αλλου τη γιατρεια μαs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην εισαι λοιπον απολυτοs απο αυτα που ακουs εαν δεν εχειs ο ιδιοs προσωπικη εμπειρια.

ολα αυτα ειναι απο προσωπικη εμπειρια.

και μην ξεχναs οτι σε ολεs τιs εταιριεs υπαρχουν ευχαριστημενοι και δυσαρεστημενοι.

ναι,σε αυτο συμφωνο απολυτα.αλλα το ιδιο ισχυει και για τον οτε,και για τις ιδιοτηκες.

 

ολοι αυτοι που εχουν φυγει και θα φυγουν απο τον ΟΤΕ ειναι κοροιδα η αφελειs;

ολοι αυτοι δεν εφυγαν γιατι ηταν απογοητευμενοι απο τον οτε.εφυγαν για πλεον υπαρχει ανταγωνισμος,και το καρπουζι κοβετε σε κομματια.

καμοια εταιρια στον κοσμο,δεν κατεχει το 90-100% των χρηστων.αυτο δεν θα γινει ποτε.

 

απλα ολοι μαs βαρεθηκαμε το χαρατσι και ψαξαμε αλλου τη γιατρεια μαs.

δηλαδη οταν λες ολοι μας? εκφραζεις 10 εκατ. ελληνες?

 

φιλικα παντα.κουβεντα να γινετε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε BOUGAS εχω 2play εδω και 8 μηνεs.

γιατι να χασειs τον κωδικο σου,δεν μπορειs να τον εχειs καπου γραμμενο;

ο λογ/σμοs μεχρι σημερα ερχεται κανονικοs και επειδη δεν κανω κινητα απο το σταθερο,4 φορεs που εχω πληρωσει δεν πληρωσα ουτε 1 ευρω παραπανω.

ποτε δεν διακοπηκε η συνδεση μου,εκτοs απο την αρχη που μεχρι να σταθεροποιηθει η ταχυτητα μου,ειχα καποια disconnects.

μην εισαι λοιπον απολυτοs απο αυτα που ακουs εαν δεν εχειs ο ιδιοs προσωπικη εμπειρια.

και μην ξεχναs οτι σε ολεs τιs εταιριεs υπαρχουν ευχαριστημενοι και δυσαρεστημενοι.

αλλωστε η ευρυζωνικοτητα ειναι ακομα στα σπαργανα στην χωρα μαs και παλι καλα για μεχρι τωρα.

ολοι αυτοι που εχουν φυγει και θα φυγουν απο τον ΟΤΕ ειναι κοροιδα η αφελειs;

απλα ολοι μαs βαρεθηκαμε το χαρατσι και ψαξαμε αλλου τη γιατρεια μαs.

 

+1. 4net και δω και ειμαι μια χαρα εδω και 4 μηνες. Λιγο στην ενεργοποιηση αργησε (36 μερες) αλλα κατα τ'αλλα ολα καλα. 15500Kb/s κλαιδωμα, 1,5MB/s download, ικανοποιητικα pings, μηδενικες αποσυνδεσεις (μια φορα τη βδομαδα και κανει μετα αμεσα ανασυνδεση). Ναι, ειμαι ικανοποιημενος. Και το DSLAM μου παιζει σε ενα λογικο contention ratio, χωρις να σερνεται τις ωρες αιχμης. Mind you, ειμαι Καλλιθεα οπου υπαρχει μεγαλη διυσδηση των ADSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

protimw na mhn exw oute ena provlhma para na eimai tigka sta provlhmata kai na prepei na pairnei ka8e treis kai ligo gia TY...

kai mexri stigmhs Forthnet den eixa oute ena provlhma...

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει κ σε μένα με οτέ.Μόνο ένα πρόβλημα συγχρονισμού είχα το οποίο λύθηκε μέσα σε μια βδομάδα(δεν συγχρόνιζε σωστά το Upload μου).Με την Forthnet έχω τραβήξει γολγοθά εγώ, ο πατέρας μου και 2 συμφοιτητές μου.Προς θεού δεν λέω οτι ο Οτε είναι ο καλύτερος αλλά μην κάνουμε και θεούς τους εναλλακτικούς.Είναι μπαταχτσήδες επί το πλήστον και ΔΕΝ σέβονται τον πελάτη τους.Εάν ποτέ αποκτήσεις πρόβλημα με το DSL σου στην forthnet έλα μετά να μας πείς την γνώμη σου για το helpdesk τους(ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΕΙ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βtw xoloth όταν λες χαράτσι εννοείς το πάγιο έτσι?Νομίζεις οτι δεν το πληρώνεις με το πακέτο σου?Στα ίδια λεφτά είσαι φίλε απλά έχεις υψηλότερη ταχύτητα.Κάτι που σε μερικούς μήνες θα το έχει κ ο ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν δεν ειχαν βγει εστω και ετσι οι εναλλακτικοι ακομη με του παππου το σταθερο θα ειμασταν.Και δεν εχουν σχεση καμια σχεση οι τιμες και οι αποδοσεις με τα χαλια του οτε, και δεν ειναι κουτοι ολοι που φευγουν οπως ειπε και ενας φιλος πριν στο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που το ξερειs οτι θα το εχει και ο ΟΤΕ;

μου φαινεται λιγο δυσκολο να δωσει ο ΟΤΕ πακετο με δωρεαν τηλεφωνια και 24.

αλλα και ετσι να γινει ,εχουν οι αλλοι το περιθωριο να κανουν μια αναβαθμιση στο upload σε annex m και να τον κουφανουν.

μιλαμε παντα για πραγματα που δεν χρειαζονται καποια μετατροπη,εκτοs απο την αγορα ρουτερ που να υποστηριζει annex m για οσουs δεν εχουν.

αμα χτυπαs ενα 3,5ΜΒ στην 24αρα ,τι αλλο θελειs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...