Προς το περιεχόμενο

TV tuner και πρόγραμμα παρακολούθησης TV


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα,

 

τελικά χθες αγόρασα το TV tuner ASUS MyCinema U3000 Hybrid USB2 το οποίο υποστηρίζει αναλογική και ψηφιακή τηλεόραση καθώς και ράδιο FM

 

Με μια πρώτη ενασχόληση με την καρτούλα είμαι αρκετά ικανοποιημένος τόσο απο την ποιότητα της όσο και απο την απόδοση της. Νομίζω είναι μια καλή αγορά.

 

Το θέμα μου είναι το software που συνδεύει την κάρτα. Πρόκειται για το CyberLink PowerCinema το οποίο αν και πολύ καλό και πλήρες δεν με βολεύει καθόλου. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα για να βλέπω TV και να ακούω ραδιόφωνο?

 

*** δεν θέλω πρόγραμμα για να βλέπω TV μέσω internet θέλω πρόγραμμα που να εκμεταλεύεται την κάρτα TV.

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλοι μου SOS

 

έβαλα το ChrisTV καθώς και το IntervideoWinDVR. Και στα 2 έχω πολύ καλή εικόνα άλλα δεν έχω ήχο. Βλέπω τα κανάλια χωρίς να ακούω. Μήπως κάποιος έχει να μου προτείνει κάποια λύση?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλοι μου SOS

 

έβαλα το ChrisTV καθώς και το IntervideoWinDVR. Και στα 2 έχω πολύ καλή εικόνα άλλα δεν έχω ήχο. Βλέπω τα κανάλια χωρίς να ακούω. Μήπως κάποιος έχει να μου προτείνει κάποια λύση?

 

ευχαριστώ

μηπως πρεπει να συνδεσεις την εξοδο ηχου της καρτας με το line-in του υπολογιστη σου (ή της καρτας ηχου σου) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως πρεπει να συνδεσεις την εξοδο ηχου της καρτας με το line-in του υπολογιστη σου (ή της καρτας ηχου σου) ?

 

η κάρτα είναι usb2 οπότε δεν υπαρχουν line-out και line-in:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...