Προς το περιεχόμενο

Laptop Toshiba A100-906--->ανταλλακτικά


lalanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, μετά από ένα χρόνο συμβίωσης, ο αδερφός μου φρόντισε να διαλύσει την οθόνη του Toshiba. Είμαστε οριακά εκτός εγγύησης, και με επικοινωνία με το service μου είπαν το πολύ όμορφο και εύηχο ποσό των 600 ευρώ για επισκευήe, ποσό που ΦΥΣΙΚΑ δεν πρόκειται να δώσω...

Σε συνδυασμό με διάφορα προβλήματα με τις usb, υπερθερμάνσεις κτλ θέλω όσο γίνεται να το ξεφορτωθώ....

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά εξαρτηματά του μπορώ να χρησιμοποιήσω για να μην πάει τσάμπα; (vga, RAM, HDD κτλ)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo ti eida to laptop einai new,den aksizei kata thn gnomi mou na to kaneis antalaktika,me 100-200 tha breis othoni apo allou,kai tha eisai ok,an to kathariseis mesa mporei na ftiaksei to problima me thn thermokrasia,h mporeis na to pouliseis etsi alla tha sto paroun tsampa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μετά από ένα χρόνο συμβίωσης, ο αδερφός μου φρόντισε να διαλύσει την οθόνη του Toshiba. Είμαστε οριακά εκτός εγγύησης, και με επικοινωνία με το service μου είπαν το πολύ όμορφο και εύηχο ποσό των 600 ευρώ για επισκευήe, ποσό που ΦΥΣΙΚΑ δεν πρόκειται να δώσω...

Σε συνδυασμό με διάφορα προβλήματα με τις usb, υπερθερμάνσεις κτλ θέλω όσο γίνεται να το ξεφορτωθώ....

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά εξαρτηματά του μπορώ να χρησιμοποιήσω για να μην πάει τσάμπα; (vga, RAM, HDD κτλ)

Ευχαριστώ

 

κριμα ειναι να το κανεις ανταλλακτικα... και εγω εχω το ιδιο ,με μια αναβαθμιση μνημης στα 2g και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. τι χρηση του εκανες και ειχες αυτα τα προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μετά από ένα χρόνο συμβίωσης, ο αδερφός μου φρόντισε να διαλύσει την οθόνη του Toshiba. Είμαστε οριακά εκτός εγγύησης, και με επικοινωνία με το service μου είπαν το πολύ όμορφο και εύηχο ποσό των 600 ευρώ για επισκευήe, ποσό που ΦΥΣΙΚΑ δεν πρόκειται να δώσω...

Σε συνδυασμό με διάφορα προβλήματα με τις usb, υπερθερμάνσεις κτλ θέλω όσο γίνεται να το ξεφορτωθώ....

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά εξαρτηματά του μπορώ να χρησιμοποιήσω για να μην πάει τσάμπα; (vga, RAM, HDD κτλ)

Ευχαριστώ

 

Θα σου πρότεινα να μην το πετάξεις, να το κρατήσεις και να βρεις ο8ονη απο e-bay. όσο για τα προβλήματα με τις usb & τις υπερ8εμάνσεις, δεν νομίζω ότι 8α τα αποφύγεις ακόμα και με το καινούργιο laptop, ακομα και αν αλλάξεις μάρκα! Άλλωστε για αυτό έχουμε φορητά! να μεταφέρονται εκει που παμε! Δεν απαιτήσαμε να δουλευουν το ίδιο αξιόπιστα και γρήγορα με τα desktop!!!

 

Πάντως αν πάς για νέο ρίξε και μια ματιά στα Dell, έχουν υποδειγματικο service...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη έχει σπάσει αυτό είναι το βασικό. Και 600 ευρώ δεν θέλω να δώσω. Τώρα για 100-200 ευρώ οθόνη αν μπορεί κάποιος να μου υποδείξει κάτι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει ρε παίδες από ebay; Να περιμένω από Αμερική οθόνη; Έχω πάρει αρκετά πράγματα, αλλά κάτι μου λέει ότι θα περιμένω 2 μήνες, θα σκάσω μια 150άρα και θα φτάσει εδώ σπασμένη η οθόνη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψαχνω μια μητρικη να φανταστεις απο το λαπτοπ του αδερφου μου.

Εχει καει και ειναι η MOTHERBOARD 755II0 P/N 37-UD4000-01.

Και δεν ξερω τι να κανω τα ανταλλακτικα:80 σκληρος pentium 4 3.2,

dvdrw κλπ.Μια τη βρισκω μια χανεται σε τιμες κανα 20 ευρω.

Ελλαδα δεν εχω ψαξει και δεν ξερω που να τη βρω.

Εγω στη θεση σου θα επαιρνα απο ebay. Σπασμενη με τιποτα.Αλλα δε θα εδινα 150.Το πολυ να εδινα 80-90 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...