Προς το περιεχόμενο

NOD lag


sk8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο την στιγμη που εγκατεστησα το NOD AV παρατηρησα καποιες καθυστερησεις μερικων δευτερολεπτων οταν παω να τρεξω καποια εφαρμογη.

Για παραδειγμα FireFox, MSN, Visual Studio.

Αυτες οι καθυστερησεις δεν υπηρχαν προηγουμενως και ολες οι εφαρμογες πετουσαν. Υποψιαστηκα καποιο scan που κανει το NOD, οταν ανοιγουν οι εφαρμογες, ετσι το εσβησα τελειως αλλα το lag ηταν ακομα εκει.

Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πρέπει να τη βγάλεις? ;):mrgreen:

 

έχω πολύ παλιά έκδοση(2,51 νομίζω) και η 2.70 μια χαρά είναι δεν έχουν κανένα πρόβλημα..μήπως το πρόβλημα δεν είναι του nod όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω, Firefox, Thunderbird και MSN messenger αργουν για αρκετα δευτερολεπτα μετα το διπλο κλικ,δε συνεβαινε πριν, και δεν αλλαξα κατι αλλο, οποτε φανταζομαι οτι ειναι προβλημα με το NOD που θελει να scannarei τα applications κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοικε το ESET Smart Security Center and πατα F5 για να μπεις Advanced Setup.

Πάτα στο Antivirus and antispyware και ξετίκαρε το "Enable Anti-Stealth technology".

 

Ίσως λύσει το προβλημά σου .. maybe ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κάτι περίεργο πρέπει να συμβαίνει με τα nod και smartsecurity.

Κάθε δυο τρεις ημέρες βγαίνει και νέα έκδοση. Έφθασαν αισίως στην 0.566 ...

 

(Το πρόβλημά σου πάντως είναι άσχετο με την εφαρμογή nod... Δεν έχει αναφερθεί σε forum -ακόμα - κάτι σχετικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μονο εγω δε θεωρω τυχαιο το γεγονος οτι 3 applications που προσπαθουν να "δουν" το internet, με ο,τι και αν συνεπαγεται αυτο (προσπαθουν να ανοιξουν καποιο port, socket) καθυστερουν απελπιστικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...