Προς το περιεχόμενο

Vga Overcloking Guide


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασφαλώς και φαίνονται στο ati tool. Είναι οι μικρές κουκίδες πάνω-πάνω, γιαυτό τις κύκλωσε αυτός που το έκανε... :P

Οπα κατσε κατσε.. δηλαδη οι κιτρινες κουκιδουλες που φαινονται ειναι τα artifacts? (γιατι εμενα μου φαινοταν οτι τισ ειχε σημειωσει αυτος με το κιτρινο επειδη δεν θα τις ξεχωριζαμε εμεις στις φωτο.) αρα εγω δηλαδη οταν θα κοιταω θα δω αν ειναι κιτρινες κουκιδες.. ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτά είναι τα artifacts, κατά τη διάρκεια του gaming βέβαια δε θα δεις κίτρινα στίγματα, αλλά μαύρα ή γραμμές.

 

Οτιδήποτε είναι διαφορετικό από ότι θα έπρεπε είναι artifact. Για παράδειγμα μπορει σε ένα fps το όπλο να έχει επιμηκυνθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ναι βρε αδερφέ λες να έκατσα να τις έκανα μια μία :P ;

lol ακριβως αυτο πιστευα.. χαζος γαρ.. :lol::lol::lol:( και εσυ μωρε αδερφε δεν μπορουσες να κανεις τον κυκλο με αλλο χρωμα για να μην μου παει αυτο στο μυαλο??? :) )

Επεξ/σία από nem52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μικρός ήμουν δεν ήξερα πολλά :)

 

γενικά στο Ati Tool έτσι θα τα δεις τα artifacts

στα games μέσα απλά ότι είναι παράξενο μπορεί να βλέπεις πολύγωνα ή ροζ πράγματα εκεί που δεν πρέπει και άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξεκίνησα σήμερα απο τα πολύ βασικά για να κλοκάρω την κάρτα γραφικών.Δοκίμασα στον catalyst to overdrive-autotune και απο 750 πυρήνα και 1100 μνήμη πήγε 790 πυρήνα και 1150 μνήμη.Θεωρείτε πολύ αυτό;Και άν όχι με ποιό πρόγραμμα μπορώ να την ανεβάσω κι άλλο;Αλήθεια υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να δώσουμε και τάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχεχε, όντως έτσι τα δείχνει το ATI Tool. Πως σου πήγε το μυαλό ότι τα σημείωσε μόνος του ο Πάνος; :-D

ειδα το ιδο χρωμα και μου πηγε αυτο στο μυαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμήκυνση κάνης όπλου;

 

Δεν έχω πετύχει κάτι τέτοιο..

 

Απλά ήθελα να πω ότι μπορεί να είναι οτιδήποτε μπορεί. Δεν λέω ότι είναι το πιο συχνό (και ίσως ήταν λίγο too much η λέξη επιμήκυνση) απλά προσπαθώ να εξηγήσω στο φίλο ότι οτιδήποτε διαφορετικό απο το αναμενόμενο είναι artifact πχ κουκίδες, λωρίδες κλπ

 

Όταν λέω επιμήκυνση κάποιου πράγματος (το όπλο είναι απλά ένα παράδειγμα) εννοώ ότι κάποια χρώματα του έχουν μετατοπιστεί σε λωρίδες και λίγο παραπέρα. Ορίστε ένα παράδειγμα

 

artifacts.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Λοιπν,λεω να overckokaρω και εγω την ατι 4850 μεχρι οσο παει.Θελω να μου πειτε τι να ανεβασω περισσοτερο[πυρηνα ,memory?]και επισης μεχρι ποια θερμοκρασια ειμαι οκ.Λεω να το επιχειρησω με το ati tool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερες διαφορές βλέπεις στον πύρινα και μετά στης μνήμες .Πες μας τη θερμοκρασίες έχεις σε full load ; δοκίμασε το msi afterburn είναι ποιο εύκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...