Προς το περιεχόμενο

Vga Overcloking Guide


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πόση ώρα πρέπει να τρέξει κάποιος το MSI Kombustor για να είναι σίγουρος ή τουλάχιστον σε καλό δρόμο με το overclocking? Επίσης μήπως το furmark είναι καλύτερο για testing?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση ώρα πρέπει να τρέξει κάποιος το MSI Kombustor για να είναι σίγουρος ή τουλάχιστον σε καλό δρόμο με το overclocking? Επίσης μήπως το furmark είναι καλύτερο για testing?

Το funmark ειναι καλυτερο για burning,δηλαδη να δεις τις υψηλοτερες θερμοκρασιες του gpu,κανει βεβαια γαι stability test αλλα οχι και τοσο[το gpu tool ειναι καλο για stability]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,έχω κάποιες απορίες που λογικά έχουν ήδη απαντηθεί στο Thread αυτό αλλά για να μην ψάχνω τόσες σελίδες εάν μπορεί κάποιος ας μου ρίξει λίγο το φως του...

 

AtiTool θα χρησιμοποιήσω και για Nvidia;

Με ένα απλό χαλαρό O/C θα δω καθόλου διαφορά στα FPS και εάν ναι για πόσο μιλάμε(μια γενική προσέγγιση);

Παίζει κάποιο ρόλο πέρα από τις θερμοκρασίες το γεγονός πως έχω κάνει O/C και τον επεξεργαστή;

Με ποια εφαρμογή θα δοκιμάσω το stability;

Τέλος,η κάρτα μου είναι αυτή,μήπως ξέρει κανείς να με καθοδηγήσει στο O/C με αυτή τη συγκεκριμένη κάρτα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι συγνώμη εάν έχουν ήδη απαντηθεί τα ερωτήματα μου κάπου πιο πάνω στο thread

 

υ.γ Δεν ξέρω εάν θα βοηθήσουν κάπου αλλά να και τα υπόλοιπα specs:

Gigabyte 990FXa-U3

Amd phenom 2 x4 955 (o/c 3,8)

2x2gb DDR5 1600 ram

Corair 550w

Επεξ/σία από interkirilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις MSI Afterburner και FurMark και αφήνεις στην άκρη ATiTool κ.λπ..

 

Επίσης κατεβάζεις και 3DMark/Unigine Heaven 2.5 για να τσεκάρεις διαφορές στην απόδοση πριν και μετά το κλοκάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...