Προς το περιεχόμενο

Ποιά σειρά ήταν εκείνη που σας έκανε να στρέψετε το βλέμμα σας στην άλλη ήπειρο?


Stathiss19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ξεκίνησα όπως και πολλοί άλλοι απο την κορυφαία για μένα νεανική σειρα Dawson's Creek που παιζόταν κάθε Κυριακή στις 12 στο mega..και που παρεπιμπτόντως δεν μπορώ να βρώ ελληνικούς υπότιτλους..

Εσείς λοιπόν πώς ξεκινήσατε..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγω ξεκινησα με prison break πριν περιπου 1 χρονο. δεν εβλεπα ξενες σειρες.αλλα ακουγα πολλα απο φιλους και γνωστους.κατεβασα το πρωτο επεισοδιο,το ειδα,και ειδα και τα υπολοιπα 21 σε 4 μερες.ειδα μετα στα καπακια και την σεζον 2,και μετα πηραν σειρα lost (3 σεζον σε 10 μερες), heroes την πρωτη σεζον σε 3 μερες,και τους 2 πρωτους κυκλους του 24 σε 7 μερες,και εχει και συνεχεια!

ο λογος που το γυρισα στις σειρες,και εκοψα πλεον τις ταινιες,ειναι το οτι τα τελευταια χρονια,ζητημα να βγαινουν 2-3 ταινιες της προκοπης.

 

η σειρα ειναι αλλη φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι recordman!!!lol..Καλά ναι οι σειρές είναι άλλη φάση..σε κρατάνε σε αγωνία για μέρες..και όσο αναφορά τις ταινίες συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..ελάχιστες έως μηδαμινές οι καλές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι ποτε δεν ειδα ουτε και θα δω ελληνικες σειρες... Η παλιοτερη που θυμαμαι απο τις ξενες να παρακολουθω ηταν "baa baa black sheep" http://www.imdb.com/title/tt0073961/ :lol: Καποτε την εβαζε παρα πολυ πρωι στο Mega... οταν ειχε ξεκινησει το Mega... Απο εκει και περα... Friends, McGuyver, κλπ κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικά με ξένες σειρές που έβαζαν τα ελληνικά κανάλια married with children, The Nanny, just shoot me, friends κτλ

με την άνθηση του ίντερνετ και την απόκτηση πολλών "θείων" οι επιλογές έγιναν πολύ περισσότερες

εκτός από τα friends που παραμένουν πάντα σταθερή αξία οι πρώτες σειρές που παρακολούθησα μέσω ίντερνετ ήταν το southpark και το 24

 

μετά ακολούθησαν πολλές lost, prison break, heroes, hustle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

K egw an to pareis apo to ti evlepa mikros sthn tv, htan apeires xenes seires. Apo pou na arxisw k pou na teliwsw. Mcguyver, Knight Rider (Kit to legame tote), Lost in space, ena kameno sthn ert... o jack kai to ydroplano i kapws etsi, frou frou, ta full house kai saved by the bell pou eipan ta paidia pio panw. Sthn pio sygxronh epoxh kalles seires evaze to Makedonia tv: Just shoot me (Apisteyth seira, apo tis pio asteies pou exw dei pote, ksekinhse pio palia sto Mega), News Radio (xamos se enan radiofwniko stathmo), Married With Children (Koryfaies atakes apo ton pio athlio typo pou yphrxe pote), to Two guys and a girl (Poly gelio), Ta X-files (Shmera den kserw an tha ta antexa) Apeira milame, apo ta opoia ta perissotera shmera me ta standards pou exoume den vlepontai.

 

H prwth seira pou katevasa eksoloklhrou kai (synexizw na katevazw) apo internet einai to Heroes enw synexisa me prison kai Dexter. Aytes pamtws pou pistevw oti ekanan ton xamo sthn ellada itan to Lost kai meta to Prison giati synepesan me thn anthish tou DsL sthn elllada.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι knight rider ισως και να ναι η αρχη του "κακου", ολα τα λεφτα η εισαγωγη της σειρας, αληθεια ειχατε παρει τον KITT 5 ταχυτητες? αχχαχαχα

 

μου ρθε και ο ΒΟΥΤΣΑΣ με τον ΨΙΤ τωρα χαχαχα, το οποιο αμαξι ή ακριβες αντιγραφο ηταν παρκαρισμενο στη Συγγρου πριν χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α,εσεις πηγατε πολυ παλια.εγω νομιζα σειρες που κατεβαζουμε απο το ιντερνετ τα τελευταια χρονια.

πριν αρχισω να κατεβαζω Lost,Prison Break,24,Heroes ,ξεκινησα απο τηλεοραση με Baywatch,ιπποτης της ασφαλτου,παντρεμενοι με παιδια,Mcguyver, και παρασκευη και 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pwpw thymamai eixame anakalypsei ligo pio pera apo thn geitonia mou parkarismenh mia mayrh pontiak (xwris ta kokkina fwtakia fysika) kai eixe ginei astikos mythos gia to poios thn eixe, oti thn eixe ferei apo thn germania me apeira ekatommyria ktl :D

Perimename pantws mpas k doume ton Mitz me afana malli na skasei myth! POly GEliO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι βλέπαμε στην τηλεόραση Knight Rider, Baywatch, Dawson's Creek κ.ά. αλλά προσωπικά η σειρά που με έκανε να στραφώ αποκλειστικά εκεί για τη διασκέδαση μου (ενίοτε και ψυχαγωγία) ήταν το ALIAS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... o jack kai to ydroplano i kapws etsi...
Το μυστήριο του χρυσού πιθήκου (Tales of the golden monkey), το οποίο παρεμπιπτώντος θέλω να ξαναδώ και δεν μπορώ να το βρω πουθενά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από τις πρώτες σειρές που θεωρώ ενδιαφέρουσες ήταν τα McGuyver, E.R. και X-files.

Ήταν και άλλες βέβαια (πχ Moonlighting, Beauty and the Beast)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...