Προς το περιεχόμενο

Ποιά σειρά ήταν εκείνη που σας έκανε να στρέψετε το βλέμμα σας στην άλλη ήπειρο?


Stathiss19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Από τις πρώτες σειρές που θεωρώ ενδιαφέρουσες ήταν τα McGuyver, E.R. και X-files.

Ήταν και άλλες βέβαια (πχ Moonlighting, Beauty and the Beast)

Και θυμομουν μονο το McGuyver αλλα μου ξεθαψες και τον Vincent κ το Beauty and the Beast:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Πράγματι βλέπαμε στην τηλεόραση Knight Rider, Baywatch, Dawson's Creek κ.ά. αλλά προσωπικά η σειρά που με έκανε να στραφώ αποκλειστικά εκεί για τη διασκέδαση μου (ενίοτε και ψυχαγωγία) ήταν το ALIAS!

 

 

me too tony! mexri tote (sto uk) kateabaza san trelos mousikes kai shitty cams (poios thymatai kati tmd groups....), malista se estia den eixa net opote phgenoerxomun sto computer room me zip drives lol

 

Teleytaio xrono master sto newcastle, pleon se spiti kai bazo dsl. Mesa se ola ta katebasmata petyxeno kai to ALIAS. Ayto htane, kolisa me jennifer, spys, babes, gadgets, action...whats not to like? Apo tote kolisa me tis seires, bebaia tora exo ftasei sto shmeio na exo tsekarei kamia 60ria full seires, exo ginei serial veteran, den exei nohma na mpo se tiltous, too many. Full tainies blepo mia kathe mhna ksero go, seires aneloipos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασα και το E.R. το ξεκινησα πριν 2-3 χρονια,που το εβαζε βραδι 02:00 - 03:00 ο alpha.

πολυ καλη σειρα.

το αφησα εκει που ο κλουνει,εκανε μια λαλακια στο νοσοκομειο με εναν ασθενη,και πηρε τον πουλο. θυματε κανεις σε ποια σεζον ητανε,ωστε να το συνεχισω απο εκεινο το σημειο καποια στιγμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο παλιά που μπορώ να θυμηθώ είναι σε εκείνη που ένας τυπάς έπαιρνε την αυριανή εφημερίδα κάθε πρωί....(την εδειχνε το mega κάθε κυριακή). Aν και κώλησα στην συνέχεια με το Married with Children όταν το ανακάλυψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν έστρεψα αποκλειστικά το βλέμμα στην Αμερική μιας κ προτιμούσαμε τις ελληνικές σειρές .

Από τις πρώτες που θυμάμαι πάντως ήταν οι αξεπέραστοι Ντιουκς στην κρατική τηλεόραση .

Αν παίζουν κ ταινίες μέσα , τότε -παρ'ότι δεν έβλεπα καθ'ότι μικρή κ αυτά παίζονταν μετά τις 9- θα πω κ γουέστερν .

Ήταν η περίοδος που η κρατική τηλεόραση είχε μια αγάπη για τα γουέστερν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρο σπιτι στο λιβαδι....επος..ειδικα η Λωρα,τρελος ερωτας στο δημοτικο...ε,μετα τα κλασσικα κ ηδη αναφερθεντα,μαγκαιβερ,ιπποτης της ασφαλτου,μπειγουοτς(μεγαλο κολλημα για ευνοητους λογους),21 Jump Street (θεικο),Moonlighting, Beauty and the Beast,θεικα κ τα 2,κ ειχα φαει πολυ χοντρο κολλημα με ΕR,με Κλουνει κ ετσι,γ@μω ηταν....πριγκιπας του μπελ ερ,οικογενεια γουινσλου απο τα sitcoms,κ απο τα νεανικα-ρομαντικα-κατι τετοιο,μπεβερλι χιλς κ μελροουζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me too tony! mexri tote (sto uk) kateabaza san trelos mousikes kai shitty cams (poios thymatai kati tmd groups....), malista se estia den eixa net opote phgenoerxomun sto computer room me zip drives lol

 

Teleytaio xrono master sto newcastle, pleon se spiti kai bazo dsl. Mesa se ola ta katebasmata petyxeno kai to ALIAS. Ayto htane, kolisa me jennifer, spys, babes, gadgets, action...whats not to like? Apo tote kolisa me tis seires, bebaia tora exo ftasei sto shmeio na exo tsekarei kamia 60ria full seires, exo ginei serial veteran, den exei nohma na mpo se tiltous, too many. Full tainies blepo mia kathe mhna ksero go, seires aneloipos.

 

Φίλε tzino εγώ είχα δει το πρώτο επεισόδιο στον ΑΝΤΕΝΝΑ... Πρέπει να ήμουν ο μόνος λολ

Είχα μείνει με ανοικτό το στόμα. Ίσως ο καλύτερος πιλότος σειράς που έχω δει.

Μετά κατάπια τα dvd των τριών πρώτων σεζόν με αγγλικκούς υπότιτλους σε χρόνο dt... Και μετά έβαλα DSL! Μεγάλο κάψιμο το ALIAS, για μένα best series ever, αναγνωρίζω τα λίγα αρνητικά του αλλά πάντα θα είναι personal favourite.

Μετά ακολούθησε το επανασταστικό και τρομερό 24.

 

Όσο για τις ταινίες, τις έχω περιορίσει και γω μόνο στο σινεμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον κ εμενα το μικρο σπιτι στο λιβαδι για αρχη. Κ το carousel βεβαια, λατινικη αμερικη θα μου πεις αλλα μεγαλο κολλημα μικρος. Μετα ιπποτης της ασφαλτου, Michael Knight forever!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι τόοοοοοσες πολλές..

νομίζω η πρώτη ήταν "Αυτός αυτή και τα μυστήρια"

μαζί με την 5μορφη και το τέρας.

 

αργότερα σίγουρα φιλαράκια, μακ γκάιβερ, χ-φάιλς, ντιουκς, αντίζηλοι, ο άγιος, οι άγγελοι του τσάρλυ, παντρεμένοι με παιδιά, ιππότης της ασφάλτου,μπέιμπιγουότς κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, το Alias έχει έναν βασικό μύθο που πραγματεύεται. Τα επεισόδια από την άλλη έχουν μια περίεργη δομή. Κάθε επεισόδιο αν θυμάμαι καλά έχει cliffhanger και ολοκληρώνεται στο επόμενο. Αρκετά, σίγουρα είναι έτσι. Γενικά όμως έχει αυτοτελείς ιστορίες - αποστολές κάποιες από τις οποίες παίζουν σημαντικό ρόλο στον μύθο ενώ κάποιες άλλες λιγότερο. Κάποια επεισόδια είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει την τηλεόραση ever (ειδικά όταν έχουν να κάνουν με την μυθολογία της σειράς, JJ Abrams είναι αυτός, άλλο που κ εδώ παρέδωσε την σκυτάλη σε άλλους στην πορεία). Στις τρεις πρώτες σεζόν σχεδόν όλα τα επεισόδια τα βλέπεις μονομιάς. Στην τέταρτη μας τα χάλασε λίγο ενώ στην πέμπτη και τελευταία επέστρεψε στις "ρίζες" του. Δεν είναι σε καμία περίπτωση procedural σειρά, είναι να την δεις συνεχόμενα και όλα τα επεισόδια (το ίδιο βράδυ κιόλας -σήμερα για παράδειγμα ;))

 

Ένα review - αφιέρωμα μου υπάρχει εδώ http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=6476

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...