Προς το περιεχόμενο

Help με ασυρματο δικτυο (μαλλον)


koumos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nai etsi to skefomai..Na sindesw to kalo pc me to kalwdio wste na mi xanw se taxitita katholou kai ton allo pou einai makria wireless..Efoson de tha xw provlima kai me ta paixnidia LAN tote mia xara einai to router..

Mallon tha paw sto LINKSYS WAG200 e?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Καλύτερα δεν θα είναι να έχει και έναν υπολογιστή συνδεμένο στο ρούτερ μέσω ethernet; Θα είναι αυτός ο υπολογιστής κάτι σαν "master", γ@μώτο δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς την ονομασία!!

mallon server ennoeis alla den exei kamia sxesi kai oute ginete etsi opos to skeftese...

 

Nai etsi to skefomai..Na sindesw to kalo pc me to kalwdio wste na mi xanw se taxitita katholou kai ton allo pou einai makria wireless..Efoson de tha xw provlima kai me ta paixnidia LAN tote mia xara einai to router..

Mallon tha paw sto LINKSYS WAG200 e?

 

to logikotero einai afto...einai dld anoito to pc sta 2-3 metra wireless....ta alla makria ok.... k to wag200 einai para poli kalo...afta kai otan eisai etoimos pes mas entuposeis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalws etsi tha ginei..Twra mexri na energopoiithei to idioktito exw tin palia ADSL. Kai sta 2 dwmatia exei prizes tilefonou kai exw kai 2 modem, ena sto kathe pc. Anarwtiemai tha mporei to kathe pc me to diko tou modem na sindeetai sto net me ton idio username kai password? I anagastika prepei na kanw LAN gia na exoun kai oi 2 internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε δε γινεται αυτο.ειναι σαν να ρωτας αν μπορεις να χρησιμοποιεις ταυτοχρονα μια συνδεση κινητου απο 2 διαφορετικες δυσκευες.

εγω στο σπιτι εχω το modem συνδεδεμενο με τον ενα σταθερο μεσω ethernet στο δευτορο σταθερο στο κατω οροφο δινω ασυρματα με ενα usb stick κ τα 2 λαπτοπ συνδεοται wireless μια χαρα. καθυστερηση υπάρχει μονο αν κατεβαζει καποιος κανενα αρχειο διαφορετικα ολα μια χαρα. κ αυτα με συνδεση 768...

 

για modem δες http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615185

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε δε γινεται αυτο.ειναι σαν να ρωτας αν μπορεις να χρησιμοποιεις ταυτοχρονα μια συνδεση κινητου απο 2 διαφορετικες δυσκευες.

εγω στο σπιτι εχω το modem συνδεδεμενο με τον ενα σταθερο μεσω ethernet στο δευτορο σταθερο στο κατω οροφο δινω ασυρματα με ενα usb stick κ τα 2 λαπτοπ συνδεοται wireless μια χαρα. καθυστερηση υπάρχει μονο αν κατεβαζει καποιος κανενα αρχειο διαφορετικα ολα μια χαρα. κ αυτα με συνδεση 768...

 

για modem δες http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615185

 

Diladi an parw auto modem-router pou proteineis den xreiazetai na parw karta diktuou PCI ksexwristi? Tha dexetai to sima tou router auto to usb adaptor pou exei??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon mages pira to WAG200 kai douleuei mia xara. Pira kai ena USB adaptor US Robotics. To sima einai eksairetiko mou leei.

Mipos mporei kapoios na me diafwtisei pos tha kleidwsw ti sindesi?

Exw vrei tis rithmiseis tou router apo ton explorer kai exw valei WPA2 miixed kai evala ena kwdiko. Auto itan olo??

Giati otan aposindeomai kai ksanasindeomai sto diktuo de mou ksanazitaei ton kodiko??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα πολλά καλά του ρούτερ (και νομίζω της DSL) είναι αυτό. Να μην χρειάζεται όλη την ώρα να βάζεις κωδικούς και username και τα λοιπά. Το κάνεις μια φορά και είσαι κομπλέ! Το μόνο που κάνεις είναι να συνδέεσαι αν έχει αποσυνδεθεί;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς μπορείς να το δεις αυτό! Δεν ξέρω αν γίνεται κιόλας!

Πάντως μπορείς να βάλεις κωδικό στο ασύρματο για να μην μπαίνει όποιος να 'ναι! Και μετά για να δεις ποιοι υπολογιστές είναι συνδεμένοι σε σένα νομίζω μπορείς να το κοιτάξεις από εδώ: "Προβολή υπολογιστώς ομάδας εργασίας", θα σου δείξει ποιοι υπολογιστές είναι συνδεμένοι με τον δικό σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...