Προς το περιεχόμενο

Sony VAIO VGN-AR51J Drivers XP ???


thanos75x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι βέβαια φίλε μου. Έχω κρατήσει και τους οδηγούς για τα

vista σε άλλο φάκελο. Έχω δοκιμάσει και τον οδηγό των vista αλλά τίποτα. Τώρα δοκιμάζω από άλλους κατασκευαστές φορητών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

H SONY, ACER, HP έχουν ένα κρυφό διαμέρισμα στο σκληρο δίσκο όπου εκεί βρίσκεται το λειτουργικό σύστημα. Όταν ανοίγεις το μηχάνημα πατώντας κάποιο κουμπί ξεκινάει η εγκατάσταση του λειτουργικού. Επίσης μέσα στο λειτουργικό σε προτρέπουν πάντα να δημιουργήσεις DVD ανάκτησης. Άλλες εταιρείες κατασκευαστών όπως η TOSHIBA και FUJITSU-SIEMENS έχουν δισκάκι με λειτουργικό και οδηγούς. Για φορητούς LG KAI ASUS δεν έχω προσέξει τι κάνουν.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα έπρεπε να και δίσκους με λειτουργικό και οδηγούς όπως και το κρυφό διαμέρισμα στο σκληρό για ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εχω και ενα IBM R40, με το ιδιο back up utility.Οποτε εκανα φορματ, ποτε δεν πειραχθηκε το κρυφο διαμερισμα.

 

Αρα, στο Sony, αν βαλουμε XP με την κλασσικη διαδικασια εγκαταστασης, το κρυφο διαμερισμα δεν θα πειραχθει και ανα πασα στιγμη μπορουμε να κανουμε restore σε Vista?Eκανα back up και με τα dvd, αλλα στο manual γραφει οτι μπορει με το φορματ να σβηστει το κρυφο διαμερισμα. :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κολλήσαμε στα κρυφά διαμερίσματα και στα φορμάτ.

Ξεφύγαμε από το θέμα. Drivers για την καρτα ήχου ψάχνω. Έχω δοκιμάσει όλους τους drivers για οποιοδήποτε υπολογιστη, φορητό και σταθερό αλλά τίποτα.

Βοήθεια pleaseeeeee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν παίδες ακολουθήστε αυτον τον οδηγό και θα μπορέσετε να βάλετε χρ.

 

http://paparadit.blogspot.com/2007/06/installing-sata-hard-drive-with-windows.html

 

drivers εδώ¨

http://www.sony-asia.com/support/download/225477/sectionfirst?site=hp_en_AP_i&subpage=detail

 

και όσο αναφορά την κάρτα ήχου,οπού εκεί 8α κολλήστε πρέπει να εγκαταστήσετε ένα windows update που 8α βρείτε μέσα στον φάκελο με τον driver της κάρτας ήχου καθώς και το KB835221 και ΜΕΤΑ τον driver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς AKOYLINI και λοιπούς. Οι οδηγοί δεν κάνουν τίποτα.Όταν τρέχεις τα αρχεία κάνουν έλεγχο το φορητό και βγάζουν μύνημα ότι δεν είναι το σωστό φορητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες...Εχθές έκανα φορμάτ στο συγκεκριμένο laptop και όλα δούλεψαν κανονικά. Το μόνο που δεν έχω εγκαταστήσει είναι το Realtek high definition audio και ο λόγος γιατί όταν το εγκαθιστώ χάνεται τελείως ο ήχος από το laptop. To Sigma tel high definition audio CODEC το εγκατέστησα με επιτυχία και γιαυτό έχει και ήχο το laptop. Ακόμα και για την κάμερα που αναφέρει ο Δημήτρης μου δούλεψε κανονικά. Βέβαια στο Device Manager το εμφανίζει ως USB Camera Device (Κάπως έτσι, δεν το έχω τώρα μπροστά μου). Πέρασα εγώ βέβαια manualy τους κανονικούς drivers της cameras αλλά δεν λέει να αλλάξει όνομα στο device manager. Το θέμα είναι ότι δουλεύουν όλα κανονικά. Από τα Card Reader έως και την κάρτα γραφικών. Αν τα χρειάζεστε οποσδήποτε τα ΧΡ και δεν υπάρχει πρόβλημα με τους διαχειριστές θα τους κάνω ένα raraki τους drivers τους οποίους έχω μαζέψει σε ένα φάκελο και θα τους ανεβάσω στο rapidshare...Αν δεν υπάρξει ενδιαφέρον ας μην μπαίνω στη διαδικασία. Αυτά. Να ενημερώσω ήθελα απλά ότι όλα κομπλέ με XP στο συγκεκριμένο μηχάνημα.

Για οτιδήποτε θέλετε να ρωτήσετε εδώ θα είμαι...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμένουμε. Πάντως αυτό με το recovery partition της sony είναι σημαντικό να διευκρινιστεί. Μπορούμε να κάνουμε format και μετά επανεγκατάσταση vista σε περίπτωση λάθους ή πρέπει να έχουμε κρατήσει recovery disk?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...