Προς το περιεχόμενο

Απεγκατάσταση windows vista και αντικατάσταση τους απο τα xp(Γιατι δεν αντεχω αλλο)


asarkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν καποιος μπορει να με βοηθήσει να αντικαταστήσω αυτα τα vista που το μονο που κανουν ειναι να βαρένουν τον υπολογιστη μου με τα xp θα το εκτιμουσα παρα πολυ!!!!

Δοκιμασα format αλλα οχι μονο δεν γινεται αλλα που λεει πως αν το κανω ο υπολογιστης μου θα παψει να λειτουργει.Επισης στο CD εγκατάστασης των xp το install δεν ειναι διαθεσιμο help me!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε χωρις να θελω να σε απογοητευσω μαλλον τιν εβαψες υπαρχουν καποια συστηματα τα οποια ειναι και επωνυμα οχι ελληνικης συναρμολογησης οπως ειναι ibm compac fujitsu κλπ τα οποια δεν υπαρχουν drivers για τα συστηματα αυτα δηλαδη δεν τα υποστηριζουν οι εταιρειες για να βαλει καποιος xp οπως λες οτι θες εσυ να βαλεις και αυτο εχει να κανει με τον τροπο που θελει η microsoft να προωθησει τα vista και για να καταλαβεις τι παιζει απο αρχες του 2008 σταματανε να πουλανε xp η ιδια η microsoft τα σταματαει γιατι ο ανταγωνιστης των vista ειναι τα xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον. δεν μας λες το ακριβές μοντέλο του υπολογιστή για να σε βοηθήσουμε. όπως πολύ σωστά είπε και ο spiros01 μπορεί να μην υπάρχουν drivers.

2ον. δε σημαίνει απαραιτητα το οτι επειδη εβαλες το cd των ΧΡ ότι θα ξεκινήσει και η εγκατάσταση. πρέπει να έχεις sata drivers για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε ο υπολογιστης μου παλαιοτερα ειχε xp το προβλημα δεν ουτε οι sata drivers αλλα το οτι για να βαλεις xp θελεις πιο παλια εκδοση λειτουργικου συστηματος,και τα vista δεν δεχονται format.Σε αλλο site μου ειπαν να εγκαταστησω τα xp σε αλλο partition και απο τα xp να κανω format στα vista.

οσο αφορα το μοντελο του υπολογιστη μου επειδη πανω στον πυργο δεν λεει τιποτα η mainboard ειναι:

Gigabyte Technology Co.,Ltd.8IPE1000-G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε ο υπολογιστης μου παλαιοτερα ειχε xp το προβλημα δεν ουτε οι sata drivers αλλα το οτι για να βαλεις xp θελεις πιο παλια εκδοση λειτουργικου συστηματος,και τα vista δεν δεχονται format.Σε αλλο site μου ειπαν να εγκαταστησω τα xp σε αλλο partition και απο τα xp να κανω format στα vista.

οσο αφορα το μοντελο του υπολογιστη μου επειδη πανω στον πυργο δεν λεει τιποτα η mainboard ειναι:

Gigabyte Technology Co.,Ltd.8IPE1000-G

 

να σου πω, αντι να εγκαθιστάς τα xp σε άλλο partition δεν κατεβάζεις από την μαμά εταιρία του δίσκου σου ένα προγραμματάκι για το Checkarisma του σκληρού?

Το φορτώνεις μέσω dos και ανάμεσα στις άλλες επιλογές που σου δίνει υπάρχει και το low level format....(τουλάχιστον για Maxtor και hitachi δίσκους σίγουρα)....τον Formareis έτσι και μετά του πετάς τα Xp από πάνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...