Προς το περιεχόμενο

Προβλημα DVD Rip.


Scorpio GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με ενα θεμα που μου εχει παρουσιαστει στις τελευταιες ταινιες που προσπαθω να riparo. Αφου τις περναω με το decrypter στον υπολογιστη και μετα τις συμπιεζω με το shrink, οταν μετα τις γραφω σε DVD και την βαζω στο dvd player να την δω, βλεπω οτι μου την εχει riparei με τα chapter ανακατεμενα.Μηπως ειναι καποιο νεο ειδος κλειδωματος αυτο?

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί σου συμβαίνει αυτό αλλά δοκίμασε να τις ripάρεις με το DVDFab Decrypter ή και με το DVDFab Platinum που συνδιάζει 2 σε 1 (έχει και decrypter αλλά και τις λειτουργίες του shrink!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να το επεναφέρω για μια φορά?

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα

 

αφού τις περναω με το decrypter στον υπολογιστή και μετά τις συμπιέζω με το shrink, όταν μετά τις γράφω σε DVD και την βάζω στο dvd player να την δω, βλέπω ότι μου την εχει riparei με τα chapter ανακατεμένα

 

αλλά δεν κατάλαβα απο τον φίλο Sparky πώς έλυσε το πρόβλημα και τί σχέση έχει το WinAvi...

 

Χρησιμοποιώ RipIt4Me + DVD Decrypter + DVD Shrink 3.2 και τα chapters είναι παντελώς μπερδεμένα!

 

Το περίεργο είναι ότι στον υπολογιστή οι ταινίες παίζουν μια χαρά αλλά στο DVD player (HTS3357 Philips) εμφανίζεται το πρόβλημα.

 

Δύο παραδείγματα ταινιών που το έπθα αυτό είναι: Black Book και Sin City.

 

Έχετε μήπως κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συνδυασμός RipIt4Me/DVDDecrypter/DVDShrink μου έχει παίξει χωρίς προβλήματα και στο "Sin City" και στο "300" - οι ταινίες παίζουν ΟΚ και σε pc και σε τουλάχιστον 2 dvd players...

 

Μία παράκληση προς τον φίλο Sparcky....

OK! to vrhka sto WinAvi! mia ri8mish einai! thnx all!

Νάσαι καλά! Ποστάρησε όμως και την ρύθμιση!!!! και, άν δεν βαριέσαι, εξήγησέ μας τί σχέση έχει αυτό που ήθελες με το winavi....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιεύω τα logs του Ripit4Me και για τις δύο ταινίες. Ανέβασα και τα logs απο DVDdecrypter που βρήκα στον ίδιο φάκελο.

 

 

 

Ευχαριστώ.

BlackBook_RipIt4Me.log.txt

SinCity_RipIt4Me.log.txt

SinCity_DVDDecrypter.log.txt

BlacBook_DVDDecrypter.log.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαινεται να υπαρχει καποιο προβλημα....

Αφου στο pc εμφανιζονται κανονικα, τοτε μαλλον προκειται για ασυμβατοτητα με το DVD player της Philips....

Δοκιμασε τις σε καποιο αλλο standalone DVD player...

 

Edit: Δοκιμασε επισης τις ιδιες ταινιες να τις κανεις back-up σε αλλο mode(π.χ. Movie+menus) και ξαναδοκιμασε στο Philips...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο.Κ, τουλάχιστον ξέρω ότι την διαδικασία την κάνω σωστά. Η υπερβολική τσιγκουνιά μου -μη βάλω και τα menus- με έφαγε (πιθανόν). Δεν έχω εδώ κάποια απο αυτές τις ταινίες για να δοκιμάσω, αλλά και εμένα μου φαίνεται πολύ πιθανό αν υπήρχαν και τα menus δεν θα υπήρχε το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ και πάλι Mr. Zavlaka...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παρατηρήσει πως όποτε αναφέρεται η sony πάνω σε dvd και το decrypter και το fab decrypter κολάνε και δεν μπορώ να τα ριπάρω. Με ποιό πρόγραμμα μπορώ να ξεπεράσω αυτό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...