Προς το περιεχόμενο

Επιλογη μητρικης


legro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να παρω μητρικη και δεν μπορω να αποφασισω ποια απο τις

GIGABYTE P35C-DS3R

GIGABYTE P35-DS3P

να διαλεξω?

 

Η πρωτη δεχεται και καρτες μνηνης DDR3 ενω η δευτερη μονο DDR2 αλλα παιρνει και δευτερη καρτα γραφικων.

 

Τι προτεινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη δεχεται ddr2 και ddr3.δεν πολυπαιζω παιχνιδια με μεγαλες απαιτησεις.Αντε κανα pro να παιξω.

Εχω μια SAPPHIRE RADEON HD2900PRO 512MB PCI-E RETAIL οποτε πιστευω ειμαι καλιμενος.

 

Απο επιδοσεις και αξιοπιστια ξερει κανεις τι παιζει?Αξιζει ή να παω σε καμια ASUS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αξιοπιστες και οι 2.

Θα προτεινα σε ddr2 γιατι οι 3 ειναι παρα πολυ ακριβες ακομα.

Αφου δεν πολυπαιζεις παιχνιδια δεν θα χρειαστεις και την Crossfire υποστηριξη της πρωτης.

Μπορεις να μας δωσεις λινκς για τις μητρικες αυτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη δεχεται ddr2 και ddr3.δεν πολυπαιζω παιχνιδια με μεγαλες απαιτησεις.Αντε κανα pro να παιξω.

Εχω μια SAPPHIRE RADEON HD2900PRO 512MB PCI-E RETAIL οποτε πιστευω ειμαι καλιμενος.

 

Απο επιδοσεις και αξιοπιστια ξερει κανεις τι παιζει?Αξιζει ή να παω σε καμια ASUS?

 

Θα σου πρότεινα μία P35-DS3 με DDR 2 και με μία PCI-e. Εφόσν λες μόνος σου οτι δεν πολύπαίζεις βαριά παιχνίδια και η κάρτα σου απο οτι βλέπω είναι μια χαρά δεν έχει νόημα SLI/ Crossfire. Μην πετάς τα λεφτά σου τσάμπα για λειτουργικότητα που δεν πρόκειται να τη χρησιμοποιήσεις...

 

ΑΝ ποτέ μείνεις λίγο πίσω παίρνεις μια γρήγορη κάρτα (π.χ. 8800GT/ 3870XT) και καθαρίζεις. Για τις ανάγκες σου μια χαρά είναι όλες οι μητρικές πάντως, μην μπαίνεις στο τριπάκι του ASUS vs ABIT vs Gigabyte εκτος κι αν σκοπέυεις να κάνεις σοβαρό overclocking και θες τα Top of the Tops.

 

Για DDR2 συμφωνώ απόλυτα. dirt cheap πλέον ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...