Προς το περιεχόμενο

Samsung E840 Review! (pstn semi-friendly)


GeorgeMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Πολύ καλό review. 2 ερωτησούλες μόνο.

 

1. Με μέτρια χρήση πόσο κρατάει η μπαταρία; (10-20 λεπτά ομιλίας την ημέρα)

2. Γίνεται στις υπενθυμίσεις που βάζεις στο ημερολόγιο να τις κάνεις αναβολή για 5-15-30 λεπτά ή μία ώρα; Έχει τέτοια επιλογή την ώρα που χτυπάει η υπενθύμιση;

 

Και κάτι που ξέχασα. Μπορώ να βάζω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε επαφή ξεχωριστά; (όχι ανά ομάδα)

 

Ναι γινεται να βαλεις για καθε επαφη ξεχωριστο ηχο κλησης.

Η μπαταρια απαντησα στο προηγουμενο ποστ ποσο κραταει.

Εχει λειτουργια ειδοποιησης για καποια εργασια, δυνατοτητα ειδοποιησης πριν καποια λεπτα, ημερες ή ωρες ή εβδομαδες πριν την εργασια, πραγμα που ρυθμιζει ο χρηστης. Οπως επισης και επαναληψη καθημερινα/καθε βδομαδα/καθε μηνα την ιδια ωρα.

 

Πληρεστατο.

 

 

 

Εγινε update σημερα, 27/2/2008. Ξαναδειτε το review, οι προσθηκες βρισκονται με το πορτοκαλι κειμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ωστόσο την ερώτηση για τις υπενθυμίσεις μάλλον δεν την κατάλαβες.

 

Την ώρα που χτυπάει η υπανθύμιση, μπορώ να του πω ξαναχτύπα σε π.χ. 15 λεπτά γιατί εκείνη την ώρα π.χ. μιλάω στο τηλέφωνο; Να κάνω δηλαδή αναβολή υπνεθύμισης για Χ λεπτά τη στιγμή που αυτή θα χτυπάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια επιδότηση, δε χρειάζομαι βέβαια κινητό, αλλά αφού μου τη δίνουν και δεν προβλέπεται να κόψω τη σύνδεση στο άμεσο μέλλον, σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω αυτό το κινητό. Αυτό που μου τη σπάει πιο πολύ απ' όλα όμως απ' ό,τι διάβασα είναι το γεγονός ότι αν ακούς mp3 ή ραδιόφωνο δε μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο στο κινητό - μεγάλη κουταμάρα. Ισχύει τελικά; Γιατί απ΄ ό,τι βλέπω έχεις γράψει το ακριβώς αντίθετο :

Επισης μας δινεται η δυνατοτητα επιλογης ισοσταθμιστη ηχου, βαθμολογησης των κομματιων, αναπαραγωγη τους ή οχι ακομα και εαν βγουμε απο το “Mp3 player”

Κάποιο άλλο "σημαντικό" bug έχει;

Για να ακούσουμε γνώμες των κατόχων :)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το παράγγειλα, θα το έχω την Τρίτη στα χέρια μου. Νομίζω έκανα την καλύτερη επιλογή, δεδομένου ότι 1) δε θέλω πάλι sony-ericsson (έχω ήδη, τα θεωρώ τα καλύτερα κινητά), 2) δε μαρέσουν ΝΟΚΙΑ - MOTOROLA

Θα γράψω και εγώ εντυπώσεις όταν το πάρω στα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φυσικα και μπορεις, μεχρι και Java εφαρμογες μπορεις να τρεξεις.

Αρκει να ενεργοποιησεις στο mp3 player και στο ραδιοφωνο την επιλογη ''Το ραδιοφωνο/mp3 player αντικαθιστα τους αλλους ηχους''.

Μαλιστα, εαν ακους ραδιο, στη κεντρικη οθονη του κινητου κατω απο το ονομα της συνδεσης σου (το οποιο μπορεις να βαλεις πανω ή κατω και σε πολλα χρωματα), λεει ο,τι ακριβως λεει το RDS του σταθμου που ακους.

 

Εdit, με προλαβες για 3 λεπτα :P

 

 

Αλλο bug δεν εχω παρατηρησει, μονο οτι ψιλοαργει με τη μεγαλη καρτα μνημης.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ωστόσο την ερώτηση για τις υπενθυμίσεις μάλλον δεν την κατάλαβες.

 

Την ώρα που χτυπάει η υπανθύμιση, μπορώ να του πω ξαναχτύπα σε π.χ. 15 λεπτά γιατί εκείνη την ώρα π.χ. μιλάω στο τηλέφωνο; Να κάνω δηλαδή αναβολή υπνεθύμισης για Χ λεπτά τη στιγμή που αυτή θα χτυπάει;

 

Θα το κοιταξω και θα σου πω εντος ολιγου.

 

Edit: Τελικα, οχι, δεν υπαρχει δυνατοτητα.

Δεν κανει μακροσυρτο ηχο, 2 μπιπ κανει στις ''εργασιες''...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα το κοιταξω και θα σου πω εντος ολιγου.

 

Edit: Τελικα, οχι, δεν υπαρχει δυνατοτητα.

Δεν κανει μακροσυρτο ηχο, 2 μπιπ κανει στις ''εργασιες''...

 

Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Πλεον η τιμη του κινητου βρισκεται λιγο πανω απο το ψυχολογικο οριο των 200?, στα 209? συγκεκριμενα http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000244 .

 

Αλλα εχω και άλλα νεα απο το μετωπο.

Την προηγουμενη εβδομαδα, μετα απο φορτιση μεγαλης διαρκειας (Τριτη απογευμα εως Τεταρτη πρωι), το πρωι το κινητο εκανε επανεκκινησεις οποτε ηθελε!

Το προβλημα κατα τη διαρκεια της μερας ενταθηκε, με αποτελεσμα οποιοδηποτε κουμπι αφης κι αν πατουσα απο την οθονη υποδοχης να κανει επανεκκινησεις το κινητο! Εαν πατουσα πρωτα καποιο νουμερο και μετα το κουμπι αφης για να καλεσω δεν ειχε κανενα προβλημα! Οταν πατουσα το κουμπι i για να μπει στο web brOwser, αντι για την κλασσικη ''Γη'', εμφανιζοταν μια εικονα με εντελως χαλασμενα pixel!

 

Κι ενω ημουν ετοιμος να το γυρισω πισω, την αλλη μερα οταν τελειωσε η μπαταρια (μιλαγα για καποιες ωρες) και το εβαλα για φορτιση, ενω την ωρα που φορτιζε ειχε προβλημα, οταν τελειωσε η φορτιση και το εβγαλα, ηταν ΤΑ ΠΑΝΤΑ φυσιολογικα...

 

Δηλαδη τι να πω, αυτοματο service εγινε...

Αλλα και να μην γινοταν, υπαρχει και η εγγυηση....

 

Ακομα δουλευει τελεια παντως.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

το κινητό αυτό έχει screensavers? Γιατί κατέβασα ένα pack με διάφορα (παιχνίδια, προγράμματα, εικόνες, ήχους κτλ κτλ) και έχει μέσα screensavers, μόνο που δεν έχει πάρει το μάτι μου τέτοια λειτουργία. Τι στο καλό...

Κατά τα άλλα, πολύ ωραίο κινητάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οχι δεν υποστηριζει Screensavers, απλα σβηνει η οθονη.

Τωρα αν κανουν καμια χακια και βαζουν, τι να πω δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
[....]

Σημειωση: Στο κινητο μπορουν να εγκατασταθουν εως 40 εφαρμογες Java.

[....]

 

 

σαν τι είδους εφαρμογές? μπορείς να μου δόσης μερικά links από αυτά (εάν έχεις)

 

 

 

έχουμε ολόιδιο κινητό ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εφαρμογες Java εννοω. (παιχνιδια κτλ, οτιδηποτε).

Μπορεις εως 40 να εχεις εγκατεστημενες.

Εαν θες παραπανω πρεπει να αφαιρεσεις καποια.

 

Links απο εμπορικες εφαρμογες δε μπορω να δωσω για ευνοητους λογους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...