Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το PS3!


bjorg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόβλημα με το PS3!

 

Καλησπέρα παιδιά. Πρίν λίγο αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το PS3 μου. Ενώ έπαιζα το Call of Duty 4 - και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού (βρισκόμουν online) μου βγάζει μια μαύρη οθόνη και νομίζω πως φταίει η σύνδεση... Δεν γινόταν τίποτα, έτσι μετά απο λίγο έπαψα να περιμένω και με το PS button του χειριστηρίου κάνω Quit Game. Όμως, μετά μου έδειχνε πως δεν υπάρχει CD μέσα στην κονσόλα. Βγάζω και ξαναβάζω το CD του παιχνιδιού, αλλά τίποτα! Περιμένω λίγο, κλείνω την κονσόλα... ξαναβάζω το CD... τίποτα! Κάνει για λίγο loading, αλλά μετά δεν βγάζει τίποτα! Περίμενα λίγο, το άφησα για κανα ημίωρο κλειστό... μα και πάλι δεν διάβαζε το CD.

 

Mου το έχει ξανακάνει άλλη μια φορά, αλλά επειδή ήταν αργά το βράδυ το άφησα. Το πρωί που ξύπνησα λειτουργούσε κανονικά. Το θέμα είναι πως κάτι τρέχει. Δεν μπορεί να μην διαβάζει το CD. Δεν το είχα και πολλές ώρες ανοιχτό, δεν μπορώ να καταλάβω τί γίνεται!

 

Ξέρει κανείς σας τίποτα; Μου έσπασε τα νεύρα. Αύριο αν προλάβω θα το πάω στη Sony.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα με το PS3!

 

Καλησπέρα παιδιά. Πρίν λίγο αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το PS3 μου. Ενώ έπαιζα το Call of Duty 4 - και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού (βρισκόμουν online) μου βγάζει μια μαύρη οθόνη και νομίζω πως φταίει η σύνδεση... Δεν γινόταν τίποτα, έτσι μετά απο λίγο έπαψα να περιμένω και με το PS button του χειριστηρίου κάνω Quit Game. Όμως, μετά μου έδειχνε πως δεν υπάρχει CD μέσα στην κονσόλα. Βγάζω και ξαναβάζω το CD του παιχνιδιού, αλλά τίποτα! Περιμένω λίγο, κλείνω την κονσόλα... ξαναβάζω το CD... τίποτα! Κάνει για λίγο loading, αλλά μετά δεν βγάζει τίποτα! Περίμενα λίγο, το άφησα για κανα ημίωρο κλειστό... μα και πάλι δεν διάβαζε το CD.

 

Mου το έχει ξανακάνει άλλη μια φορά, αλλά επειδή ήταν αργά το βράδυ το άφησα. Το πρωί που ξύπνησα λειτουργούσε κανονικά. Το θέμα είναι πως κάτι τρέχει. Δεν μπορεί να μην διαβάζει το CD. Δεν το είχα και πολλές ώρες ανοιχτό, δεν μπορώ να καταλάβω τί γίνεται!

 

Ξέρει κανείς σας τίποτα; Μου έσπασε τα νεύρα. Αύριο αν προλάβω θα το πάω στη Sony.:mad:

 

ποια εκδοση ? των 60gb η των 40 gb ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες αλλο παιχνιδι?

 

Γνωμη μου, αν συνεχιστει κατευθειαν στη Σονυ και αλλαγη με καινουριο-ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ.

 

Σφραγισμένο;Τι εννοείς την κονσόλα ή το παιχνίδι;Γιατί και η δική μου κονσόλα δεν ήταν σφραγισμένη και μάλιστα έλειπε ένα μικρό κομμάτι από την κουτα,αυτό που κλείνει,ο πωλητής όμως μου είπε πως έτσι είναι όλα,πως έτσι τους τα φέρνουν και μου έδειξε και τις άλλες κούτες και όντως ήταν σχισμένες στο ίδιο σημείο και ανοιχτές!!!Κι εμένα μου έκανε το ίδιο πρόβλημα με το Untold Legends,το παιχνίδι ολοκαίνουριο αλλά δεν το εμφάνιζε πουθενά.

Το έκλεισα 200 φορές και τίποτα δεν το εμφάνιζε.Μετά από λίγο βάζω ένα dvd video το οποίο διάβασε κι έπαιξε κανονικά,ξαναβάζω το παιχνίδι και έπαιξε!!!!

Εσάς τα PS3 ήταν ανοιχτά;Εννοώ η κούτες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου κουτί ήταν σφραγισμένο. Όπως και να έχει, πήρα τηλ. το service της Sony στο Χαλάνδρι και μου είπαν να τους το πάω κι αν πράγματι είναι έτσι τα πράγματα θα μου δώσουν καινούργιο.

 

Το θέμα είναι γιατί να φτάσουμε μέχρι εκεί. Κι ένας γνωστός μου είχε το ίδιο πρόβλημα και πήγε και πήρε νέο απο τη Sony.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφραγισμένο;Τι εννοείς την κονσόλα ή το παιχνίδι;Γιατί και η δική μου κονσόλα δεν ήταν σφραγισμένη και μάλιστα έλειπε ένα μικρό κομμάτι από την κουτα,αυτό που κλείνει,ο πωλητής όμως μου είπε πως έτσι είναι όλα,πως έτσι τους τα φέρνουν και μου έδειξε και τις άλλες κούτες και όντως ήταν σχισμένες στο ίδιο σημείο και ανοιχτές!!!Κι εμένα μου έκανε το ίδιο πρόβλημα με το Untold Legends,το παιχνίδι ολοκαίνουριο αλλά δεν το εμφάνιζε πουθενά.

Το έκλεισα 200 φορές και τίποτα δεν το εμφάνιζε.Μετά από λίγο βάζω ένα dvd video το οποίο διάβασε κι έπαιξε κανονικά,ξαναβάζω το παιχνίδι και έπαιξε!!!!

Εσάς τα PS3 ήταν ανοιχτά;Εννοώ η κούτες σας.

 

Ουτε η δικια μου ηταν σφραγισμενη η ταινια της, αλλα ηταν επειδη ειχαν βαλει μεσα αλλο ενα game, ως starter pack.Επισης, επειδη ειχα ψιλοαγχωθει, ελεγξα εξονυχιστικα την κονσολα μου για δαχτυλιες κτλ, αλλα ολα ηταν ολοκαινουρια.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 40 GB δεν έχουν καλούς ποιοτικά σκληρούς (γενικά έχουν χαμηλότερης ποιότητας υλικά για να βοηθήσουν την τιμή) γιατί έγιναν μεγάλες παραγγελίες και έτσι για να εξοικονομηθούν χρήματα τα υλικά δεν είναι όπως του 60αρι...όμως το καλύτερο είναι να το στείλεις στην ΣΟΝΥ και να παραλαβεις ένα ολοκαίνουργιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 40 GB δεν έχουν καλούς ποιοτικά σκληρούς (γενικά έχουν χαμηλότερης ποιότητας υλικά για να βοηθήσουν την τιμή) γιατί έγιναν μεγάλες παραγγελίες και έτσι για να εξοικονομηθούν χρήματα τα υλικά δεν είναι όπως του 60αρι...όμως το καλύτερο είναι να το στείλεις στην ΣΟΝΥ και να παραλαβεις ένα ολοκαίνουργιο....

 

Aυτό θα κάνω φίλε μου. Μίλησα χθές απο τηλεφώνου με το service της εταιρείας στο Χαλάνδρι και σήμερα θα το πάω και θα μου δώσουν καινούργιο. Ελπίζω να μην αντιμετωπίσω ξανά τα ίδια προβλήματα!:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και είναι next gen φίλε christos.p25

 

Πήγα σήμερα στο Χαλάνδρι και ούτε καν το κοίταξαν. Το πήραν, μου έδωσαν ένα χαρτί και την άλλη εβδομάδα θα έχω καινούργιο, (γιατί τους είχαν τελειώσει!). Ρώτησα τον υπάλληλο αν θα το ελέγξει, και μου είπε... για να το λές, έτσι θα είναι! :rolleyes:

 

Απόρησα! Την άλλη εβδομάδα θα έχω νέο PS3. Όταν τον ρώτησα αν έχουν πολλές περιπτώσεις, μου απάντησε πως επειδή αυτοί τα συγκεντρώνουν, έχουν κάμποσες! Και 60άρια και 40άρια. Ενός φίλου μου που είχε το ίδιο πρόβλημα πάντως, ήταν 60άρι! Και πήγε και πήρε και αυτός καινούργιο απο τη Sony.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...