Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αυτο το Stress FPU στο Aida64 τι ακριβως κανει?βαραει μεγαλες θεμοκρασιες ποτε δεν το καταλαβα ακριβως τι κανει,για πειτε μου :P,σαν κανονικό stress δεν περναει και τα 160-170watt καθολου και κοιταξτε με το FPU STRESS  

attachicon.gifScreenshot_1.png

Πως γινεται αυτο 220w ελα ρε μεγαλε 9590 σου ερχομαι χαχα

 

Edit:Με prime 95 πηγε στα 260+watt με επιλογη την πρωτη

attachicon.gif3d79d3490408460b9c44ebfdc1e29b48.png

 

Καλα αυτα stress test ειναι?και 100% να παει ο cpu τετοια θεμοκρασια και watt δεν θα ποιασει LOL

Δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς το fpu όταν το βάζεις μόνο του,κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι.Πάντως πουσάρει πολύ σαν το occt .Στρεσσαρίσαματα σαν αυτά πάντως είναι εξωπραγματικά και δεν τα συναντας ποτέ σε κανονική χρήση (φαντάζομαι εκτος εξαιρετικών περιπτώσεων) οπότε κατά τη γνώμη μου καλό είναι να τα αποφεύγουμε ή να γίνεται ολιγόλεπτη χρήση για δοκιμή ψύκτρας κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1769

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Το max mem ειναι εντελως χαλια για να μετραμε μνημες εκτος και εαν το κανουμε για να περναει η ωρα !!

Για σοβαρα νουμερα και συγκριση aida 64 extreme!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε και ενα προχειρο απο εμενα, θα δω να κανω λιγο optimize γιατι λιγο πεσμενο το βλεπω 5969211677.png

 

Μαλλον παιζω μονος μου μπαλα εδω  :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε και ενα προχειρο απο εμενα, θα δω να κανω λιγο optimize γιατι λιγο πεσμενο το βλεπω http://www.speedtest.net/my-result/5969211677

 

Το max mem ειναι εντελως χαλια για να μετραμε μνημες εκτος και εαν το κανουμε για να περναει η ωρα !!
Για σοβαρα νουμερα και συγκριση aida 64 extreme!!

 

 

Ναι αλλα.... Μιας και θελει/θελουμε τους ποντους μια χαρα ειναι. Κατα τα αλλα 100% συμφωνω μαζι σου αδερφε.


wtf??

Ευρωπαικη συνδεση τον 10-11€ φιλε μου. Κανονικα ειναι 100/100 (που ειναι και η μικροτερη σε αυτη την εταιρεια) αλλα κατι παιζει και θελει λγο στρωσιμο, εχει καμια 5-6 να δωσει ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε και ενα προχειρο απο εμενα, θα δω να κανω λιγο optimize γιατι λιγο πεσμενο το βλεπω 5969211677.png

 

Μαλλον παιζω μονος μου μπαλα εδω  :-)

 

Που πας ρε γατάκι με τέτοια σύνδεση.Δες εδώ τι γίνεται στο Ελλάντα  http://www.speedtest.net/my-result/5969233612

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν το έκανα για να περάσει η ώρα.

Το βρήκα στο hwbot και λέω δεν ανεβάζω κι αυτό :-D

 

Για το Aida64 λες αξίζουν τα 30 ευρώ?

Ναι δε μιλαω για τους ποντους εννοειτε

Οτι πρεπει να ανεβασεις σκορακια με το max mem

Το ειπα για τις οποιες συγκρισεις που θες να κανεις για το συστημα σου Οτι πρεπει να πας στο aida 64

 

Οχι προσωπικα δεν θα εδινα 30 ευρο

Υπαρχει βεβαια και αλλος τροπος ( με ποιανεις ετσι......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...