Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τι clockia εισαι εκει?Βαλε ενα gpuz καλυτερα...Στο asic μην δινεις και πολυ σημασια εγω το μονο που βλεπω οτι αυτη με το καλυτερο asic παιζει σε λιγοτερο ρευματακι... απο εκει και περα 30-40 mhz εχει αυτη με το μεγαλυτερο asic (aka 69% η μια και 76% η αλλη).Αλλα δεν ειναι και απολυτο αυτο...μπορεις να βρεις καρτα με χαμηλο asic που να κλοκαρει καλυτερα απο μια με υψηλοτερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για games άστην stock bios....για κανα bench ίσως να φορτώσω και εγώ κανά custom αργότερα...

stock bios είμαι κάπου εδώ

http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/page-1084?do=findComment&comment=54835009

http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/page-1078?do=findComment&comment=54816188

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιος θελω να φοραω custom bios για 2 λογους δεν θελω να ανεβοκαταινουν τα Hz disable boost.εσυ με τι ρευμα παιζεις?

 

Το θέμα είναι με το έξτρα ρευματάκι καθημερινά τι γίνετε....αν τις βάλεις στο νερό πάω πάσο!Όταν επιστρέψω από την δουλειά θα σου πώ σε τι ρεύμα παίζω γιατί δεν θυμάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το θέμα είναι με το έξτρα ρευματάκι καθημερινά τι γίνετε....

 

Δεν εχω θεμα με θεμοκρασια

 

Δεν μιλάω για θερμοκρασία αλλά για degradation ίσως για αέρα με το έξτρα ρευματάκι καθημερινά!Για αυτό μίλησα για νεράκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιος θελω να φοραω custom bios για 2 λογους δεν θελω να ανεβοκαταινουν τα Hz disable boost.εσυ με τι ρευμα παιζεις?

panako θα με κανεις να το ψαξω και δε εχω ασχοληθει τελευταια με nvidia εχω σταματησει απο εποχης 760

 

το δικο σου βιος δε μπορεις να το μονταρεις σε ρευματα -power limit -στροφες  να παιξης με αυτο κλπ

γιατι να  παιξης με αλλο βιος ;;

 

πχ σε ενα δικο μου εxω κοψει το boost και εδωσα και λιγο ρευμα  τα αλλα τα παραβλεπω powerlimit στροφες φαν κλπ

 

post-238528-0-43745100-1468310335_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο asic μην δινεις και πολυ σημασια εγω το μονο που βλεπω οτι αυτη με το καλυτερο asic παιζει σε λιγοτερο ρευματακι...

 

 

εσυ με τι ρευμα παιζεις?

 

Με 1.243 παίζω στα max clockia...

Όσο για το asic που σου έλεγα και για το ρεύμα που παίζουν οι κάρτες φαίνεται και σε idle στην φωτό

post-303984-0-06352800-1468376186_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 1.243 χτυπάει 1590mhz η δικιά μου stock bios πάντα...θα δοκιμάσω και με κανένα custom όποτε ευκαιρήσω....πιστεύω τα 1600+ θα τα έχει άνετα εκεί! B)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι εδώ έπαιζαν  τα ρολόγια ανάμεσα 1550mhz -1570mhz αν θυμάμαι καλά....

http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/?view=findpost&p=54804663

Γενικά σαν sli δεν έχω ψάξει ακόμα τα πραγματικά όρια των καρτών διότι τις περιστρέφω καθημερινά stock μιας που

για 1080p 144hz που είμαι εγώ είναι overkill....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...