Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αυτοι που θελουν να ανεβαζουν extreme σκορακια καλο ειναι να υπαρχει μια ενιαια ρυθμιση για να βλεπουμε και να συγκρινουμε σωστα
Πχ 1080p extreme
Βαζουμε quality ultra tesselation extreme antializing 8x και συχνοτητα με το χερι 1920Χ1080
Καλο ειναι να βαζουμε και κανα σκρινακι cpuz gpuz πακετο για ευκολια παρακολουθηαης του εκαστοτε σκορ

 

post-238528-0-06258100-1479205000_thumb.jpg

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Στο tomb raider φαντάζομαι με AA κλειστό το τρέχετε όλοι? Χθες πάντως που το είδα λίγο στα γρήγορα βαρούσε 100% και το cpu και η κάρτα! Αποτελέσματα το βραδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο tomb raider φαντάζομαι με AA κλειστό το τρέχετε όλοι? Χθες πάντως που το είδα λίγο στα γρήγορα βαρούσε 100% και το cpu και η κάρτα! Αποτελέσματα το βραδάκι.

bro !!  οταν  μπεντσαρουμε καλο ειναι να τα  βαζουμε αλλα guru3d settings για τα τυπικα !! :-D

  • DX11---DX12
  • Very high Quality mode
  • FXAA/HBAO+ enabled
  • 16x AF enabled
  • Pure Hair Normal (on)
  • Tessellation On
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

bro !!  οταν  μπεντσαρουμε καλο ειναι να τα  βαζουμε αλλα guru3d settings για τα τυπικα !! :-D

  • DX11---DX12
  • Very high Quality mode
  • FXAA/HBAO+ enabled
  • 16x AF enabled
  • Pure Hair Normal (on)
  • Tessellation On

 

Καλό είναι φυσικά να έχουμε κοινά settings απλά βλέπω (στα τελευταία posts) ότι λένε ένα απλό high preset και τέλος. Dx11, dx12? AA off? (fxaa έχει default)... Θα το τρέξω το βραδάκι σε very high να δω τι κάνει η 480. Σε high dx12 90 κάτι καρέ έβγαλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο tomb raider φαντάζομαι με AA κλειστό το τρέχετε όλοι? Χθες πάντως που το είδα λίγο στα γρήγορα βαρούσε 100% και το cpu και η κάρτα! Αποτελέσματα το βραδάκι.

με fxaa, βασικά δεν πείραξα τίποτα μόνο vsync έκλεισα 

 

και dx12 βέβαια που πάει καλύτερα, συγγνώμη θα ανεβάζω και αναλυτικά settings και μόλις πάω σπίτι θα τσεκάρω αν ήταν ακριβώς όπως τα λέει ο ultaex και αν είναι θα το ξανατρέξω

 

πάντως η κάρτα μου ξαναπερνώντας μια βόλτα από τα reviews δυστυχώς δεν έχει να δώσει και πολλά από θέμα o/c, οπότε μάλλον θα μείνει στοκ

 

οπότε συνοψίζοντας είναι μια πολύ καλή και ποιοτική κάρτα, ήσυχη και κρύα (η ψύξη της είναι υπερβολικά καλή για τις ανάγκες της κάρτας και η δυνατότητα να βάζω ανεμιστήρες του κουτιού επάνω εμένα προσωπικά με βόλεψε πάρα πολύ), όμορφη, έχει 2 hdmi που το βρίσκω αρκετά πρακτικό σε σχέση με τα 3 displayport και 1 hdmi, έχει dvi κτλ κτλ έχει και 3 χρόνια εγγύηση όλα ωραία όλα καλά, ΑΛΛΑ δεν είναι για o/c.

είναι σα να πεις θα πάρω mercedes να πηγαίνω κυρία, αν θέλω type r να το κωλοφτιάξω ξερωγώ θα πρέπει να δω καμιά xfx gtr

 

αν κάποιος τη θέλει απλά για να τη βάλει επάνω και να μην ξανασχοληθεί είναι ο,τι πρέπει, όποιος τη θέλει για benchmark ας κοιτάξει αλλού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι φυσικά να έχουμε κοινά settings απλά βλέπω (στα τελευταία posts) ότι λένε ένα απλό high preset και τέλος. Dx11, dx12? AA off? (fxaa έχει default)... Θα το τρέξω το βραδάκι σε very high να δω τι κάνει η 480. Σε high dx12 90 κάτι καρέ έβγαλε

ναι για αυτο λεω με αυτες τις ρυθμισεις αλλα guru3d  για να παιζουμε το ιδιο ολοι

 

τωρα οσοι δε θελουν η δεν μπορουν με very high quality  αλλαζουν τη παραμετρο με high  και απλα το αναφερουν !!

 

επισης αναφερουν DX11 - DX 12  αναλογα και τι run  εκαναν !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με fxaa, βασικά δεν πείραξα τίποτα μόνο vsync έκλεισα

 

και dx12 βέβαια που πάει καλύτερα, συγγνώμη θα ανεβάζω και αναλυτικά settings και μόλις πάω σπίτι θα τσεκάρω αν ήταν ακριβώς όπως τα λέει ο ultaex και αν είναι θα το ξανατρέξω

 

πάντως η κάρτα μου ξαναπερνώντας μια βόλτα από τα reviews δυστυχώς δεν έχει να δώσει και πολλά από θέμα o/c, οπότε μάλλον θα μείνει στοκ

 

οπότε συνοψίζοντας είναι μια πολύ καλή και ποιοτική κάρτα, ήσυχη και κρύα (η ψύξη της είναι υπερβολικά καλή για τις ανάγκες της κάρτας και η δυνατότητα να βάζω ανεμιστήρες του κουτιού επάνω εμένα προσωπικά με βόλεψε πάρα πολύ), όμορφη, έχει 2 hdmi που το βρίσκω αρκετά πρακτικό σε σχέση με τα 3 displayport και 1 hdmi, έχει dvi κτλ κτλ έχει και 3 χρόνια εγγύηση όλα ωραία όλα καλά, ΑΛΛΑ δεν είναι για o/c.

είναι σα να πεις θα πάρω mercedes να πηγαίνω κυρία, αν θέλω type r να το κωλοφτιάξω ξερωγώ θα πρέπει να δω καμιά xfx gtr

 

αν κάποιος τη θέλει απλά για να τη βάλει επάνω και να μην ξανασχοληθεί είναι ο,τι πρέπει, όποιος τη θέλει για benchmark ας κοιτάξει αλλού

Γενικά οι 480 δεν παίρνει πολύ oc. Τώρα αν κάποια κομμάτια πάνε ψηλά, είτε είναι xfx, Asus, sapphire δεν λέει κάτι.Ειναι λίγο λόττο. Οι περισσότερες ξεπερνούν με δυσκολία τα 1350.Οπως λες, όποιος παίρνει 480 ας κρατάει μικρό καλάθι για oc. Σαν ποιότητα πάντως, όντως η strix είναι κορυφαία

+1 για τα fan header, πολύ χρήσιμο, πλέον έχω εντελώς αθόρυβο κουτί σε idle

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τα fan header, πολύ χρήσιμο, πλέον έχω εντελώς αθόρυβο κουτί σε idle

 

 

ναιαιαιαιαιαιαι! 

 

είναι τέλειο, αν και μπορείς πολύ απλά να πάρεις ένα fan controller και να είσαι ακόμα πιο ήσυχος, αλλά αν πραγματικά βαριέσαι τη ζωή σου είναι πολύ καλή λύση και αυτή και για μένα οι δύο ανεμιστήρες (από τους τους 6 του κουτιού +3 στην κάρτα) που έβαλα επάνω είναι και αυτοί που έκαναν τη περισσότερη φασαρία γιατί ήταν και πιο έξω στο κουτί και η χρησιμότητά τους αφορούσε μόνο το θέμα gaming, αφού δίνουν αέρα και παίρνουν ζέστη από τη κάρτα

 

οπότε όταν η strix σε απλό browsing μου τους κλείνει μαζί και με της κάρτας η διαφορά είναι πολύ αισθητή

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να αφησω και εγω για αρχη φρεσκα νουμερακια !! :-D

fx 8320 @ 4.7

mem 2133 @ 11 cas

2x 290 @ 1100 /1500

drivers  16.11.3

win 10 pro

 

dx 12 guru3d settings τα γνωστα !!

 

post-238528-0-71925300-1479205813_thumb.jpg

 

post-238528-0-06923400-1479205859_thumb.jpg

 

και 1 heaven 4.0 extreme preset

post-238528-0-11658400-1479205894_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να αφησω και εγω για αρχη φρεσκα νουμερακια !! :-D

fx 8320 @ 4.7

mem 2133 @ 11 cas

2x 290 @ 1100 /1500

drivers 16.11.3

win 10 pro

 

dx 12 guru3d settings τα γνωστα !!

 

DXMD_2016_11_15_12_08_19_782.jpg

 

ROTTR_2016_11_15_12_12_20_445.jpg

 

και 1 heaven 4.0 extreme preset

Capturedfjhfgfgaq.JPG

Το 2ρο screenshot είναι rotr dx12 cf?

Γιατί αν είναι κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ρο screenshot είναι rotr dx12 cf?

Γιατί αν είναι κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται

Μαλλον Ειναι λιγο εννοεις ;με τον 5820κ που το τρεχα ειταν αλλου τα νουμερα οκ

Θα το ξαναδω ομως οκ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...