Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημαντική διαφορά! Εχεις link για τη παστούλα; Δεν πίστευα ότι έχει τόσο μεγάλη διαφορά, από αυτά που είχα διαβάσει μεχρι τώρα. Ωραίος παντως!

https://www.skroutz.gr/s/7628714/Coollaboratory-Liquid-Ultra.html?from=catspan&keyphrase=liquid+ultra

 

την εχει κ το eshop  me 1 ευρο παραπανο..παιζω τωρα division κανα 4 ωρο που δν το λες ελαφρυ game κ της εχω κανει κ λιγο οc..δες fan rpm k temps..

την τριτη τεταρτη μερα π την πηρα της αλλαξα παλι παστα σε pk-3 δν ειδα κατι σημαντικο εως τπτ..κ πριν καμια βδομαδα της εβαλα την ΚΟΥΛΑ..με την pk π ειχα πριν βαραγε κ 65 βαθμους μαξ..τωρα με αυτη με το ιδιο fan curve πανω απο 58 βαθμους δν την εχω δει να πηγαινει..

post-360690-0-96100000-1480023417_thumb.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Να μετρήσουμε και κανα δίσκο .... ^_^  ^_^

 

Sandisk extreme pro 480gb 72% free

Win10 64

 

 

 

 

 

 WD caviar blue 1tb 64% free

 

 

 

 

ALT+PRINT SCREEN  ;) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παταω στις ram :P

 

3200.png

Στο latency σε έχω όμως, ξαναδες ????????

Και είναι στοκ xmp οι dominator

Πέρα από την πλάκα μαμανε και οι trident ,ήμουν ανάμεσα από τις δύο όταν τις πήρα

Τα ερωτηματικά είναι άκυρα, είμαι από κινητό και δεν βλέπει τα emot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικά το παρακάτω link με σκορ 751 στα 4.5 για τον i5 6600k :

 

http://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/intel-core-i7-6700k-i5-6600k-skylake-cpu-review/5/

 

Και άλλο ένα, βέβαια αυτό δείχνει ότι ο i5 6500 4.5 σκοράρει πιο ψηλά από τον 6600k 4.5 επειδή όμως ο 6500 είναι κλοκαρισμένος με bclk και ο 6600k με multi :

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-intel-skylake-core-i5-6500-review

"But there are some curiosities here - we managed to push the 6600K to 4.5GHz before one of the four cores gave out, and here we see that the overclocked 6500 is actually faster, and that may well be down to the fact that overclocking base clock speeds up the whole chip, which doesn't happen with the K chips, where typically only the multiplier is increased. "

 

Παιδες οσες φορες και να τρεχω στα 4,5 με 1,32 βγαζω 715 στο Cinebench μνημες εχω στα 3200 με 15-15-15 στα 1,35 μηπως λεει αρλουμπες το συγκεκριμενο σαιτ, οποιος εχει 6600Κ ας τρεξει στην ιδια συχνοτητα να μου λυθει απορεια

Στο latency σε έχω όμως, ξαναδες ????????

Και είναι στοκ xmp οι dominator

Πέρα από την πλάκα μαμανε και οι trident ,ήμουν ανάμεσα από τις δύο όταν τις πήρα

Σκεψου οτι τρεχω 3200 με 15-15-15 not badd at all, τρεξε στην ιδια συχνοτητα να δουμε διαφορες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες οσες φορες και να τρεχω στα 4,5 με 1,32 βγαζω 715 στο Cinebench μνημες εχω στα 3200 με 15-15-15 στα 1,35 μηπως λεει αρλουμπες το συγκεκριμενο σαιτ, οποιος εχει 6600Κ ας τρεξει στην ιδια συχνοτητα να μου λυθει απορεια

 

Σκεψου οτι τρεχω 3200 με 15-15-15 not badd at all, τρεξε στην ιδια συχνοτητα να δουμε διαφορες

Πιο πίσω έχω ποσταρει αποτέλεσμα cinebench στα 4.4 .731 το σκορ. Πάνω κάτω εκεί είναι ο 6600k σε αυτές τις συχνότητες, τώρα αυτές οι μικρές διαφορές δεν είναι λόγος να αγχώνεσαι, πολλά μπορεί να παίζουν, ακόμα και η μητρική που λέει ο λόγος παίζει ρόλο, μην ασχολείσαι για μένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ψύκτρα έχεις και θερμοκρασίες χτυπάς σε full load dinosfan ; Αν χτυπάς κοντά 90αρες σε full load είναι λογικό να έχεις χαμηλό σκορ λόγω ότι ο cpu ρίχνει ρολόγια, αν πάλι έχεις οκ θερμοκρασίες είναι λίγο χαμηλό το σκορ για 4.5, ωστόσο δεν είναι κάτι το ανησυχητικό όπως λέει και ο mcrae, στην πορεία θα δεις τι φταίει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ψύκτρα έχεις και θερμοκρασίες χτυπάς σε full load dinosfan ; Αν χτυπάς κοντά 90αρες σε full load είναι λογικό να έχεις χαμηλό σκορ λόγω ότι ο cpu ρίχνει ρολόγια, αν πάλι έχεις οκ θερμοκρασίες είναι λίγο χαμηλό το σκορ για 4.5, ωστόσο δεν είναι κάτι το ανησυχητικό όπως λέει και ο mcrae, στην πορεία θα δεις τι φταίει.

Σωστό και αυτό, νομίζω έχει μια προσωρινή τύπου στοκ ιντελ. Αν και το cinebench δεν στρεσαρει όπως το xtu, ίσως με τη στοκ να έχει θέμα. Εμένα πχ με την h75 πάει μαξ 60 στο cinebench και στο xtu 70-75 μέχρι 4.6 ghz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Geekbench 4 από μένα με τον i5 6600k στα 4,2GHz . Αφορμή για το εν λόγο bench είναι ο ντόρος που έγινε με την ανακοίνωση του i3-7350k http://gr.pcmag.com/intel-1/24389/news/entuposiazoun-oi-epidoseis-tou-core-i3-7350k

 

[/url]">http://https://postimg.org/image/56o3iz5yb/'>Geekbench_4_64bit.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ψύκτρα έχεις και θερμοκρασίες χτυπάς σε full load dinosfan ; Αν χτυπάς κοντά 90αρες σε full load είναι λογικό να έχεις χαμηλό σκορ λόγω ότι ο cpu ρίχνει ρολόγια, αν πάλι έχεις οκ θερμοκρασίες είναι λίγο χαμηλό το σκορ για 4.5, ωστόσο δεν είναι κάτι το ανησυχητικό όπως λέει και ο mcrae, στην πορεία θα δεις τι φταίει.

Έχω μια ψιλομουφα ψυχτρα πιάνω 78 βαθμούς...Σκέψου οτι έχει γίνει και delid πριν έπιανε 92 :P οποτε το αφήνω 4.5 και συνεχίζουμε όταν μπει η custom υδροψυξη

Πιο πίσω έχω ποσταρει αποτέλεσμα cinebench στα 4.4 .731 το σκορ. Πάνω κάτω εκεί είναι ο 6600k σε αυτές τις συχνότητες, τώρα αυτές οι μικρές διαφορές δεν είναι λόγος να αγχώνεσαι, πολλά μπορεί να παίζουν, ακόμα και η μητρική που λέει ο λόγος παίζει ρόλο, μην ασχολείσαι για μένα

Μητρική λιγο δύσκολο με αυτο το τέρας που εχω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...