Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Πρέσσα με σχεδόν ........~ 60700....... :devil:

Χωρίς τίτλο.png

Μη ανεβάζεις συχνότητα !!κατέβαζε timming σιγά να ανεβάσεις bandwith!! Από το σφίξιμο θα πάρεις!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Zaknafein είπε

4100/15?! πόσο τις πότισες, λέγε... :P

Όχι κάτι το τρελό..... με 1,7vdimm μια χαρά έβγαλε το run......B)

 

8 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

Μη ανεβάζεις συχνότητα !!κατέβαζε timming σιγά να ανεβάσεις bandwith!! Από το σφίξιμο θα πάρεις!!

Θέλει παραπάνω από 1,7vdimm (δεν έχω διάθεσει να δώσω πιο πάνω) για 4000/cl14 ή 4100/cl14 με το σφίξιμο που έχω δώσει στα subs......φυσιολογικά με 4100/cl14 χαλαρά πάει 62000 πόντους (αλλά μου αρκεί και οι ~ 60700 ).....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Όχι κάτι το τρελό..... με 1,7vdimm μια χαρά έβγαλε το run......B)

Θέλει παραπάνω από 1,7vdimm (δεν έχω διάθεσει να δώσω πιο πάνω) για 4000/cl14 ή 4100/cl14 με το σφίξιμο που έχω δώσει στα subs......φυσιολογικά με 4100/cl14 χαλαρά πάει 62000 πόντους (αλλά μου αρκεί και οι ~ 60700 ).....

Bro !! Εννοείτε ότι φτάνουν τα 60κ και στη τελική και πολλά είναι !!

όλα για την ιστορία γινοντε χτυπάς το screen και φεύγεις!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, BabisTs είπε

Πρέσσα με σχεδόν ........~ 60700....... :devil:

Χωρίς τίτλο.png

Για latency σίγουρα καλά είσαι , για read λίγο είναι για 1,7V. Δώσε λίγο πίεση ακόμα. Επειδή εκεί που έψαχνα τη σταθερότητα στο δικό μου άρχισα να ψάχνω πως και δε πάει πάνω από 4000 η μνήμη και ψάξιμο στο ψάξιμο, σφίξε  και ξανασφίξε αλλά με CL17 πήγε κοντά στις 62.000 οπότε σίγουρα μπορείς καλύτερα.

Επεξ/σία από Nikos747
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nikos747 είπε

Για latency σίγουρα καλά είσαι , για read λίγο είναι για 1,7V. Δώσε λίγο πίεση ακόμα. Επειδή εκεί που έψαχνα τη σταθερότητα στο δικό μου άρχισα να ψάχνω πως και δε πάει πάνω από 4000 η μνήμη και ψάξιμο στο ψάξιμο, σφίξε  και ξανασφίξε αλλά με CL17 πήγε κοντά στις 62.000 οπότε σίγουρα μπορείς καλύτερα.

Προσωπικά.....παίζω safe στα daily στα 1,38v με 3700/cl15......όσο δίνεις στα dimakia overclock τόσο κόβει το overclock σε πυρήνα (που εμένα με ενδιαφέρει κυρίως) .....απλά για bench πόσταρα........εννοείται με σφίξιμο και άλλο έχουν και άλλο να αποδώσουν τα dimakia......

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BabisTs είπε

Προσωπικά.....παίζω safe στα daily στα 1,38v με 3700/cl15......όσο δίνεις στα dimakia overclock τόσο κόβει το overclock σε πυρήνα (που εμένα με ενδιαφέρει κυρίως) .....απλά για bench πόσταρα........εννοείται με σφίξιμο και άλλο έχουν και άλλο να αποδώσουν τα dimakia......

Για bench λέω κι εγώ μου φάνηκε λίγο με τόσο κατεβασμένο το CL. Έχει κάποια ρύθμιση στο τέλος των ραμ για το μέγιστο εύρος και καλά του controller. Άμα βγάλεις άκρη αν δουλεύει καλύτερα προς το μικρότερο αριθμό ή το μεγαλύτερο πες μου κι εμένα. 0-1-2-2 από ότι φαίνεται δουλεύει σε εμένα. Από εκεί και πέρα άβυσσος η ψυχή του controller.

 

Screenshot_20.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panakos_thess είπε

Παίδες εχετε κανενα προβλημα με O.C CPU στην εκδοση windows 10 RS4 1803?ειμουν 1.348v με 4.4Ghz stable στην 1709 και τωρα δεν ειναι stable στην 1803!τι λετε να φταιει?

προσωπικα δε εχω θεμα με oc στην 1803 !!!!!!!!!😃

υγ :  bro !  χαχαχα  γερασε  το cpu δεν μπορεΙ αλλο !!!  αντε ρε συ καιρος για  Ι9 !!!!!!!!!!!!!

 

 

1980540.jpg

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panakos_thess είπε

Παίδες εχετε κανενα προβλημα με O.C CPU στην εκδοση windows 10 RS4 1803?ειμουν 1.348v με 4.4Ghz stable στην 1709 και τωρα δεν ειναι stable στην 1803!τι λετε να φταιει?

Τι να φταίει;
Ότι ήσουν Unstable προηγουμένως. Απλό. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panakos_thess είπε

Παίδες εχετε κανενα προβλημα με O.C CPU στην εκδοση windows 10 RS4 1803?ειμουν 1.348v με 4.4Ghz stable στην 1709 και τωρα δεν ειναι stable στην 1803!τι λετε να φταιει?

Κανένα πρόβλημα από μένα.... Stable στα 5.0 ghz και στις δύο εκδόσεις από μένα .... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...