Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, BabisTs είπε

EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING rulesss ....αναμένουμε

Bro!!!!

Τώρα θα δείξει τα δόντια του το σύστημα!!

Άντε με το καλό  ;) Αναμένουμε μπεντσακι για τα καλορίζικα  :D

Επεξ/σία από mcrae13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Bro!!!!

Τώρα θα δείξει τα δόντια του το σύστημα!!

Άντε με το καλό  ;) Αναμένουμε μπεντσακι για τα καλορίζικα  :D

Με το καλό να έρθει πρώτα και θα μπεί στο τραπέζι των benches........για να δούμε και σε τι κομμάτι silicon lootery θα τύχω......Για asus strix / msi / giga κοίταγα αλλά σε evga κατάληξα για πρώτη φορά σε gpu....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Με το καλό να έρθει πρώτα και θα μπεί στο τραπέζι των benches........για να δούμε και σε τι κομμάτι silicon lootery θα τύχω......Για asus strix / msi / giga κοίταγα αλλά σε evga κατάληξα για πρώτη φορά σε gpu....

Μην αγχώνεσαι για το silicon lottery. 

Ό,τι και να σου τύχει,θα είναι μια 1080ti ;) κτήνος δηλαδή. 

Μακάρι βέβαια να είναι gold bro!!! 

2100 ftw  :D

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DiaperCh@nger είπε

Για τον Μπάμπη οτιδήποτε κάτω από 2250 24/7 χειμώνα καλοκαίρι θα το θεωρήσω αποτυχία.

ά και 12χίλιαρες μνήμες.

Αχαχαχα ρε άκου τι μου ήρθε στο μυαλό σαν εικόνα μόλις διάβασα το σχόλιό σου  .

Έρχεται λέει ο courier να φέρει την κάρτα του Μπάμπη..και ποιος είναι ο courier??

Ο Chuck Norris 

οαχαχαχαχχαχα

Μπάμπη που είσαι bro ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, DiaperCh@nger είπε

Για τον Μπάμπη οτιδήποτε κάτω από 2250 24/7 χειμώνα καλοκαίρι θα το θεωρήσω αποτυχία.

ά και 12χίλιαρες μνήμες.

 

Κόψε κάτι bro......

 

11 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Αχαχαχα ρε άκου τι μου ήρθε στο μυαλό σαν εικόνα μόλις διάβασα το σχόλιό σου  .

Έρχεται λέει ο courier να φέρει την κάρτα του Μπάμπη..και ποιος είναι ο courier??

Ο Chuck Norris 

οαχαχαχαχχαχα

Μπάμπη που είσαι bro ??


Ήρθε ο Chuck bro............

 

 

Αρκετά βαριά κάρτα και η πιο μεγάλη σε μήκος που έχω τοποθετήσει στο HAF .......έχει τρομερή ψύξη απλά και είναι τρομερά δροσερή παρόλο τους 31 βαθμούς δωματίου........Για benches όταν θα έχω χρόνο μιας και την τοποθέτησα και ευχαριστήθηκα λίγο Assassin's Creed  Origins .....απλά τερατάκι σαν πρώτη άποψη!

Χωρίς τίτλο 1.png

Χωρίς τίτλο.png

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

Κόψε κάτι bro......


Ήρθε ο Chuck bro............

Αρκετά βαριά κάρτα και η πιο μεγάλη σε μήκος που έχω τοποθετήσει στο HAF .......έχει τρομερή ψύξη απλά και είναι τρομερά δροσερή παρόλο τους 31 βαθμούς δωματίου........Για benches όταν θα έχω χρόνο μιας και την τοποθέτησα και ευχαριστήθηκα λίγο Assassin's Creed  Origins .....απλά τερατάκι σαν πρώτη άποψη!

Χωρίς τίτλο 1.png

Χωρίς τίτλο.png

Μεγιές, μεγιές!!! Καλό κάψιμο τώραν και αναμένουμε πολλά κλόκια! Τώρα να μου πέσει κανά ψιλό να την σουτάρω την 580 και βλέπουμε για άλλα!

Σε άλλα νέα το OnePlus X μου αποτελεί παρελθόν χάρη στην μικρή μου(κατά πολύ χειρότερα από ότι βλέπετε στην εικόνα)... η οθόνη γνήσια κοστίζει 125 + ΦΠΑ + μεταφορικά και + ότι θα πάρει φιλαράκι να την αλλάξει, οπότε μέχρι 300 τι πέρνουμε?

 

791218d988_l.jpg.8c94dc8f69a5286d371e0341baf9de30.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μνήμες και άλλη μπάρα να είχε το afterburner θα την τσίτωνε......χαλαρό run με cpu στα 4,7ghz (stock) και overclock στην gpu μόνο στην vram (1626mhz) / 13000 MHz (effective data-rate)   .....stock gpu clock

Χωρίς τίτλο.png

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε λίγο πρέσα!!!

@BabisTs

Μεγια και από μένα Μπάμπη. Να την ευχαριστηθείς στο έπακρο και αναμένουμε φουλ νούμερα όπως μας έχεις συνηθίσει :P

 

Υ.Γ. Χάρηκα λίγο παραπάνω που επέλεξες EVGA ως fanboy της εταιρείας :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, BabisTs είπε

Από μνήμες και άλλη μπάρα να είχε το afterburner θα την τσίτωνε......χαλαρό run με cpu στα 4,7ghz (stock) και overclock στην gpu μόνο στην vram (1626mhz) / 13000 MHz (effective data-rate)   .....stock gpu clock

Χωρίς τίτλο.png

Στις μνήμες κάπου εκεί είσαι με πιθανο περιθώριο έως πχ 1676 σκορ του 3 ου καλύτερου στο hwbot σε firestrike με evga

Σημειωτέον οι 2 πρώτοι κάπου  εκεί είναι και αυτοί με galaxy κάρτα

Τώρα όσο αφορά πυρηνα δεν αναφέρω κάτι γιατί παίζουν με αζωτα 

 

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειες φιλε babis την καλυτερη δουλεια εκανες ωρα για λιωσιμο τωρα. 

 

Kαι μερικα benchmarks με καποιες ερωτησεις. Τα vccsa και vccio ξερουμε τι κανουν. Το θεμα ειναι υπαρχει καποια στανταρ τιμη για καθε overclock? Σημερα ειπα να τα κατεβασω αρκετα εβαλα 0.95 το vccio και 1.0 το vccsa. Αλλαγη δεν παρατηρησα πουθενα στα benchmarks αλλαγη η κατι τελος παντως καποια διαφορα. Μεχρι ποσο κατω μπορουν να πανε? 

 

Cinebench και corona στα 4.8

 

Cinebench_4.8_Summer.png
Corona_Summer_4.8.png


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Heybro είπε

Με γειες φιλε babis την καλυτερη δουλεια εκανες ωρα για λιωσιμο τωρα. 

Kαι μερικα benchmarks με καποιες ερωτησεις. Τα vccsa και vccio ξερουμε τι κανουν. Το θεμα ειναι υπαρχει καποια στανταρ τιμη για καθε overclock? Σημερα ειπα να τα κατεβασω αρκετα εβαλα 0.95 το vccio και 1.0 το vccsa. Αλλαγη δεν παρατηρησα πουθενα στα benchmarks αλλαγη η κατι τελος παντως καποια διαφορα. Μεχρι ποσο κατω μπορουν να πανε? 

Cinebench και corona στα 4.8

Cinebench_4.8_Summer.png
Corona_Summer_4.8.png


 

θα σου βαλω απο  τη δικη μου μητρικη (tuning/αλλα λογικα τα ιδια θα ειναι πανω κατω)

VCCSA Voltage: Sets the voltage for the System Agent. Can be left on Auto for most overclocking.


VCCIO: May need adjustment  if using 16GB of memory or memory modules that contain ICs that represent a tough load to the memory controller. 1.05V is base, if
adjusting increase in 0.025V steps and check stability at each increment. Maintaining a DC delta between this setting and DRAM voltage may be beneficial if using very high DRAM voltages 

  για οσους εχουν και 2η vccio
2nd VCCIO Voltage: Is split from the VCCIO power rail to allow you to adjust both separately. As a
starting point keep this close to VCCIO and then try setting this at a different value if chasing
maximum processor overclocks (benhmarking use).
 

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ultraex2003 είπε

θα σου βαλω απο  τη δικη μου μητρικη (tuning αλα λογικα τα ιδια θα ειναι πανω κατω)

VCCSA Voltage: Sets the voltage for the System Agent. Can be left on Auto for most overclocking.


VCCIO: May need adjustment  if using 16GB of memory or memory modules that contain ICs that represent a tough load to the memory controller. 1.05V is base, if
adjusting increase in 0.025V steps and check stability at each increment. Maintaining a DC delta between this setting and DRAM voltage may be beneficial if using very high DRAM voltages 

  για οσους εχουν και 2η vccio
2nd VCCIO Voltage: Is split from the VCCIO power rail to allow you to adjust both separately. As a
starting point keep this close to VCCIO and then try setting this at a different value if chasing
maximum processor overclocks (benhmarking use).
 

Ξερω βρε συ τι κανουν αμφοτερα. Στο auto που το ειχα 2 3 μηνες εδιναν 1.25 και τα 2 και πηγαινε και 1.28. Τωρα με 0.95 και 1.0 παλι εχω stability οπως πριν. Δηλαδη ποσο κατω μπορω να τα ριξω? Και καλυτερες θερμοκρασιες κανα 2 βαθμους σε τελειως silence η ψυκτρα μιας και το vccsa δινει ρευμα στα pins γυρω απο το cpu package. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...