Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

δοτα.png

Σε τι ρολόγια είσαι? Λες να φταινε τα πυρηνια ή η συχνότητες?

ΥΓ1. Σου ειπα η GPU θα κοιμάται

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Υπάρχει, Τρέξαμε και CB, είναι 250% πάνω. Τι σημασία έχει ποιο ανέβασα δεν καταλαβαίνω...Αυτό ήθελα να ανεβάσω, αυτό ανέβασα, που είναι το πρόβλημα και γεμίσατε 3 σελίδες με προσωπικές επιθέσεις? Ειδες που ισχυει αυτο που σου λεω. Επειδη είναι πίσω η AMD γίνατε taliban ;) Αλλά εγω είμαι fanboy που απλά ανέβασα ενα run. Αστεία πράματα. Σορρυ παιδια, δεν θα ξαναγίνει.

Εσύ ψάχνεις να εμφανίσεις αποτελέσματα (που είναι και ψεύτικα)να ναι πισω οι ryzen αλλά εμείς έχουμε πρόβλημα και μας αποκαλείς fanboys.ο,τι πεις.βαλε κανα far cry τώρα.καληνυχτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LIGHT1NG είπε

PBO Enchant mode 1 με offset -0.0750 + -50mv από μητρική με βάση το hwinfo64 στο dota 2 πυρηνες ηταν στα 4350 , 3 στα 4325 και ο 1 στα 4300.

Ο 3950x ήταν 4200 νομίζω αρα δεν παίζει να είναι οι συχνότητες. Δεν τα πάει καλά με τους πολλούς πυρήνες ryzen το παιχνίδι. Είχε τρέξει και το forbes test που έβγαζε τον 3700 πάνω απο 3950. Λογικά με τα νούμερα που δείχνεις ο 3800x παίζει να είναι κοντά ή στα ίδια με 8700. Σωραιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Ο 3950x ήταν 4200 νομίζω αρα δεν παίζει να είναι οι συχνότητες. Δεν τα πάει καλά με τους πολλούς πυρήνες ryzen το παιχνίδι. Είχε τρέξει και το forbes test που έβγαζε τον 3700 πάνω απο 3950. Λογικά με τα νούμερα που δείχνεις ο 3800x παίζει να είναι κοντά ή στα ίδια με 8700. Σωραιος

Έτρεχε ο 3950x στα 4.2.μαλιστα.ενω μπουσταρει στα 4.7.και θέλεις τώρα εσυ να πιστέψουμε το τι ανεβάζει ο καθένας εδώ μέσα και το βαφτίζει όπως θέλει, χωρίς να φαίνεται κανένα αποδεικτικό στοιχείο του hardware, κ το τρέχει κ με settings που δεν ξερουμε

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LIGHT1NG είπε

και οι ραμ είναι κάτι ripjaws με fast timings στα 3800mhz CJR ούτε καν b-dies,τέσπα αν είμαι πίσω για 14 fps vs 9700k+1080ti  το performance/cost τα λέει όλα :)

Βλέπεις την διαφορά όμως ε? Θα μπορούσα να πω οτι δεν έχεις φτάσει το unit cap ας πουμε και δεν πιστεύω το test σου και να ζητήσω video. Άλλωστε δεν μπορώ να καταλαβώ από το SS αν είσαι στο cap. Παραυτά, σε πιστεύω. Σε αντίθεση με άλλους, που οταν δεν τους αρέσουν τα νούμερα....ξέρεις τι κάνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Ο 3950x ήταν 4200 νομίζω αρα δεν παίζει να είναι οι συχνότητες. Δεν τα πάει καλά με τους πολλούς πυρήνες ryzen το παιχνίδι. Είχε τρέξει και το forbes test που έβγαζε τον 3700 πάνω απο 3950. Λογικά με τα νούμερα που δείχνεις ο 3800x παίζει να είναι κοντά ή στα ίδια με 8700. Σωραιος

ναι στο cinebench έπιασε 4.6+ σε μερικά core και το dota στα 4.2 ... τέσπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Έτρεχε ο 3950x στα 4.2.μαλιστα.ενω μπουσταρει στα 4.7.και θέλεις τώρα εσυ να πιστέψουμε το τι ανεβάζει ο καθένας εδώ μέσα και το βαφτίζει όπως θέλει, χωρίς να φαίνεται κανένα αποδεικτικό στοιχείο του haedware, κ το τρέχει κ με settings που δεν ξερουμε

Μαν μου δεν ξέρω με τι settings τρέχει, δεν έχω 3950 και δεν ξέρω πως δουλεύει. Ας μας πει ο κάτοχος στα πόσα έτρεχε το dota test.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Βλέπεις την διαφορά όμως ε? Θα μπορούσα να πω οτι δεν έχεις φτάσει το unit cap ας πουμε και δεν πιστεύω το test σου και να ζητήσω video. Άλλωστε δεν μπορώ να καταλαβώ από το SS αν είσαι στο cap. Παραυτά, σε πιστεύω. Σε αντίθεση με άλλους, που οταν δεν τους αρέσουν τα νούμερα....ξέρεις τι κάνουν!

αν δεν έφτασα το unit cap όπως λες κάτσε και μέτρα 1-1 μέχρι και shadows στα ultra είχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

και οι ραμ είναι κάτι ripjaws με fast timings στα 3800mhz CJR ούτε καν b-dies,τέσπα αν είμαι πίσω για 14 fps vs 9700k+1080ti  το performance/cost τα λέει όλα :)

Η 1080ti δεν κάνει κατι στο συγκεκριμένο game, αφού στο 50% είμαστε από GPU. Και ποιο performance / cost ρε συ, 3ετίας hardware έχω (8700 / 1080ti) :P 

2 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

αν δεν έφτασα το unit cap όπως λες κάτσε και μέτρα 1-1 μέχρι και shadows στα ultra είχα

Mα αυτο λέω, σε πιστεύω. Άλλοι αποκάλουν ψεύτες δεξία και αριστέρα επειδή δεν τους αρέσουν τα νούμερα

Βασικά μπορείς να το τρέξεις σε 1440p και να μου πείς usage της κάρτας και fps plz. Δεν χρειάζεται SS, σε πιστεύω 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Η 1080ti δεν κάνει κατι στο συγκεκριμένο game, αφού στο 50% είμαστε από GPU. Και ποιο performance / cost ρε συ, 3ετίας hardware έχω (8700 / 1080ti) :P 

Mα αυτο λέω, σε πιστεύω. Άλλοι αποκάλουν ψεύτες δεξία και αριστέρα επειδή δεν τους αρέσουν τα νούμερα

Όσο αγόρασες CPU,Mobo,Ram εγώ πήρα 3600,mobo,ram,gpu :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, LIGHT1NG είπε

Όσο αγόρασες CPU,Mobo,Ram εγώ πήρα 3600,mobo,ram,gpu :)

Ναι βρε συ, αλλα 3 χρονια μετα 😛 

Λογικο δεν ειναι?

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

τον είχα τον 8700Κ και ξέρω γιατί τον έδωσα το 2018 :)

Καλά έκανες, απλά λέω δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε hardware με 3 χρόνια διαφορά και να βγάλουμε και VFM :P 
 

Aν θες να μιλήσουμε για VFM, το μίσο κόστος της το έβγαλε η 1080ti λόγω mining. Δηλαδή την έχω 3 χρόνια και κόστισε κανα 400αρι. 3 χρόνια μετά στα ίδια λεφτά πήρες 5700xt. Τι να σου πω, αμα σου φαίνεται καλό deal okay

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...