Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, anonymousss94 είπε

Aρχικα ο 8700κ βγηκε 8 μηνες αργοτερα απο τον 1600.

Κατα δευτερον εσυ δεν ειχες 1600 πηγες σε 8700κ και τωρα σε 10900κ ; Και απο 1060 σε 1080ti ;  Δηλαδη 3 διαφορετικα cpu , 3 διαφορετικες motherboard 2 διαφορετικες gpu και γυρω στα 3χιλιαρικα λιγοτερα για να εισαι πισω στην αναλυση που παιζεις  απο καποιον που απλα πηρε πριν 2 χρονια rtx 2080 και 2600 ...Νταξει....

Μπορω να το κανω και γω αυτο το παιχνιδακι. 

Aσφαλώς, αλλα εγώ δεν είπα οτι έκανα καλό deal και χρυσή VFM αγορά και διπλάσια τιμή του 8700. Εσύ το είπες. Tελικά συμφωνούμε οτι δεν εκάνες. Τέλεια ;) Eμένα δεν ενδιαφέρει το VFM ιδιαίτερα στις αγορές μου. 

ΥΓ1. Ειχα και 1070 στο ενδιάμεσο ;) 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, anonymousss94 είπε

Πουθενα δεν ανεφερα την λεξη καλο deal , το μονο που ειπα ηταν να κανω παραθεση σε αυτο που εβαλες και να συμπληρωσω ιδια fps με μιση τιμη ( εκτος αν αμφισβητεις τα αποτελεσματα η την τιμη του 3600) .Εξαλου ουτε εγω μπορω να μιλησω για vfm μιας και στο ενδιαμεσο ειχα παρει 2600 νεες μνημες νεα μητρικη χωρις καν να τα χρειαζομαι μαζι με αλλαγη gpu σε gtx 1080. 

Απλα εγω δεν ηρθα να ποσταρω ''αστειες'' συγκρισεις με buggαρισμενα σκιν η με λανθασμενα αποτελεσματα(εκτος αν πιστευεις οτι ο 3600x ειναι πανω απο τον 3950x) 

E τι εννοούσες οταν λές ίδια fps (που τελικά δεν είναι ίδια, 226 έβγαλα) με μισή τιμή? Οτι είναι καλό deal. Τώρα πως είναι καλό deal να περιμένεις 3 χρόνια και τελικά να είσαι πάλι πίσω δεν ξέρω, αλλά okay, όπως νομίζεις. Aντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι οτι σε άλλα 3 χρόνια θα παίρνεις τις ίδιες επιδόσεις (δηλαδή 3600 + 5700xt) πάλι με τα μισά χρήματα έτσι? :P 

 

Στο συγκεκριμένο game πιθανόν ο 3600 (κλοκαρισμένος και με μνήμες) να είναι πάνω από 3950x! Γιατί σου κάνει εντύπωση?

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CometRyzen είπε

Aσφαλώς, αλλα εγώ δεν είπα οτι έκανα καλό deal και χρυσή VFM αγορά και διπλάσια τιμή του 8700. Εσύ το είπες. Tελικά συμφωνούμε οτι δεν εκάνες. Τέλεια ;) Eμένα δεν ενδιαφέρει το VFM ιδιαίτερα στις αγορές μου. 

ΥΓ1. Ειχα και 1070 στο ενδιάμεσο ;) 

Με λένε ριζο και όπως θέλω τα γυρίζω.  Ότι νάναι είσαι αλήθεια. 

Κάνα bench θα ποσταρεις τελικά;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimpsar είπε

Με λένε ριζο και όπως θέλω τα γυρίζω.  Ότι νάναι είσαι αλήθεια. 

Κάνα bench θα ποσταρεις τελικά;; 

Ναι αμέ, κάτι συγκεκριμένο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω νόημα στο firestrike / timespy. Ούτε game είναι, ούτε productivity workload. Πάμε σε κάτι για σοβαρή δουλειά, που τα πάνε καλά τα ρύζια. Corona 1.3

1:54 βγάζει ο παλιόγερος. Πάει και παρακάτω αλλά δεν θέλω να τον πιέσω τώρα γιατί είναι χαλασμένο το AIO, περιμένω αντικατάσταση. 

1668058846_coronarender.jpg.f236c4954151a7e17639e024e951187a.jpg

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.48s ο δικός μου golden παλαιμαχος 8700Κ...το καλυτερο τσιπάκι ever σε ιντελ που είχα....... 

https://corona-renderer.com/benchmark/results/cpu/8700K

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, BabisTs είπε

1.48s ο δικός μου golden παλαιμαχος 8700Κ...το καλυτερο τσιπάκι ever σε ιντελ που είχα....... 

https://corona-renderer.com/benchmark/results/cpu/8700K

Οο. Τουμπανος μαν. Στα πόσα έπαιζε cpu / cache?  Φαντάζομαι δεν ήταν σε 24/7 έτσι? 

ΩΠΑ βλέπω υπογραφή περίεργη. Τι έγινε παρέλαβες? Που την βρήκες την apex?

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Οο. Τουμπανος μαν. Στα πόσα έπαιζε cpu / cache?  Φαντάζομαι δεν ήταν σε 24/7 έτσι? 

ΩΠΑ βλέπω υπογραφή περίεργη. Τι έγινε παρέλαβες? Που την βρήκες την apex?

Daily στο 1.52s με 5.1ghz μεσα.... Το run στο 1.48s ήταν με 5.3ghz μέσα..... Cache δεν θυμάμαι να σου πω..... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

Πλάκωσαν οι special forces..... Ωραίος! 

Ευχαριστώ Μπάμπη..στα έμπειρα χέρια σου με την τεχνογνωσία σου ο 10900 θα γίνει πυραυλος.φανταζομαι και οι ραμ το ιδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...