Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, xrit86 είπε

τοτε η διαφορα στο σκορ προκυπτει απο το οτι τα ρολογια σου nvidiafan με  την  εξωπραγματικη ψυξη σου 🙃 ...μενουν σταθερα πανω απο 2150 mhz  και βγαζεις τετοιο σκορ  

E προφανώς, όλες τις nvidia άμα τις ρίξεις στους ~50C δίνουν πόνο. Και σάπια κάρτα να σου κάτσει όπως η δικιά μου πάει πάνω από 2100 σε νερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Herald είπε

E προφανώς, όλες τις nvidia άμα τις ρίξεις στους ~50C δίνουν πόνο. Και σάπια κάρτα να σου κάτσει όπως η δικιά μου πάει πάνω από 2100 σε νερό

Το καλό silicon εκτος απο τα mhz που σε αφήνει να παίξεις stable, παιζει ρολο και στο ποσα watt καις για δεδομενο frequency.. γιατι με σαπιο silicon οπως λες, μπορεί και το power limit να μη σε αφηνει να ανεβεις απο ένα σημείο και έπειτα.. ακόμη και αν βάλεις άλλο bios με μεγαλύτερο power limit και πάλι δεν εγγυάται αξιόλογα gains ;)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, nvidiafan είπε

Ευχαριστω δασκαλε! Χαχ

Με εφαγες ....5fps λιγότερα είχα με την 2080ti strix και στα daily ρολόγια το cpu..... 😉.... Πολυ δυνατά ρολόγια κρατάς bro..... Βλέπω 27ρι σε supo στα temps και απλα λέω δεν υπάρχει... Πολυ καλά! 

Επεξ/σία από BabisTs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

Με εφαγες ....5fps λιγότερα είχα με την 2080ti strix και στα daily ρολόγια το cpu..... 😉.... Πολυ δυνατά ρολόγια κρατάς bro..... Βλέπω 27ρι σε supo στα temps και απλα λέω δεν υπάρχει... Πολυ καλά! 

με τι ρολογια ησουν στην 2080Ti στο TR;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nvidiafan είπε

με τι ρολογια ησουν στην 2080Ti στο TR;

2190max στο ξεκίνημα στο tomb Raider ειχα... Μετά έπεφταν όσο ζεσταινοταν η gpu..... Πολυ τουμπανος ο δράκος με την ψυξη που έχεις.... Άλλη gpu πραγματικα.... 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, BabisTs είπε

2190max στο ξεκίνημα στο tomb Raider ειχα... Μετά έπεφταν όσο ζεσταινοταν η gpu..... Πολυ τουμπανος ο δράκος με την ψυξη που έχεις.... Άλλη gpu πραγματικα.... 😉

Χαχα εγω 2160 ετρεχα αλλα σταθερα λογω ψυξης.. φαντασου η strix σου τι θα εκανε με νερακι! Κ αν δεν ετρεχες daily στo 10900k θα ξεφευγες πανω απο 200 ;) αναμενω και τα results με την 3090 σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

καλά κατάλαβα εγώ είχα μειωμένο φως στο δωμάτιο :P

κάτσε έχει και συνέχεια...θα πάμε για ένα ακόμα πιο δυνατό bios...🤣

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

κάτσε έχει και συνέχεια...θα πάμε για ένα ακόμα πιο δυνατό bios...🤣

περίμενε όχι ακόμα έχω βάλει πλυντήριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για SOTTR, ένα πέρασμα με τις 24/7 ρυθμίσεις μου, τώρα που προσπαθώ να καταλάβω γιατί με πετάει σε άσχετες στιγμές το BFV (το χρησιμοποιώ για εκτίμηση σταθερότητας συστήματος, και μόνο*):

2020_10.06-13_31.png.3582976913566fbe45eb70d6bcfe581e.png

Το καλύτερο που έχω πετύχει είναι 102-103 (αν θυμάμαι καλά), με ίδιες ρυθμίσεις σε gpu (και τους 20.4.2 οι οποίοι θεωρούνται πολύ καλοί για scores).

Το 105 το έχω με κάτι bench προφίλ, και πείραγμα στα timings της HBM.

*Superposition 1080X/4K/8K, TS Extreme/Bench, FS Ultra+Extreme/bench, τα πάντα-όλα βγαίνουν άνετα, χωρίς πρόβλημα. ΙΒΤ-AVX V.Hi, το ίδιο. 1usmus TM5, το ίδιο. Για κάποιο λόγο, με πετάει (CTD χωρίς να  κάνει reset ο οδηγός της gpu ή οτιδήποτε).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Superposition 1080X/4K/8K, TS Extreme/Bench, FS Ultra+Extreme/bench, τα πάντα-όλα βγαίνουν άνετα, χωρίς πρόβλημα. ΙΒΤ-AVX V.Hi, το ίδιο. 1usmus TM5, το ίδιο. Για κάποιο λόγο, με πετάει (CTD χωρίς να  κάνει reset ο οδηγός της gpu ή οτιδήποτε).

Το ίδιο ακριβώς έχω σε οριακές καταστάσεις Vdimm. Με + 0,01V διορθώνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...