Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

5 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μπάμπη φέρε  τη gpu σου να σπάσουμε τα κοντέρ στο sotr

μπα.......στο ντεμι παίζουμε εμείς.......έξω κυκλοφορεί η Φανή ........μας πήρε τα σώβρακα.....+1700vram....του έκατσε κομμάταρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα ένα με 3800Χ 4500 ram 3800 cl15 rtx 3080 x trio με suprim bios +125/+800 volt 0

Σύνολο σε όλο το σύστημα έχω δει έως 535w

 

Superposition_Benchmark 2 4500 rtx 3080+125+800 supim 3800 15.png

Επεξ/σία από Steliosviper
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BabisTs είπε

μπα.......στο ντεμι παίζουμε εμείς.......έξω κυκλοφορεί η Φανή ........μας πήρε τα σώβρακα.....+1700vram....του έκατσε κομμάταρος

Στα παιχνίδια όμως δε βλέπω σπουδαία πράγματα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Herald είπε

Ρίξαμε και μια στο timespy

 

533924198_timespy22661.png.7ec4a60ae25b9f057eaf25a9c0c4ac95.png

Γιατί λέει 800x 600 κάτω? 

Κάντο ένα validate βρε αδερφέ με κάποιους επίσημους drivers και βάλε ένα λινκ να δει ο κοσμος

Δε δικαιολογείται να βγάζεις 180 στο sotr με τέτοιο κομμάτι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, billeiros είπε

Γιατί λέει 800x 600 κάτω? 

Κάντο ένα validate βρε αδερφέ με κάποιους επίσημους drivers και βάλε ένα λινκ να δει ο κοσμος

Δε δικαιολογείται να βγάζεις 180 στο sotr με τέτοιο κομμάτι.

Γιατί σε 800x600 desktop τρέχω, για να μη στρετσαρι λόγω suw. Οι drivers είναι αυτοί που έχεις και εσύ. 

185 βγάζω με 64% gpu bound, με κοβει δηλαδή το cpu. Εσύ ποσα βγάζεις σε αυτήν την έκδοση? 

Validation δεν παιζει, έχει buggari. Ψάχνει ένα futuremark systeminfo στο παλιό drive το οποίο δεν υπάρχει πλέον γιατί έκανα raid τους ssd. Έσβησα και ξανακατεβάσα το 3d Mark αλλά πάλι τα ίδια, κάτι στη registry πρέπει να είναι που έχει μουλαρώσει. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Γιατί σε 800x600 desktop τρέχω, για να μη στρετσαρι λόγω suw. Οι drivers είναι αυτοί που έχεις και εσύ. 

185 βγάζω με 64% gpu bound, με κοβει δηλαδή το cpu. Εσύ ποσα βγάζεις σε αυτήν την έκδοση? 

Ξέρω ποιους drivers έχεις.απλα κάνε ένα validate σου ζήτησα, εσύ που έχεις τοσο καλό κομμάτι,όπως σου ζήτησε κ ο Μπάμπης άλλωστε.εχω ποσταρει πόσο βγάζω.τεσπα .κάνε ο,τι θες.απλα έχεις αφήσει κάποιες σκιές στα σκορ σου.στο hzd μέτριο σκορ,στο sotr το ίδιο.ε δε γίνεται .δεν εξηγείται.εκτος αν δεν ξέρεις να κλοκαρεις τον 10900 ντιπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Ξέρω ποιους drivers έχεις.απλα κάνε ένα validate σου ζήτησα, εσύ που έχεις τοσο καλό κομμάτι,όπως σου ζήτησε κ ο Μπάμπης άλλωστε.εχω ποσταρει πόσο βγάζω.τεσπα .κάνε ο,τι θες.απλα έχεις αφήσει κάποιες σκιές στα σκορ σου.στο hzd μέτριο σκορ,στο sotr το ίδιο.ε δε γίνεται .δεν εξηγείται.εκτος αν δεν ξέρεις να κλοκαρεις τον 10900 ντιπ

Μάλλον αυτό θα φταίει, δεν ξέρω να κλοκαρω. Όποιος δεν πιστεύει τα νουμερα ας προσπεράσει, δεν θα κάνουμε κάθε εβδομάδα την ίδια συζήτηση που hackaro indigo supo icue corsair link heinfo και πλέον και το timespy. Κούρασε λίγο 

Όλα τα υπόλοιπα σκορ είναι validated, ανεβασμένα στα leaderboards του εκάστοτε bemchmark. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Μάλλον αυτό θα φταίει, δεν ξέρω να κλοκαρω. Όποιος δεν πιστεύει τα νουμερα ας προσπεράσει, δεν θα κάνουμε κάθε εβδομάδα την ίδια συζήτηση που hackaro indigo supo icue corsair link heinfo και πλέον και το timespy. Κούρασε λίγο 

Όλα τα υπόλοιπα σκορ είναι validated, ανεβασμένα στα leaderboards του εκάστοτε bemchmark. 

Για ποιο λόγο ακριβώς δεν ανεβάζεις ένα validated 3d mark? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.την άλλη φορά έλεγες ότι μέχρι 1100 πάνε οι μνήμες στο ts.χθες είπες 1300.ε ανέβασε ένα λινκ να δούμε.και ναι γίνεται να πειραχθουν τα σκορ αν δεν κάνει validate στο 3d mark.δεν είπα ότι το κανεις βεβαια.Το inspector το έχεις ακουστα?

Επίσης πειράζονται πολλά πράγματα στο nv panel όπως tesselation κλπ τα οποία αν δεν κάνεις validate δε θα τα δείξει 

Πίστευε και μη,έρευνα....

Δεν είμαστε χτεσινοι.τελος από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, billeiros είπε

Για ποιο λόγο ακριβώς δεν ανεβάζεις ένα validated 3d mark? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.την άλλη φορά έλεγες ότι μέχρι 1100 πάνε οι μνήμες στο ts.χθες είπες 1300.ε ανέβασε ένα λινκ να δούμε.και ναι γίνεται να πειραχθουν τα σκορ αν δεν κάνει validate στο 3d mark.δεν είπα ότι το κανεις βεβαια.Το inspector το έχεις ακουστα?

Επίσης πειράζονται πολλά πράγματα στο nv panel όπως tesselation κλπ τα οποία αν δεν κάνεις validate δε θα τα δείξει 

Πίστευε και μη,έρευνα....

Δεν είμαστε χτεσινοι.τελος από μένα.

Εξήγησα πιο πάνω γιατί δεν κάνω validate. Σου είπα, μπορείς να προσπεράσεις. Όλα τα άλλα score είναι validated. Μη το κουραζουμε

Και για τα score στο supo τα ίδια διάβαζα. Το αγόρασα λοιπόν, ανέβασα score στο leader board και τι αλλαξε? Πάλι ότι hackaro μου λέει 😂

Και αφοθ πειράζονται τα πράματα από control panel, τα score σου στο sotr πως ξέρουμε πως τα τρέχεις? Έκανες validate εκεί κάτι? Με βλέπεις να μπαίνω σε αυτή τη κουβέντα? Ούτε μου πέρασε από το μυαλό ότι θα κάτσεις να ασχοληθείς για να ανεβάσεις πλασματικά νούμερα σε ένα φόρουμ 

Το αστειο είναι ότι αμφισβητείς ένα σκορ το οποίο είναι εντελώς μέτριο ξέρω γω. Ότι μπήκα στον κόπο να hackaro για να ανεβάσω ένα average run... Με αρκετά χαλαρό oc είναι αυτά τα νούμερα στο timespy. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Herald είπε

Εξήγησα πιο πάνω γιατί δεν κάνω validate. Σου είπα, μπορείς να προσπεράσεις. Όλα τα άλλα score είναι validated. Μη το κουραζουμε

Και για τα score στο supo τα ίδια διάβαζα. Το αγόρασα λοιπόν, ανέβασα score στο leader board και τι αλλαξε? Πάλι ότι hackaro μου λέει 😂

Και αφοθ πειράζονται τα πράματα από control panel, τα score σου στο sotr πως ξέρουμε πως τα τρέχεις? Έκανες validate εκεί κάτι? Με βλέπεις να μπαίνω σε αυτή τη κουβέντα? Ούτε μου πέρασε από το μυαλό ότι θα κάτσεις να ασχοληθείς για να ανεβάσεις πλασματικά νούμερα σε ένα φόρουμ 

Το αστειο είναι ότι αμφισβητείς ένα σκορ το οποίο είναι εντελώς μέτριο ξέρω γω. Ότι μπήκα στον κόπο να hackaro για να ανεβάσω ένα average run... Με αρκετά χαλαρό oc είναι αυτά τα νούμερα στο timespy. 

Μια τούμπανο κάρτα δε χρειάζεται να τρέξει 800 600 timespy και να μη γίνει validated το σκορ.εγω αυτό ξέρω.καλη κάρτα έχεις αναμφισβήτητα.ειναι καλές οι gamerock.απλα ένα validated σκορ ζητήσαμε.κ όσο για τα σκορ μου οι μισοί από δω μέσα με ξέρουν.καλη σου μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...