Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μια τούμπανο κάρτα δε χρειάζεται να τρέξει 800 600 timespy και να μη γίνει validated το σκορ.εγω αυτό ξέρω.καλη κάρτα έχεις αναμφισβήτητα.ειναι καλές οι gamerock.απλα ένα validated σκορ ζητήσαμε.κ όσο για τα σκορ μου οι μισοί από δω μέσα με ξέρουν.καλη σου μερα

Α, οκ, αφού σε ξέρουν κάποιοι άλλοι δεν χρειάζεται να είναι validated το score σου ας πούμε? Και μένα κάποιοι με ξέρουν, άρα κομπλέ 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Α, οκ, αφού σε ξέρουν κάποιοι άλλοι δεν χρειάζεται να είναι validated το score σου ας πούμε? Και μένα κάποιοι με ξέρουν, άρα κομπλέ 😂

NVIDIA GeForce RTX 3090 video card benchmark result - AMD Ryzen 9 5950X,ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING (3dmark.com)

validated

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, billeiros είπε

Για το sotr λέω μαν. Που ξέρω τι ρυθμίσεις έχεις στο control panel? 

Στο timespy έχω και εγώ validated παλιότερο score στα 22400. Το έχω ανεβάσει κιόλας εδω

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Για το sotr λέω μαν. Που ξέρω τι ρυθμίσεις έχεις στο control panel? 

Στο timespy έχω και εγώ validated παλιότερο score στα 22400. Το έχω ανεβάσει κιόλας εδω

Μπορεις να το ξαναβαλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Μπορεις να το ξαναβαλεις?

Είμαι από κινητό τώρα, αν δεν σου κάνει κόπος σελίδα 1475 έχω το προφίλ μου και έχει όλα τα runs. Είναι ένα με 22400 περίπου graphics με το palit bios 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο 3d mark και να κλεισεις το tesselation δεν αλλαζει το σκορ (στις nvdia καρτες τουλαχιστον) παρακαμπτει το 3d mark την αλλαγη στο control panel μαλλον. Στις amd αν το εκλεινες εβλεπες μεγαλες διαφορες στα νουμερα. Επισης οτι αλλο και να πειραξεις στο control panel  θα στο βγαλει valid το σκορ εκτος αν δεν εχεις official drivers

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3800x 4500 - ram 3800 cl15 - 3080 x trio με suprim bios +120\+800 PL110 {φτάνει 116 αλλά 438W} nv 465.21 beta

1227807972_timespy4500rtx3080120800supim380015.jpg.02889a623200dce823d4b8f04e242aa4.jpg

1409306379_firestrike4500rtx3080120800supim380015.jpg.14e247d998de6b4496268340b161d9cb.jpg

 

Επεξ/σία από Steliosviper
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Herald είπε

Είμαι από κινητό τώρα, αν δεν σου κάνει κόπος σελίδα 1475 έχω το προφίλ μου και έχει όλα τα runs. Είναι ένα με 22400 περίπου graphics με το palit bios 

NVIDIA GeForce RTX 3090 video card benchmark result - Intel Core i9-10900K Processor,Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z490 ACE (MS-7C71) (3dmark.com)

Aυτο βρηκα μονο.21956 .πολυ καλο σκορ αλλα οχι 22400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billeiros είπε

Οταν πάω σπίτι θα στο linkaro, δεν θυμάμαι νούμερο ακριβώς αλλά είναι μεταξύ 22300 και 22400. Νόμιζα ότι μπορείς να δεις το profile μου αλλά δεν γίνεται, πρέπει να είσαι logged in. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, billeiros είπε

https://www.3dmark.com/spy/15858243

Αυτό πρέπει να είναι 😋

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

https://www.3dmark.com/spy/15858243

Αυτό πρέπει να είναι 😋

Μου έχεις πει ....22500 σε graphics score με μαμά palit bios χτες .....οπότε μπορείς φτιάξε το 3d mark και κάνε ένα validation να δω ρολόγια / vram mhz και temps..........μετά τρέξε με όποιο bios θες για ότι σκορ θες να κανεις......τα σκορ σου είναι δυνατά αδιαμφισβήτητα.....δεν υπάρχει βιασύνη..... όποτε το φτιάξεις....δεν σου είπα άμεσα...... εφόσον η κάρτα υπάρχει σε κάποια φάση θα το φτιάξεις ...είμαι σίγουρος....ούτως ή άλλως γιατί να λείπουν τα σκορ σου από τα stats του 3dmark.....άλλος ένας Έλληνας ακόμη....B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μα κάνεις validation χρειάζεται επισήμους drivers ή να το αγοράσεις; Οι μνήμες μετράνε στο τελικό αποτέλεσμα στο 3mark; Μπορώ να παίξω 3800 14 από 15...

Επεξ/σία από Steliosviper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Steliosviper είπε

Για μα κάνεις validation χρειάζεται επισήμους drivers ή να το αγοράσεις; Οι μνήμες μετράνε στο τελικό αποτέλεσμα στο 3mark; Μπορώ να παίξω 3800 14 από 15...

Και το απλό 3d mark να έχεις μόνο με το timespy/firestrike που έχει μέσα πάλι μπορείς να κάνεις valid.....δεν χρειάζεται αγορά.....απλά θα έχεις μόνο τα δύο τεστ διαθέσιμα.... firestrike απλό και timspy απλό.....δεν υπάρχει θέμα βέβαια.

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Μου έχεις πει ....22500 σε graphics score με μαμά palit bios χτες .....οπότε μπορείς φτιάξε το 3d mark και κάνε ένα validation να δω ρολόγια / vram mhz και temps..........μετά τρέξε με όποιο bios θες για ότι σκορ θες να κανεις......τα σκορ σου είναι δυνατά αδιαμφισβήτητα.....δεν υπάρχει βιασύνη..... όποτε το φτιάξεις....δεν σου είπα άμεσα...... εφόσον η κάρτα υπάρχει σε κάποια φάση θα το φτιάξεις ...είμαι σίγουρος....ούτως ή άλλως γιατί να λείπουν τα σκορ σου από τα stats του 3dmark.....άλλος ένας Έλληνας ακόμη....B)

Στο ανέβασα το 22500 με μαμά bios, απλά δεν είναι validated, και δεν βλέπω να γίνεται. Μάλλον θέλει format το pc, έχει φάει κόλλημα και ψάχνει να βρει το systeminfo σε drive που δεν υπάρχει πλέον γιατί έκανα raid. Έσβησα ξανακατεβασα και τίποτα. 

Οταν πάω σπίτι θα σου στείλω ένα ss με το error που βγαζει, άμα ξέρεις πως διάβολο λύνεται κανένα θέμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...