Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, dem είπε

το 1935 της asus strix  παραπάνω

Με αυτό το προφίλ παίζει ακατέβατα 1935 και ελάχιστες φορές 1950 τουλάχιστον σε cp 2077, RDR 2 που έπαιξα, βασικά ψπ 2077 κυρίως οπότε χρειάστηκα και 1 γαλόνι καφείνη από το πρωί χαλάλι αλλά το ευχαριστήθηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

2 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Με αυτό το προφίλ παίζει ακατέβατα 1935 και ελάχιστες φορές 1950 τουλάχιστον σε cp 2077, RDR 2 που έπαιξα, βασικά ψπ 2077 κυρίως οπότε χρειάστηκα και 1 γαλόνι καφείνη από το πρωί χαλάλι αλλά το ευχαριστήθηκα 

Έδωσες manual με afterburner να δεις αν ανεβαίνει παραπάνω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικά το ίδιο ακριβώς είναι το αποτέλεσμα, η πλάκα είναι πάντως οτι το gputweak βελτιώθηκε αρκετά σε σχέση με την εικόνα που είχα αν και είχα να ασχοληθώ μαζί του από την εποχή των pascal

Επεξ/σία από Coppermine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dem είπε

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω, το 1935 της asus strix  παραπάνω , για πυρήνα   δεν είναι λίγο ; 

Ή σε αυτά τα bench η κάρτα κρατάει λιγότερο σταθερά ρολόγια από superposition 4k opt. ;  

Το timespy όσον αφορά τουλάχιστον την δική μου κάρτα είναι αρκετά ποο βαρύ από supo. Με τις ρυθμίσεις που bencharo supo 4k τρώω instacrash στο timespy 

7 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Φυσικά το ίδιο ακριβώς είναι το αποτέλεσμα, η πλάκα είναι πάντως οτι το gputweak βελτιώθηκε αρκετά σε σχέση με την εικόνα που είχα αν και είχα να ασχοληθώ μαζί του από την εποχή των pascal

Απο πάλι δικιά μου εμπειρία, gputweak μόνο για supo, δίνει καλύτερα score. Για καθημερινή χρήση afterburner

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ προτιμώ το ab απλά το tweak βελτιώθηκε αισθητά σε σχέση με αυτό που ήταν, το ab παίζει προφανώς μπάλα μόνο του...και το χειρότερο....aorus....για να δουλέψει θέλει...δεν δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Herald είπε

Το timespy όσον αφορά τουλάχιστον την δική μου κάρτα είναι αρκετά ποο βαρύ από supo. Με τις ρυθμίσεις που bencharo supo 4k τρώω instacrash στο timespy 

Απο πάλι δικιά μου εμπειρία, gputweak μόνο για supo, δίνει καλύτερα score. Για καθημερινή χρήση afterburner

Το supo ειναι αρκετά ελαστικό γενικα. Εχω τρέξει supo και μετά έβαλα cp και εφαγα instacrash, οχι αλλο bench 😂

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

μνημες 4000c15

 

4000...15? ....4000 15?

3 ώρες πριν, Coppermine είπε

Kαι εγώ προτιμώ το ab απλά το tweak βελτιώθηκε αισθητά σε σχέση με αυτό που ήταν, το ab παίζει προφανώς μπάλα μόνο του...και το χειρότερο....aorus....για να δουλέψει θέλει...δεν δουλεύει

Δεκτά αυτά που λέτε αλλά , Δεν έχω παιχνίδια να δω in game , εκτός από σοττρ και gtao 

πχ έτρεξα 4 συνεχόμενα σοτρ μπεντσ στα 2085Mhz πυρήνα με stock bios

1890009390_Screenshot2021-01-13193508.jpg.e3ce91747b6bf95b1812989cf5e774dc.jpg

 

κατεβάζω και αυτό το time spy να δω τι είναι, και μόλις τελιώσει θα κάνω και ένα restart με XOC bios να δω που κρασάρει το sottr έτσι από περιέργεια , δεν μπορώ να πιστέψω ότι την asus την έχουν τερματίσει στο OC παραγωγής 1935Mhz , μήπως είσαι τίποτα limited πουθενά? έχει και η Asus 450W bios αν δεν κάνω λάθος ή είναι θεόβαρο αυτό το timespy

κατεβάζω αυτό..ελπίζω να είναι το σωστό έτσι?

3DMark Download v2.16.7113 + Time Spy (guru3d.com)

 

Επεξ/σία από dem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

κατεβασε την τελευταια εκδοση ,εχουν αλλαξει τα νουμερα

Πρός τα πάνω ή μπρός τα κάτω? Να ξέρω αμα είναι να μην κατεβάσω 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...