Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Αξιζει το advanced.ξεκλειδώνει πληθωρα επίλογων. και το κυριότερο.δε σου σπάει τα νευρα τρεχοντας το demo σε καθε run

Θα το τσιμπησω μολις ξανα πεσει στα 3.74 θα το παρω να τρεξω και κανα ακομα benchmark.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1764

  • ultraex2003

    1478

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

21 λεπτά πριν, Herald είπε

Γράψε άκυρο, 154 βγάζω σε 1080p. Για κάποιο περίεργο λόγο σε μικρότερη ανάλυση ανεβαίνουν τα CPU fps, βγάζω 170+ σε 720p. 

Για daily mode καλά είναι....όχι πολύ καλά ...απλα καλά......έχει αρκετά σημεία που ζητάει throttle η κάρτα από cpu....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Για daily mode καλά είναι....όχι πολύ καλά ...απλα καλά......έχει αρκετά σημεία που ζητάει throttle η κάρτα από cpu....

Εντάξει σκοπός μου ήταν να πάρω προσωρινά ένα φτηνό CPU χωρίς OC κλπα αλλά να μην αποτελεί βαρίδι και για την κάρτα. Στην ανάλυση που παίζω την τεντώνει την 3090 οπότε δεν έχω παράπονα. Περιμένουμε alder lake τώρα 😜 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Herald είπε

Περιμένουμε alder lake τώρα 😜 

Skip πρώτη γενιά εγώ κλασσικά είτε ιντελ είτε amd.... ποτέ δεν εγκαινιάζω πρώτη σειρά νέων πλατφορμών με νέες γενιάς ραμ......στην δεύτερη γενιά αναβάθμιση εγώ μαζί με την gpu παρέα....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Skip πρώτη γενιά εγώ κλασσικά..... ποτέ δεν εγκαινιάζω πρώτη σειρά νέων πλατφορμών με νέες γενιάς ραμ......στην δεύτερη γενιά αναβάθμιση εγώ μαζί με την gpu παρέα....

Ντάξει εσύ έχεις καλό CPU. Εγώ είμαι με 6 πύρηνο βραστήρα. Είναι τραγικοί οι 11th gen. Χειρότερη κατανάλωση και θερμοκρασία σε μικρότερα ρολόγια από είχε ο 10900k!!

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Ντάξει εσύ έχεις καλό CPU. Εγώ είμαι με 6 πύρηνο βραστήρα. Είναι τραγικοί οι 11th gen. Χειρότερη κατανάλωση και θερμοκρασία σε μικρότερα ρολόγια από είχε ο 10900k!!

Έχω αραξει στα daily 5.2 με 1.23v για daily....αν είχες το mobo που είχες άξιζε μια δεύτερη ευκαιρία σε έναν 10900K πάλι....τώρα δύσκολο με κλειδωμένο mobo που είσαι .....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...