Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Μικρο το κακο για gaming καλα παει μονο για καλο benchmarking δεν κανουν.. τελοσπαντων τερμα με το OT..

Kαλά οι μνήμες με χειροκίνητο σφίξιμο είναι μόνο για 1080p benchmarks, άντε και 1440p αμά έχεις καμιά τερματισμένη 3090. 

Βοηθάνε μόνο αν έχεις ξεμείνει με κάποιο "παλιό" CPU και θές να αναβαθμίσεις κάρτα, πχ. 7700k ας πούμε, που ίσως σου δώσει ένα 15-20% boost και τον συνδιάσεις με καμιά 3070. Για το CPU που έχεις τι να κλ**ουν οι μνήμες :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Kαλά οι μνήμες με χειροκίνητο σφίξιμο είναι μόνο για 1080p benchmarks, άντε και 1440p αμά έχεις καμιά τερματισμένη 3090. 

Βοηθάνε μόνο αν έχεις ξεμείνει με κάποιο "παλιό" CPU και θές να αναβαθμίσεις κάρτα, πχ. 7700k ας πούμε, που ίσως σου δώσει ένα 15-20% boost και τον συνδιάσεις με καμιά 3070. Για το CPU που έχεις τι να κλ**ουν οι μνήμες :P  

E τo bandwidth υπο συνθηκες βοηθαει ακομη και σε 4k, απλα λιγοτερο σε gpu limited αναλυσεις φυσικα και ειδικα σε ρυζια και πανω απο 3600.. Τα timings κανουν τριχες σε 4k εκτος και αν ειναι τελειως LGBT community 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Default FOV ολοι 70 να υποθεσω; 

Πιστεύω από ραμ είναι μπροστά σου ο Μπιλ....teakarei δυνατά επίσης...πάνε πολυ καλά γενικά οι 5000 ryzen......εσύ το δύσκολο είναι τα τέσσερα dimms που εχεις ,αλλά το όπλο (5950Χ) που έχεις κάτω από το καπό είναι τέρας....

Σε min πάμε καλά....

Στο τέλος του βίντεο τα settings του game στον γέρο.....

https://streamable.com/8d2ova

1.jpg

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Curve απο σ/κ.. Μπας και βγαλω και την καρτα ηχου απο κατω να εχω εστω νορμαλ θερμοκρασιες στην gpu..

Ας βαλω και ενα timespy & firestrike καιρο ειχα να τρεξω..

700αρισαμε και single core στο cpuz.. Πρεπει να ασχοληθω λιγο σοβαρα σ/κ με το curve optimizer ελπιζω να βρω λιγο χρονο.. Οτι μπορουμε να κανουμε με AIO φυσικα αλλα..

 

HZD_1080p.jpg

firestrike_3090_5950x.PNG

timespy_3090_5950x.PNG

cpuz_valid.PNG

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Herald είπε

Δεν το γυρναμε σε 4k να μπορω να συμμετασχω και εγω με τον ρευματοφαγο? 😝

4Κ native με 4Κ dsr έχει αρκετή διαφορά....εξού και τα bench μέχρι 1440P λόγω μόνιτορ από εμένα....Πόσο έφτασες σε 1080P τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2021 στις 12:54 ΠΜ, Delijohn είπε

σα να άρχισε να "στρώνει" η κάρτα... δε κάνω πλάκα, δεν άλλαξα τίποτα, απλά έτρεξα πολλές φορές το κάθε τεστ.. όλα τα αποτελέσματα που παραθέτω βγήκαν μετά τη τέταρτη φορά.. 

εδώ max core έφτασε 2707mhz

https://www.3dmark.com/fs/25739146

spacer.png

...ενώ μέσα στο HZD έβλεπα και 2758 mhz, χωρίς να περάσει ποτέ η θερμοκρασία του hotspot τους 91C.
 

f2qcI0A.jpg

W1AWPTP.jpg

rIC5BAN.jpg

Πιθανότατα έχεις αστάθεια στις μνήμες. Βάλε 2112mhz και θα σταθεροποιηθείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BabisTs είπε

4Κ native με 4Κ dsr έχει αρκετή διαφορά....εξού και τα bench μέχρι 1440P λόγω μόνιτορ από εμένα....Πόσο έφτασες σε 1080P τελικά?

Εχω βρει τοιχο στα 160

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1069401023_Screenshot(9).png.b91f931d8da3918cc3ab673e16d6a1f3.png

Αυτό εδώ είναι στοκ κάρτα, στοκ cpu και xmp. Μου κάνει εντύπωση ότι είμαι μόλις 9,3% πίσω απ' το ρεκόρ για αυτό το hardware. Και μιλάμε για synthetic, δηλαδή στα games η διαφορά θα είναι ακόμη μικρότερη..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...