Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nvidiafan είπε

Άπιαστος φίλτατε Μπάμπη! 💪καλορίζικη!

Thanx man,βγήκε καλή η asus σχετικά....γενικά η μετάβαση  αλλά και η εμπειρία στους κόκκινους που τα χειρίζεσαι όλα από το amd radeon software είναι τέλεια.....οι drivers βελτιώνονται συνεχώς και η overall gaming απόδοση τους....και γενικά έχω μείνει έκπληκτος από το inteface που χρησιμοποιούν στο radeon software!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

36 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Thanx man,βγήκε καλή η asus σχετικά....γενικά η μετάβαση  αλλά και η εμπειρία στους κόκκινους που τα χειρίζεσαι όλα από το amd radeon software είναι τέλεια.....οι drivers βελτιώνονται συνεχώς και η overall gaming απόδοση τους....και γενικά έχω μείνει έκπληκτος από το inteface που χρησιμοποιούν στο radeon software!

Η φαση θυμιζει amd hd 7970 εποχες για οσους θυμουνται;) ωραιος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, BabisTs είπε

οι drivers βελτιώνονται συνεχώς και η overall gaming απόδοση τους....και γενικά έχω μείνει έκπληκτος από το inteface που χρησιμοποιούν στο radeon software!

Όταν τα έλεγα εδώ μέσα ... έλεγαν οι πέτσινοι του forum ότι έχει κακούς drivers/προβλήματα/κτλ κτλ

Πολύ ανώτερη η AMD στους drivers και στις δυνατότητες που προσφέρουν.

Τώρα που πήγα σε Nvidia γελάω με το GUI, τα features που προσφέρει η Nvidia και τη συνολική εμπειρία χρήσης.

Μακάρι να έχει καλό RT η επόμενη γενιά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Όταν τα έλεγα εδώ μέσα ... έλεγαν οι πέτσινοι του forum ότι έχει κακούς drivers/προβλήματα/κτλ κτλ

Πολύ ανώτερη η AMD στους drivers και στις δυνατότητες που προσφέρουν.

Τώρα που πήγα σε Nvidia γελάω με το GUI, τα features που προσφέρει η Nvidia και τη συνολική εμπειρία χρήσης.

Μακάρι να έχει καλό RT η επόμενη γενιά...

Ένα ρημάδι prefer max performance δεν έχουν όμως στις AMD, αν δεν κάνω λάθος. Αυτό πρέπει να βάλουν και θα είναι μπόμπα, είναι χρήσιμο αρκετές φορές.

Υ.Γ. Καλά ναι το GUI του NCP είναι τραγικό. Ευτυχώς υπάρχει το profile inspector..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο @jimpsar και @Xoroxronis είναι υπαίτιοι και τους ευχαριστώ που με γύρισαν στο red side.... εννοείται τους ευχαριστώ και δεν το μετανιώνω .....επίσης δεν μετανιώνω και για το χαμηλότερο rt των κόκκινων....από ωμή απόδοση σκίζουν οι κόκκινες πάντως.....ένα fsr να βελτιώσουν βασικά που αν κρίνω από την δουλειά που κάνουν στους drivers γενικα θα το φτιάξουν καλύτερα στο μέλλον πιστεύω (αν και δεν θα το πολυχρησιμοποιησω όπως και το dlss δεν το πολυμεταχειριζομουν λόγω 1440P που βρίσκομαι).....καλός ο πετσινος αλλά ένα rt/dlss δεύτερης γενιάς την σώζει την παρτίδα προς τους πράσινους προς το παρών.....στα της κάρτας τώρα  .......επιτέλους ένα backplate gpu ούτε χλιαρό πια με ότι και να δώσεις στην gpu και επίσης ένα sam που κάνει κάποια διαφορά στα games....το rebar ανύπαρκτο ή χειρότερη απόδοση μου έδινε στο 90% των games.....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BabisTs είπε

Ο @jimpsar και @Xoroxronis είναι υπαίτιοι και τους ευχαριστώ που με γύρισαν στο red side.... εννοείται τους ευχαριστώ και δεν το μετανιώνω .....επίσης δεν μετανιώνω και για το χαμηλότερο rt των κόκκινων....από ωμή απόδοση σκίζουν οι κόκκινες πάντως.....ένα fsr να βελτιώσουν βασικά που αν κρίνω από την δουλειά που κάνουν στους drivers γενικα θα το φτιάξουν καλύτερα στο μέλλον πιστεύω (αν και δεν θα το πολυχρησιμοποιησω όπως και το dlss δεν το πολυμεταχειριζομουν λόγω 1440P που βρίσκομαι).....καλός ο πετσινος αλλά ένα rt/dlss δεύτερης γενιάς την σώζει την παρτίδα προς τους πράσινους προς το παρών.....στα της κάρτας τώρα  .......επιτέλους ένα backplate gpu ούτε χλιαρό πια με ότι και να δώσεις στην gpu και επίσης ένα sam που κάνει κάποια διαφορά στα games....το rebar ανύπαρκτο ή χειρότερη απόδοση μου έδινε στο 90% των games.....

You are welcome Μπάμπη!!  :)

Και από ότι είδα κομματάρα πήρες και από εμφάνιση και από επιδόσεις! Xtxh + aio είναι συνδυασμός που σκοτώνει και είναι εγγύηση! Να την χαρείς! Και είχες και πολύ δυνατή 3090!! Όπως τα αναφέρεις και εσύ τα έχω πει κ εγώ που έφυγα από nvidia και  3090, Radeon application και τα έχεις όλα κομπλέ. Με drivers που πουσαρουν ολοένα και περισσότερο το HW που έχεις. Το RT θέλει βελτίωση, αν και γενικά ακόμα είναι σε βρεφικό στάδιο implementation, και στην επόμενη γενια θα δούμε ακόμα πιο ωραία πράγματα! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το ειδα ρε Mπαμπη μηπως κολλησες delta variant καλοκαιριατικα και πηγες κοκκινη; 😁🤣

Καλοριζικη φιλαρακι να την ευχαριστηθεις και καλα νουμερα! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Τωρα το ειδα ρε Mπαμπη μηπως κολλησες delta variant καλοκαιριατικα και πηγες κοκκινη; 😁🤣

Καλοριζικη φιλαρακι να την ευχαριστηθεις και καλα νουμερα! :)

Thanx bro......γενικά περίεργη φάση φέτος.......αγόρασα κάρτα......έφυγα διακοπές.......ακύρωση μερικής από της άδειας και γύρισα λόγω φωτιών για κάποιες μέρες.......ξαναπήγα διακοπές μιας και η οικογένεια είχε μείνει πίσω στην τοποθεσία στις διακοπές και ξαναγυρίσαμε......τώρα γράφω κανα νούμερο αυτές τις μέρες και από Παρασκευή ξανα διακοπές.....είχα ολόκληρο μήνα αλλά με πήγαν πίσω οι φωτιές ...τουλάχιστον όλα καλά bro!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2021 στις 11:48 ΠΜ, Razor333 είπε

Και ενα sottr 4K

1638752824_ShadowoftheTombRaiderScreenshot2021_08.18-11_59_39_24.jpg.c6b7bf94864148229d22adb2d49170ac.jpg

Ελαφρα καλυτερο χωρις exclusive fullscreen και αλλο προφιλ στο cpu

648467235_ShadowoftheTombRaiderScreenshot2021_08.18-15_33_06_96.jpg.964e8f1227936de031096b6a112d9412.jpg

Αυτό είναι δυνατό. Πλησιάζεις την 3090 μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Herald είπε

Αυτό είναι δυνατό. Πλησιάζεις την 3090 μου. 

Ισως με αλλα pads ανεβει λιγο ακομα, γιατι οι μνημες δεν τραβανε καλα, μεχρι 1354MHz πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2021 στις 4:31 ΜΜ, Razor333 είπε

Ισως με αλλα pads ανεβει λιγο ακομα, γιατι οι μνημες δεν τραβανε καλα, μεχρι 1354MHz πανε.

Με wc δεν την εχεις? Ποσο ειναι τα mem temps? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...