Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα που θα με βάλουν να αλλάζω κάθε τρεις και λίγο drivers για να βλέπω αλλαγές στα αποτελέσματα. :mad:

 

Ρε αν δουλεύουν οι drivers δεν τους αλλάζουμε ρεεεεεε :-D :-D

 

εγω απλα εκανα update απο το catalyst και μου κατεβασε μονο του το 12.3 , στη σελιδα της amd εχει το 12.2

adfasdfae.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απλα εκανα update απο το catalyst και μου κατεβασε μονο του το 12.3 , στη σελιδα της εχει το 12.2

Ναι αλλα έχει διαφορά και η version του heaven λογικά,εμείς έχουμε τρέξει μόνο με την 2.5 μέχρι στιγμής ενώ εσείς με την 3.0 :)

 

EDIT: με +20% απο catalyst είναι το σκορ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα έχει διαφορά και η version του heaven λογικά,εμείς έχουμε τρέξει μόνο με την 2.5 μέχρι στιγμής ενώ εσείς με την 3.0 :)

 

EDIT: με +20% απο catalyst είναι το σκορ;

δεν ξερω τι φταει, λογικα και το heaven 3.0 , γιατι με το 2.5 δεν ξεπερνουσα τα 31-32fps (και με τους αρχικους drivers ειχα 27αρια) , αλλα γενικα εχω πολυ καιρο να τρεξω το benchmark λογω στρατου, οποτε δε γνωριζω και τι βελτιωσεις μου επιφερουν οι νεοτεροι drivers

 

@edit

δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο στις ρυθμισεις του καταλυστ, δυστυχως μεχρι 840 με αφηνει να παω τη καρτα μου, οποτε δε μπαινω καν στο κοπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, έτσι και δω μεγάλη σκούπα θα με βάλετε να αλλάξω drivers :-D :mad:

 

Ρε τι ήθελα εγώ να μπλέξω με τα υπερατού (γιατί περί αυτού πρόκειται) στα γεροντάματα? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ περιμένω να δω τουλάχιστον 930..

 

Αμα ειναι μονο για 930 τοτε να μην το τρεξω καν.εγω περιμενω να δω χιλιαρικο κοντα.

Δεν αλλαζω τωρα drivers.ισως καμια μερα με κρυο.αν και απο οτι βλεπω ηλιο θα εχει απο εδω και περα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι μονο για 930 τοτε να μην το τρεξω καν.εγω περιμενω να δω χιλιαρικο κοντα.

Δεν αλλαζω τωρα drivers.ισως καμια μερα με κρυο.αν και απο οτι βλεπω ηλιο θα εχει απο εδω και περα.

Ρε γκασμά το θέμα είναι να δούμε και τον συνδυασμό driver-heaven..

Τεσπα κανε ένα με τον 11.10 και θα κάνω εγώ με 12.3 σε 1-2 μέρες που θα μου έρθει το pc..

 

940 βγάζαμε με 1000core να σου θυμίσω..αμα βγάλεις 940 στοκ είναι πολύ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο version 2.5 τουλαχιστον οι καλυτεροι drivers ηταν οι 11.10 νομιζω για εμενα.

στο hwbot heaven v2.1 οι καλυτεροι drivers μακραν ειναι οι 11.7.μην σου πω θα βαλω αυτους για να το τρεξω.τεσπα το τρεχω (σε στοκ 6970 για αρχη :devil: :devil: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο version 2.5 τουλαχιστον οι καλυτεροι drivers ηταν οι 11.10 νομιζω για εμενα.

στο hwbot heaven v2.1 οι καλυτεροι drivers μακραν ειναι οι 11.7.μην σου πω θα βαλω αυτους για να το τρεξω.τεσπα το τρεχω (σε στοκ 6970 για αρχη :devil: :devil: )

χαχαχα καλά καλά περιμένουμε (χωρίς μαλακίες απο catalyst ε..:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πρέπει να ανησυχήσω μ αυτό ή πάλι μιλάμε για λογικές διαφορές (που αντικατοπτρίζονται και στην τιμή των καρτών);

Οχι να μην ανησυχείς μιλάμε για 6950 φλασαρισμένη (αρα 6970)..

Απλά καταλαβαίνεις οτι δεν ισχύει αυτό που έλεγες ότι οση διαφορά εχει η 5850 με την 6870 εχει και η 6870 με την 6950 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι να μην ανησυχείς μιλάμε για 6950 φλασαρισμένη (αρα 6970)..

Απλά καταλαβαίνεις οτι δεν ισχύει αυτό που έλεγες ότι οση διαφορά εχει η 5850 με την 6870 εχει και η 6870 με την 6950 :)

 

Δεν είδαμε ακόμα 5850 στοκ. Του stm ήταν κλοκαρισμένη και είχε από την 6870 13 μονάδες. Η 6870 από την 6950 που παρέθεσα έχει 94. Αν η στοκ 5850 έχει διαφορά από την 6870 60+ μονάδες, αυτό που είπα δεν είναι τελικά ανακριβές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...