Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την http://www.asrock.com/mb/AMD/990FX%20Extreme9/ ή αυτή  http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20990FX%20Killer/?cat=CPU

Φωτογραφίες δεν έβγαλα αλλά έκαψε τα vrm, έχει εμφανή σημάδια καψίματος οπότε μάλλον θα μας πούνε τον π@@λο αλλά την έστειλα έτσι και αλλιώς πίσω.

 

 

 

Να παρεις οποιαδηποτε μητρικη εχει πιστοποιηση για επεξεργαστες της σειρας FX 9XXX (220Watt TDP)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

ρωτα τον Maik42.εγω την 1 εχω.για την 1 εχω να πω καλα πραγματακια.κοιτα overclock που μπορει να κανει στις μνημες.τωρα το ειδα :P

επειδη περασαν και οι δυο απο τα χερια μου (οπως γνωριζει και ο Θανος  :P ) θα του προτεινω αν βρει 

την rev. 1 να παρει αυτην. ειδαλλως την 2. οπως και να 'χει ομως το ανεμηστηρακι στο backplate θα το

χρειαστει. ετσι δεν ειναι αρχηγε μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβάζω ξανά ένα thief, αυτή τη φορά με την 1.2 έκδοση. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο σχεδόν διπλασιασμός των min fps..

 

post-241287-0-24764800-1395186039_thumb.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη περασαν και οι δυο απο τα χερια μου (οπως γνωριζει και ο Θανος  :P ) θα του προτεινω αν βρει 

την rev. 1 να παρει αυτην. ειδαλλως την 2. οπως και να 'χει ομως το ανεμηστηρακι στο backplate θα το

χρειαστει. ετσι δεν ειναι αρχηγε μου;

 

Γιατί  ανεμιστήρα στο backplate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μειωνει αισθητα την θερμοκρασια του επεξεργαστη. μιλαω για διαφορα της ταξης των 9-10 βαθμων κατω στο δικο μου συστημα.

εγω το εβαλα πρωτιστως για να κατεβασω την θερμοκρασια στο NB οπου και εκει εχει θεματακια κατα την γνωμη μου η rev.2

 

με διακοπτη on-of και ρεοστατη για πληρη ελεγχο. 

post-174715-0-89214800-1395240309_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και νεο update στην 1.3  εκδοση !!
 
- Added AMD Mantle support.
- Added AMD TrueAudio support. TrueAudio hardware support can be enabled in the in-game audio options menu.
 
επισης προσθετει και 2 επιλογες στα settings αν προσεξα καλα εκτος την αλλων!!
 
 
Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0ht
 
νουμερα πανω κατω τα ιδια

 
Shipping-ThiefGame_2014_03_20_10_54_22_8

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν έχουμε κάποιο κέρδος σε επιδόσεις (άνοιγμα εφαρμογών κλπ).

 

Τιποτα δεν κερδιζεις. Ακομα και με τον πιο απλο SSD θα δεις τεραστια διαφορα απο εναν HDD αλλα σχεδον καμια με ενα mid end. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.Εχω μια απορία.Γίνεται μια Gigabyte 280x να έχει χαμηλότερες επιδόσεις από μια Gigabyte 7870???Μάλλον όχι αλα η δικιά μου γιατι έχει????Ολα σε stock !!!!!!!!Καμμιά ιδέα κανείς?????Στο benchmark του Tomb Raider μόνο 10 fps παραπάνω είναι λογικό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...