Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7970 sapphire dual-x 1230/1605  68°C

 

πιστεύω πως το εχει λιγο ακομη λογο hynix και σχετικα καλου asic αλλα ας το αφήσουμε καλύτερα :)

 

Πολύ καλό σκορ! Το έχει λίγο ακόμη αλλά και ο 965 πρέπει να είναι στα όρια του, δεν νομίζω να μπορεί να δώσει πολύ παραπάνω στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 760 ειναι πολυ καλη καρτα αλλα στο overclock υποφερει...Ακριβως οπως και η 670 με το ιδιο pcb.

 

Οσο ανεβαζεις μνημες, χανεις απο τον πυρηνα και το αντιστροφο οποτε δε μπορεις να πεις οτι θα τη ξεζουμισεις στο OC...Ισως με ενα custom bios βρεθει λυση αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 760 ειναι πολυ καλη καρτα αλλα στο overclock υποφερει...Ακριβως οπως και η 670 με το ιδιο pcb.

 

Οσο ανεβαζεις μνημες, χανεις απο τον πυρηνα και το αντιστροφο οποτε δε μπορεις να πεις οτι θα τη ξεζουμισεις στο OC...Ισως με ενα custom bios βρεθει λυση αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε... :)

πιανεις tdp limit?τι μνημες εχει,hynix ή τις πατατες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη η κάρτα WalkerSW αν και στη θέση σου δεν θα έπαιρνα κάρτα με 2GB τώρα.

 

No money no honey..... δεν περίσσευαν τα +70Ε που ζητούσε μια 280Χ ασε που πλεον δεν εχω χρονο για παραπανω απο ενα μισαωρο - ωρα gaming την ημέρα.... εδω με καλυπτε το 5870 cf η 760 δεν θα με καλύψει?  

1290Mhz περιπου. :)

 

Στα 1290 βγαζω bench αλλα δεν ειμαι σταθερος για 24/7. Για 24/7 εχω καταφέρει μαξ 1270/7000! Μαλλον επεσα σε ψιλοπατατουλα... και ας υποτίθεται ότ η evga στις sc καρτες βαζει καλα τσιπάκια!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 1290 βγαζω bench αλλα δεν ειμαι σταθερος για 24/7. Για 24/7 εχω καταφέρει μαξ 1270/7000! Μαλλον επεσα σε ψιλοπατατουλα... και ας υποτίθεται ότ η evga στις sc καρτες βαζει καλα τσιπάκια!! 

 

1290 σε boost εννοεις ετσι?? Και εγω μαλλον στο οριο ειμαι με τη gainward και μου κανει εντυπωση που δεν βγαζει το παραμικρο ψεγαδι στην οθονη ακομα και μετα απο 10 απανωτα Valley! Βγαζει τα bench στο κυριλε (no artifacts κλπ) αλλα με 5Mhz παραπανω θα κολλησει κατευθειαν, δε σου δινει headroom να το ψαξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1290 σε boost εννοεις ετσι?? Και εγω μαλλον στο οριο ειμαι με τη gainward και μου κανει εντυπωση που δεν βγαζει το παραμικρο ψεγαδι στην οθονη ακομα και μετα απο 10 απανωτα Valley! Βγαζει τα bench στο κυριλε (no artifacts κλπ) αλλα με 5Mhz παραπανω θα κολλησει κατευθειαν, δε σου δινει headroom να το ψαξεις..

 

Ναι ναι, εννοειται σε boost...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...