Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσχετο αλλά με την επιστροφή στην πατρίδα θα μπω λίγο δυνατά (ελπίζω) στα benches για την ομάδα γιατί το άφησα λίγο ;)

 

Ορεξη και κέφι να υπάρχει , αυτό μετράει.

 

Οτι χρειαστείς pm me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά έβγαλα 3.56 με τον 6600k στα 4.2 σε windows 8.1 παρακαλώ, 3.54 βγάζει στα 7αρια. Έβαλα το cinebench 11.5 σε combatibility mode για windows 8 και έβγαλε 3.56, θαύμα από εκεί που έβγαζε 3.47.

post-297338-0-89920700-1431352234_thumb.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έκανε εντύπωση το ρεύμα για 5. Πολύ ωραίος μπορώ να πω.

Είναι σταθερός με αυτό το ρεύμα; Εαν ναι μπορεί να είναι 24/7 στα 5!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fallen4ngel πως και πήγες σε i5 4690k μετά από τον 4770k ;

Γιατί στα παιχνίδια που παίζω δεν είδα καμία διαφορά, ο 4770 έμεινε 15 μέρες στο σύστημα,μπήκε 4790 και κατέληξε σε 4690.Σε ορισμενα benchmark οκ είναι λίγο κάτω αλλά δεν με ενδιαφέρει ;)

Ξέχασα να πω ότι περιμένω πως και πως το '16 τα Zen για να γυρίσω AMD μεριά πάλι.

Καλά χρυσά τα Intel αλλά πιστεύω οτι δίνω πολλά και παίρνω λίγα, πχ με τον 8350 δεν είχα κανένα θέμα αλλά σε μια αναβάθμιση που έκανα άλλαξα πλατφόρμα σε 4770. Ε φίλε μου ηταν απο τις λίγες μην πω ελάχιστες φορές που μουτζωθηκα και μετάνιωσα για κάτι. Έδωσα 300+€ για κάτι που μου έδωσε 2-3 fps παραπάνω.Δυστυχώς όσο και αν είμαι απο αυτούς που δίνουν λεφτά στο PC αυτό δεν μπορούσα να το καταπιω με τίποτα. ΑΣΕ τα προβλήματα του 4770, θερμικά άθλιος και για oc ανύπαρκτο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

w8u1m6.png

 

 

E οκ για 1 validation δεν παθαίνει κάτι ΑΝ πάθει rma.......

 

Ωραίος !!!

 

Αρα κέρδισες +100 Mhz για validation , μιά χαρά.

 

Τι να πάθει ?

Δέν παθαίνει κάτι το cpu σε διαδικασία validation.

Ούτε 1% load δέν έχει εκεί.

Εμένα μου έκανε εντύπωση το ρεύμα για 5. Πολύ ωραίος μπορώ να πω.

Είναι σταθερός με αυτό το ρεύμα; Εαν ναι μπορεί να είναι 24/7 στα 5!!!

 

Ψιλο-νορμάλ κομμάτι είναι , με 1,35 volt Cinebench.

Αν σου πώ , πού παίζουν τα πραγματικά καλά κομμάτια , θα καταλάβεις.

Αλλά ... είναι λίγα.

 

Γιατί στα παιχνίδια που παίζω δεν είδα καμία διαφορά, ο 4770 έμεινε 15 μέρες στο σύστημα,μπήκε 4790 και κατέληξε σε 4690.Σε ορισμενα benchmark οκ είναι λίγο κάτω αλλά δεν με ενδιαφέρει ;)

Ξέχασα να πω ότι περιμένω πως και πως το '16 τα Zen για να γυρίσω AMD μεριά πάλι.

Καλά χρυσά τα Intel αλλά πιστεύω οτι δίνω πολλά και παίρνω λίγα, πχ με τον 8350 δεν είχα κανένα θέμα αλλά σε μια αναβάθμιση που έκανα άλλαξα πλατφόρμα σε 4770. Ε φίλε μου ηταν απο τις λίγες μην πω ελάχιστες φορές που μουτζωθηκα και μετάνιωσα για κάτι. Έδωσα 300+€ για κάτι που μου έδωσε 2-3 fps παραπάνω.Δυστυχώς όσο και αν είμαι απο αυτούς που δίνουν λεφτά στο PC αυτό δεν μπορούσα να το καταπιω με τίποτα. ΑΣΕ τα προβλήματα του 4770, θερμικά άθλιος και για oc ανύπαρκτο.

 

Welcome to Haswell-core reality.

 

Θερμικά άθλιοι ... και άμα φτάσουν στον τοίχο τους ... δέν κουνιούνται , ούτε με 2 Terra Volt στο κεφάλι

:-D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...