Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε σαν τον δικό μου είναι από όσο θυμάμαι ε ultraex2003? Ας όψεται η ΔΕΗ που τα μάμησε όλα... Αν είχα την Asrock με τον 8320 θα έκανε παπάδες το τσιπάκι!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ώρα που οι άλλοι ψάχνονται με τα ανούσια ghz στα amd τσιπάκια τους,μπαίνει σφήνα ο looproll κατευθείαν στην ουσία που είναι οι επιδόσεις ενός chip.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ώρα που οι άλλοι ψάχνονται με τα ανούσια ghz στα amd τσιπάκια τους,μπαίνει σφήνα ο looproll κατευθείαν στην ουσία που είναι οι επιδόσεις ενός chip.

Και εδώ είναι που κάνεις το μεγάλο λάθος, δεν είναι ότι θέλουμε να λέμε ότι έχουμε τον ταχύτερο από πλευράς ghz επεξεργαστή αλά είναι η τέχνη του κλοκαρίσματος, του να τον φτάσεις 1-2 βήματα παραπάνω από πριν, να ψάχνεις και την λεπτομέρεια για να τον ανεβάσεις λιγάκι ακόμη παραπάνω.

Κανείς μας δεν περιμένει πως θα πιάσει τους αντίστοιχους ΙΝΤΕΛ σε απόδοση όταν έχει στην καλύτερη επιδόσεις ενός 4340, αν ήταν έτσι όλοι εμείς θα είχαμε αλλάξει πλατφόρμα εδώ και καιρό.

Είναι αυτή η αίσθηση του κοίτα κάτι έκανα παραπάνω σήμερα που μέχρι χθες δεν καθόταν με τίποτα...

Αυτά τα ολίγα για την τέχνη του OC και εμάς τους AMDακηδες.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρέψεις να θεωρήσω με το μικρό μου μυαλό ειρωνικό το "Την ώρα που οι άλλοι ψάχνονται με τα ανούσια ghz στα amd τσιπάκια τους"

 

Ισως ποτέ σου δεν είχες amd και καλά έκανες βέβαια αλλα περιέγραψε τα πάντα ο Storm

 

Εαν δεν σου αρέσουν οι amd με γειά σου με χαρά σου αλλα να σέβεσαι και όλους τους υπόλοιπους στο forum που έχουν amd

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί εντάξει χαβαλέ κάνουμε,απλός ήθελα να επισημάνω τις διαφορές στην νοοτροπία των χρηστών.

Γελασαμεεεεε κλαίω σου λέω. Πες είπα μλκ το διατύπωσα λάθος γιατί είμαι φαν αλλα λες κάνω χαβαλε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ο SwagJim να ήθελε να ειρωνευτεί κάποιον μάλλον παρεξηγήσατε αυτό που είπε μερικοί.

Τώρα λογικό είναι ένας επεξεργαστής των 400€ να είναι καλύτερος από έναν των 150€ δεν πρέπει να τους συγκρίνουμε αυτούς τους 2 καθώς παίζουν μπάλα σε διαφορετικές κατηγορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ο SwagJim να ήθελε να ειρωνευτεί κάποιον μάλλον παρεξηγήσατε αυτό που είπε μερικοί.

Τώρα λογικό είναι ένας επεξεργαστής των 400€ να είναι καλύτερος από έναν των 150€ δεν πρέπει να τους συγκρίνουμε αυτούς τους 2 καθώς παίζουν μπάλα σε διαφορετικές κατηγορίες.

Μερικοί άνθρωποι είναι γνωστοί για την ειρωνία τους, just my two cents. Αμα κάνουμε λάθος το παραδεχόμαστε ;) . Κάποιοι δεν μπορούν...

 

 

Ontopic, η AMD έχει μείνει πίσω στο IPC αλλά τα ρεκόρ της μέγιστης συχνότητας το κρατούσε πολύ καιρό και θα τα κρατάει λογικά η AMD.

Και αυτό για έναν "τρελό" αν μου επιτραπεί η έκφραση pc-άκια να αξίζει κάτι. Οπως και το ότι είναι όλοι ξεκλείδωτοι στο Oc σε σχέση με τους Intel που χρειάζεται να πληρώσουμε premium...

 

Φανατικός Intel-ακιας εγώ, ΑΛΛΑ την χαρά που δίνουν οι AMD στο OC είχαμε να το ζήσουμε απο τους Conroe ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τα παραλετε μερικοι,απλως επισημανα οτι ορισμενοι ασχολουνται με τις επιδοσεις και καποιοι αλλοι με τα ghz...Εχω την εντυπωση οτι εχετε λιγα προβληματα στη ζωη σας,γιαυτο τρωγεστε με τα ρουχα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αγαπητέ δεν έχουμε λίγα προβλήματα όπως λες.Αλλα το oc είναι το αγχολυτικό τουλάχιστον για μένα.Τέσπα έκλεισε το θέμα γιατι είμαστε τελείως off topic κι`ας μην λες πως ήταν λάθος έκφραση

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αγαπητέ δεν έχουμε λίγα προβλήματα όπως λες.Αλλα το oc είναι το αγχολυτικό τουλάχιστον για μένα.Τέσπα έκλεισε το θέμα γιατι είμαστε τελείως off topic κι`ας μην λες πως ήταν λάθος έκφραση

ΑΚΡΙΒΩΣ ! Είναι και αυτό ένα competitive παιχνίδι άκρως απαιτητικό . Δεν είναι τυχαίο που έχει γιγαντωθεί η κοινότητα των overclockers.

Και όπως όλα τα έξυπνα παιχνίδια βάζει και αυτό το λιθαράκι του στο ακόνισμα του μυαλού και στην απόλαυση του παίκτη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...