Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Μια  τελευταια μετρηση απο το "μικρο" λιγο πριν τραγουδηση για αγνωστους λογους το περιφημο "Για δες καιρο που διαλεξε ο Χαρος να με παρει...." post-224995-0-91083400-1432896658_thumb.jpeg

 

Θελω να ευχαριστησω και απο εδω τον φιλο Ultraex2003 για την πολυτιμη βοηθεια του λογο απουσιας μου στην ολη διαγνωση της βλαβης.

Και τωρα στο ερωτημα τι κανουμε; Ιδια πλατφορμα; Αλλαγη σε μπλε και αυτο; Παλι σε σκεψεις μπηκα που βλαπτουν σοβαρα την τσεπη...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν περιμένεις τους νέους επεξεργαστές και της amd πριν αποφασίσεις?

Θα αργήσουν λίγο απο ότι βλέπω ρε φιλαράκι και εκεί δεν ξέρουμε καν τι θα κοστίζει.

Τώρα η βγάζω CPU σε πώληση (done) ή βρίσκω μια φτηνή μητρική και είμαι ετοιμοπολεμος πάλι. Τώρα πως στο διαλο τα έφτυσε η μητρική δεν μπορώ να καταλάβω... Max 1.48 έπαιξε και ούτε μέτρηση δεν προλαβα :( κρίμα γιατί θα ήταν καλή. Θέλω να πιστεύω ότι τα έχει τα 5600-5700 ο παππούς μιας και τελευταίο boot ήταν 5400.

Με το σαπακι πάντως κατάφερε maxmem στα 5125 με σχεδόν 1.3v

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αργήσουν λίγο απο ότι βλέπω ρε φιλαράκι και εκεί δεν ξέρουμε καν τι θα κοστίζει.

Τώρα η βγάζω CPU σε πώληση (done) ή βρίσκω μια φτηνή μητρική και είμαι ετοιμοπολεμος πάλι. Τώρα πως στο διαλο τα έφτυσε η μητρική δεν μπορώ να καταλάβω... Max 1.48 έπαιξε και ούτε μέτρηση δεν προλαβα :( κρίμα γιατί θα ήταν καλή. Θέλω να πιστεύω ότι τα έχει τα 5600-5700 ο παππούς μιας και τελευταίο boot ήταν 5400.

Με το σαπακι πάντως κατάφερε maxmem στα 5125 με σχεδόν 1.3v

 

Στο ρητορικό σου ερώτημα γιατί, 99% κάηκαν τα VRM, με 4+1 δεν κάνουμε OC σε FX και ειδικά 8*** ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ρητορικό σου ερώτημα γιατί, 99% κάηκαν τα VRM, με 4+1 δεν κάνουμε OC σε FX και ειδικά 8*** ;)

Ρητορικό ήταν βρε. Λες να μην το ξέρω; Καλά για το oc μην το λες... 4700 με 1.26 έπαιζε χωρίς κιχ throttle. Προβλήματα περίμενα να έχω στο max αλλά όχι fail με την μία. Μάλλον ήταν συνδιασμός V με την κακιά στιγμή ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρητορικό ήταν βρε. Λες να μην το ξέρω; Καλά για το oc μην το λες... 4700 με 1.26 έπαιζε χωρίς κιχ throttle. Προβλήματα περίμενα να έχω στο max αλλά όχι fail με την μία. Μάλλον ήταν συνδιασμός V με την κακιά στιγμή ;)

Και με τα χρονάκια της θα συμπληρώσω εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://oc-esports.io/#!/round/roadtopro_challenger_season1_division4_round2

 

Θελω μια καλυτερη καρτα να ανεβω λιγο βαθμους θα με δανισει κανενας :P

 

Εσύ βασικά , χρειάζεται να διαβάζεις το wall σου , στο hwbot , γιατί θα στα σβήσουν όλα ... και θα ψάχνεις να βρείς το γιατί

:-D 

Και τωρα στο ερωτημα τι κανουμε; Ιδια πλατφορμα; Αλλαγη σε μπλε και αυτο; Παλι σε σκεψεις μπηκα που βλαπτουν σοβαρα την τσεπη...

 

Γνώμη μου , αν θές να με ακούσεις.

 

Μιάς και βλέπω ότι έχεις σύστημα με 4690k

 

Βάζεις στην άκρη λεφτά ... και αφού ξεμπερδέψεις με τις καλοκαιρινές διακοπές του Αυγούστου , καπάκι με την επάνοδο , χτυπάς ένα Skylake σύστημα και είσαι άρχοντας !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Taso είναι το 2ο μηχάνημα του μικρού. Και όταν είναι σπίτι κάνει κατάληψη στο δικό μου ;)

Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που το βιάζομαι. Δυο μήνες κοντά χωρίς main είναι κάπως.... και περιμένω να ασχοληθω λίγο όταν επιστρέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skylake εεεεε??????Να δούμε και σε τι τιμές θα έρθουν οι ουρανολίμνες(Skylake)To κακό είναι πως αργούν οι νέοι Amd το κέρατο μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ βασικά , χρειάζεται να διαβάζεις το wall σου , στο hwbot , γιατί θα στα σβήσουν όλα ... και θα ψάχνεις να βρείς το γιατί

:-D

 

Για ποια μιλας βρε συ για πιο λογο να μου τα σβησουν δεν εχουν κατι εκτος αν λες για αυτα που δεν εχουν φωτο του συστηματος , αυτα δεν με νοιαζουν ας τα σβησουν δεν ειναι για τπτ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...