Προς το περιεχόμενο

Ψύκτρα για 775. Scythe ή Zalman ???


ultraxmode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

me 8ermokrasia dwmatiou 1-2 va8mous? :P

 

τι 1-2 ρε.με κλειστα παραυθρα σου ειπα 14.με ανοιχτα 8.

και σε idle μονο 5 βαθμους. στο bios βεβαια,μου δειχνει 1-3 βαθμους παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

θερμοκρασια ακριβως δεν ξερω,δεν εχω θερμομετρο στο δωματιο για να βλεπω.ειναι πολυ καλη ψυχτρα ρε.δεν το περιμενα.και το καλοκαιρακι,πανω απο 25-27 δεν επιανε.ποτε.

και εμενα πολλες φορες,μου φαινωνται μη φυσιολογικες αυτες οι θερμοκρασιες,και πιστευα οτι ειναι fake,και οτι φταιει το οτι ειναι καινουρια η μητρικη,και θελει αναβαθμιση 3-4 καινουριες bios εκδοσεις για να στρωσει. ελα ομως που εβαλα μια sonic tower πανω πριν 2 βδομαδες,και ειμουνα 30-55 βαθμους. :shock:

 

παντος,αμα πιασεις και και τις ψυχτρες σε northbidge chipset,ειναι παγωμενες,χειμωνα καλοκαιρι.

εχω την P5K deluxe wifi-ap.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bouga που μένεις ρε συ στις Άλπεις? :P

πάρε και ένα screen από την δική μου, αν και δεν κρύβω πως το δωμάτιο μου είναι κομματάκι κρύο... ;)

 

<a href=o0jt218560g3cp75e18l.jpg' alt='o0jt21856

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liopyr,μια χαρα εισαι και εσυ.εχεις κανει και o/c,και εισαι με +1v.

εγω ειμαι μαμα. (αν και για να λεμε την αληθεια,τον εχω ανεβασει και στα 2,8,και παλι κοντα σε θερμοκρασιες ητανε).

 

@bouga που μένεις ρε συ στις Άλπεις?

ενταξει,δεν το εχει φαει και η κλεισουρα το δωματιο ολη μερα,ωστε να ειναι ζεστο.ανοιγω τα παραθυρα καθε 1 ωρα,να φυγει η τσιγαριλα,οποτε μπορεις να πεις οτι το δωματιο ειναι σχετικα κρυο.

βεβαια και το καλοκαιρι ομως πανω απο 25 δεν πηγαινα.τοτε με τα 40αρια,και χωρις αιρκοντισιον στο δωματιο.με αιρκοντισιον στους 25 βαθμους,ειχα περιπου 14-16 σε idle.σε full,ειχε παει μεχρι 29-30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν έχω δεν έχω καινούριο επεξεργαστή αλλά με τον υπάρχον στο σύστημα της υπογραφής μου και με overclocking στα 3.2 με την zalman 9500 εχω σταθερά 28 βαθμούς CPU. Λογικά σε κανούριους επεξεργαστές 775 που μπαίνει θα έχει πιο χαμηλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις θερμοκρασίες για core2 ειδικά να τις κοιτάτε με τη σωστή έκδοση του coretemp.Όλα τα υπόλοιπα δείχουν ότι μας κάνει να αισθανόμαστε καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Core 2 Duo 6600 sta 2.4ghz (nai paizei sta default clock) stous 21 va8mous to ka8e Core idle (me CoreTemp asfalws) me thn Thermalright Ultra 120 Extreme kai me 2 Pc sto idio dwmatio...

 

mesa sto katakalokairo sta 3.6ghz se 100% full load kai sta 2 Cores htan stous 50 va8mous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

nai ame 8a ta katefereis...

...DEN

 

15304.png

 

vlepeis poso katw einai h Zalman 9700 kai h 9500...

 

kai se overlocked katastaseis h diafora au3anetai katakoryfa..Thermalright Ultra 120 Extreme stous 43 va8mous full load se sxesh me thn Zalman 9700 (pou einai kalyterh apo thn 9500) h opoia exei 58 va8mous...C2D X6800 o cpu sto review tou anandtech.com :-) http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3068&p=6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμαζουνε 1 cpu με ολες τις ψυχτρες.

δεν νομιζω να δοκιμαζουνε ολες τις ψυχτρες,με ολους του επεξεργαστες.

 

δηλάδη αμα βαλω την Thermalright,θα εχω θερμοκρασια αζωτου? :-)

 

υποψιν,την zalman την εχω στις 1500 στροφες για να μην κανει θορυβο.που να την βαλω στις 3500 ....

 

η ninja,μου ειχε 10-12 βαθμους παραπανω θερμοκρασια σε εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...