Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/5/2020 στις 6:40 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Δεν υπαρχει χειροτερο σημειο στο ενα μετρο δεξια ειναι η κουζινα που μαγειρευει η γυναικα. :lol:

IMG_20200530_182959.jpg

Έχει και τα καλά του. Παίζεις και τσιμπάς και πατατούλες τηγανιτές!

Επεξ/σία από SakafliaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, anergos13 είπε

τις σχαρες που ακουμπάνε τα καλώδια  από που τις πήρες αν επιτρέπετε.....

Νομίζω ότι είναι ίδιες με τις δικές μου και είναι από ΙΚΕΑ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, anergos13 είπε

τις σχαρες που ακουμπάνε τα καλώδια  από που τις πήρες αν επιτρέπετε.....

 

Ότι βλέπεις στις φωτό (εκτός μάλλον απο το κρεβάτι) είναι ikea! 

Τα κανάλια των καλωδίων είναι αυτά που δώθηκαν στο link πιο πάνω ;) Κάνουν πάρα πολύ καλή δουλειά και δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά

15 ώρες πριν, tarif16 είπε

my little monster

Όμορφο αν και λιγο too much rgb για τα γούστα μου 😛

Δεν σε ενοχλεί ο θόρυβος της wraith? Εγώ την άντεξα βια 2 βδομάδες και το κουτί είναι πάτωμα.

Λογικά βέβαια ο 2700 δουλεύει πιο κρύος αλλά γενικά δεν την λες ήσυχη...

 

Επεξ/σία από and_64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, and_64 είπε

 

Όμορφο αν και λιγο too much rgb για τα γούστα μου 😛

Δεν σε ενοχλεί ο θόρυβος της wraith? Εγώ την άντεξα βια 2 βδομάδες και το κουτί είναι πάτωμα.

Λογικά βέβαια ο 2700 δουλεύει πιο κρύος αλλά γενικά δεν την λες ήσυχη...

πίστεψέ με...δεν ακούγετε καθόλου.

είχα μια Corsair Hydro H45,έκανε σα μαούνα και την έβγαλα σε μια μέρα....και κάαααθεται στο κουτί χωρίς φασαρία.

...και πανέμορφη η μαμίσια.

Επεξ/σία από tarif16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2020 στις 1:33 ΠΜ, and_64 είπε

Mετά απο πολλές αλλαγές και αφού τακτοποίησα ξανά ολα τα καλώδια βρήκα την ευκαιρία να βγάλω μερικά γρήγορα κλικ απο το δικό μου:

_DSC9752.jpg.f34e1507ab1c35983266ae36ec77cc81.jpg_DSC9754.jpg.f7f6328440831ae9d00be68baa401875.jpg_DSC9769.jpg.703c4d429c744a3927f2cfad46cb1fb4.jpg

Σίγουρα παίρνουν λιγο μάζεμα ακόμα αλλά δεν προλάβαινα σε αυτή τη φάση να ασχοληθώ!

Και μια κοντινή που φαίνεται το τωρινό setup πληκτρολόγια/ποντίκι: 

20200507_160200.jpg.6e26f691c98c8834474993e34d97a4d4.jpg

Τα καδράκια είναι το επόμενο project αλλά δεν εχω αξιωθεί να τυπώσω μερικές δικές μου φωτό, απλά εχουν μπει για να μην είναι άδειος ο τοίχος...

Έχεις link απο τα κάδρα που έχεις πάνω από γραφείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tarif16 είπε

πίστεψέ με...δεν ακούγετε καθόλου.

είχα μια Corsair Hydro H45,έκανε σα μαούνα και την έβγαλα σε μια μέρα....και κάαααθεται στο κουτί χωρίς φασαρία.

...και πανέμορφη η μαμίσια.

Μάλλον ο 3700 κάνει διαφορά, η δικιά μου μια χαρά ακουγόταν κυρίως γιατι ανεβοκατέβαινε μεταξυ 1500-2500 rpms συνέχεια...

2 ώρες πριν, Duck Dodgers είπε

Έχεις link απο τα κάδρα που έχεις πάνω από γραφείο?

Ναι αν και μόνο οι κορνίζες ειναι Ikea απ' αυτα, τα ποστερ τα πήρα απο Λονδίνο! 😇

https://shop.iwm.org.uk/p/25372/I-have-nothing-to-offer-print

https://shop.iwm.org.uk/p/23935/Victory-is-in-the-kitchen-print

Επεξ/σία από and_64
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, greenkamikazi είπε

Μια σημειωση.Αυτο που βαζετε φιγουρες μεσα στα κουτια δε βοηθαει καθολου το aiirflow.

Aπολυτα υπερβολικο το σχολιο σου. Οταν η εισαγωγη αερα σε ενα κουτι γινεται απο 2 και 3 ανεμιστηρες και αλλοι τοσοι εξαγουν, με την βοηθεια και του ανεμιστηρα της cpu, μια χαρα κυκλοφορει η ροη. Εκτος βεβαια εαν το κουτι ειναι υπερβολικα μικρο, χωρις καθολου ή σωστα τοποθετημενους ανεμιστηρες κτλ. Οταν προκειται για εξαιρεση δηλαδη οπου εκει ετσι κι αλλιως το προβλημα δεν ειναι η φιγουρα βασικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος. Όταν βάζεις εμπόδια στη ροή δημιουργείς υποπίεση και στροβιλισμούς με αποτέλεσμα να μην είναι σωστή η διακύμανση της ροής. Δε θέλω να το παίξω ξερολας και να το αναλύσω, αλλά έχω ασχοληθεί αρκετά με ρευστό δυναμική. Δε σου λέω ότι δε θα έχεις ροή με 2-3 ανεμιστήρες όπως λες, απλά δε θα είναι optimized. Θα μου πεις και 3-4 βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία να έχω θα αλλάξει κάτι;; Όχι άλλα μπορεί να γλυτώσεις μια αναβάθμιση ψυχτρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, greenkamikazi είπε

Κάνεις λάθος. Όταν βάζεις εμπόδια στη ροή δημιουργείς υποπίεση και στροβιλισμούς με αποτέλεσμα να μην είναι σωστή η διακύμανση της ροής. Δε θέλω να το παίξω ξερολας και να το αναλύσω, αλλά έχω ασχοληθεί αρκετά με ρευστό δυναμική. Δε σου λέω ότι δε θα έχεις ροή με 2-3 ανεμιστήρες όπως λες, απλά δε θα είναι optimized. Θα μου πεις και 3-4 βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία να έχω θα αλλάξει κάτι;; Όχι άλλα μπορεί να γλυτώσεις μια αναβάθμιση ψυχτρας.

Καλα κανεις κι επιμενεις, ομως θα ....επιμεινω κι εγω με τη σειρα μου.

Καταρχην καθως τα παντα εξαρτωνται  απο το κουτι, στη συνεχεια απο τα συστατικα του συστηματος ( βλεπε καρτα γραφικων κυριως που δεν ειναι ολες ιδιες ) και τελος απο το ολοκληρωμενο setup που δεν σκοπευει μονον στην καλη λειτουργια απο σωστα τονιζεις αλλα και στο αισθητικο τελικα αποτελεσμα.

Μιας και οι φιγουρες, τα led και τα υπολοιπα μπλιμπλικια αφορουν τους μερακληδες και οχι εκεινους ( τους πολλους και μαλλον τους περισσοτερους ) που στηνουν ενα pc για να κανουν τη δουλεια τους και μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μετά απο χρόνια.

 

Το γραφειο όπως είναι λόγω του κορονοιουIMG_3114.JPEG.000bad92dcd4a150db6b1aa64bae6b04.JPEG

 

Με το καψερο του κουτάκι μου εκτοπισμένο πλέον πάνω στο χαρτόκουτο μιας και τη θέση του πήρε το λαπτοπ της δουλειας

IMG_3115.JPEG.7bde9eeaa150e6e3311af923dfa0006d.JPEG

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas84gr είπε

Ανανέωση κουτιού και για μένα!

20200626_114755.jpg

20200626_114735.jpg

το logo nzxt στην πρόσοψη φωτίζει με πατέντα ή έτσι είναι στο 710?. Έχω το 700 και δεν ανάβει κάτι εκεί εκτός και αν δεν το έχω πάρει χαμπάρι να το συνδέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dinoel είπε

το logo nzxt στην πρόσοψη φωτίζει με πατέντα ή έτσι είναι στο 710?. Έχω το 700 και δεν ανάβει κάτι εκεί εκτός και αν δεν το έχω πάρει χαμπάρι να το συνδέσω.

Δεν ανάβει κανένα logo. Απλο πλαστικό είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...