Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 5,2k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Επειδή τωρα το καλοκαίρι δεν παλεύεται η ζέστη στην σοφιτα εκανα μετακόμιση το γραφείο μου στο υπόγειο στο δωμάτιο του home Cinema, αλλα επειδή μου αρέσει αρκετά το αποτέλεσμα ισως μείνω εδω μόνιμα!

After a lot of effort and patience 😎    

..

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, greenkamikazi είπε

Μια σημειωση.Αυτο που βαζετε φιγουρες μεσα στα κουτια δε βοηθαει καθολου το aiirflow.

Aπολυτα υπερβολικο το σχολιο σου. Οταν η εισαγωγη αερα σε ενα κουτι γινεται απο 2 και 3 ανεμιστηρες και αλλοι τοσοι εξαγουν, με την βοηθεια και του ανεμιστηρα της cpu, μια χαρα κυκλοφορει η ροη. Εκτος βεβαια εαν το κουτι ειναι υπερβολικα μικρο, χωρις καθολου ή σωστα τοποθετημενους ανεμιστηρες κτλ. Οταν προκειται για εξαιρεση δηλαδη οπου εκει ετσι κι αλλιως το προβλημα δεν ειναι η φιγουρα βασικα.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος. Όταν βάζεις εμπόδια στη ροή δημιουργείς υποπίεση και στροβιλισμούς με αποτέλεσμα να μην είναι σωστή η διακύμανση της ροής. Δε θέλω να το παίξω ξερολας και να το αναλύσω, αλλά έχω ασχοληθεί αρκετά με ρευστό δυναμική. Δε σου λέω ότι δε θα έχεις ροή με 2-3 ανεμιστήρες όπως λες, απλά δε θα είναι optimized. Θα μου πεις και 3-4 βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία να έχω θα αλλάξει κάτι;; Όχι άλλα μπορεί να γλυτώσεις μια αναβάθμιση ψυχτρας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 ώρες πριν, greenkamikazi είπε

Κάνεις λάθος. Όταν βάζεις εμπόδια στη ροή δημιουργείς υποπίεση και στροβιλισμούς με αποτέλεσμα να μην είναι σωστή η διακύμανση της ροής. Δε θέλω να το παίξω ξερολας και να το αναλύσω, αλλά έχω ασχοληθεί αρκετά με ρευστό δυναμική. Δε σου λέω ότι δε θα έχεις ροή με 2-3 ανεμιστήρες όπως λες, απλά δε θα είναι optimized. Θα μου πεις και 3-4 βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία να έχω θα αλλάξει κάτι;; Όχι άλλα μπορεί να γλυτώσεις μια αναβάθμιση ψυχτρας.

Καλα κανεις κι επιμενεις, ομως θα ....επιμεινω κι εγω με τη σειρα μου.

Καταρχην καθως τα παντα εξαρτωνται  απο το κουτι, στη συνεχεια απο τα συστατικα του συστηματος ( βλεπε καρτα γραφικων κυριως που δεν ειναι ολες ιδιες ) και τελος απο το ολοκληρωμενο setup που δεν σκοπευει μονον στην καλη λειτουργια απο σωστα τονιζεις αλλα και στο αισθητικο τελικα αποτελεσμα.

Μιας και οι φιγουρες, τα led και τα υπολοιπα μπλιμπλικια αφορουν τους μερακληδες και οχι εκεινους ( τους πολλους και μαλλον τους περισσοτερους ) που στηνουν ενα pc για να κανουν τη δουλεια τους και μονο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα μετά απο χρόνια.

Το γραφειο όπως είναι λόγω του κορονοιουIMG_3114.JPEG.000bad92dcd4a150db6b1aa64bae6b04.JPEG

Με το καψερο του κουτάκι μου εκτοπισμένο πλέον πάνω στο χαρτόκουτο μιας και τη θέση του πήρε το λαπτοπ της δουλειας

IMG_3115.JPEG.7bde9eeaa150e6e3311af923dfa0006d.JPEG

• Like 9
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, andreas84gr είπε

Ανανέωση κουτιού και για μένα!

20200626_114755.jpg

20200626_114735.jpg

το logo nzxt στην πρόσοψη φωτίζει με πατέντα ή έτσι είναι στο 710?. Έχω το 700 και δεν ανάβει κάτι εκεί εκτός και αν δεν το έχω πάρει χαμπάρι να το συνδέσω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
15 λεπτά πριν, Dinoel είπε

το logo nzxt στην πρόσοψη φωτίζει με πατέντα ή έτσι είναι στο 710?. Έχω το 700 και δεν ανάβει κάτι εκεί εκτός και αν δεν το έχω πάρει χαμπάρι να το συνδέσω.

Δεν ανάβει κανένα logo. Απλο πλαστικό είναι. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 λεπτά πριν, andreas84gr είπε

Δεν ανάβει κανένα logo. Απλο πλαστικό είναι. 

ε τότε μάλλον γυαλίζει στην φωτογραφία μάλλον λόγο γωνίας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 λεπτά πριν, Dinoel είπε

ε τότε μάλλον γυαλίζει στην φωτογραφία μάλλον λόγο γωνίας.

Ωστόσο θα "έλεγε" αρκετά αν όντως άναβε με διακριτικό χαμηλό φωτισμό

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Demon Lord είπε

Ωστόσο θα "έλεγε" αρκετά αν όντως άναβε με διακριτικό χαμηλό φωτισμό

Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ.

Δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου μόνο αν το πέσει το μάτι σου επάνω και σε συγκεκριμένη γωνία.

IMG_20200626_142352.jpg

IMG_20200626_142233.jpg

Επεξ/σία από Dinoel
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το πριν (παλιο παιδικο γραφειο, απλα δεν το ειχα αλλαξει επειδη σπουδαζα αλλου):

20200626_120754.jpg.08360e1ddce1d49c95cf7256599d2e03.jpg

Και το μετα:

20200626_142523.jpg.f0a85c8ff5ce11b11886bc8aa96ba829.jpg

Γενικα θελω να παρω κανα καναλι να "κρυψω" τα καλωδια που πανε στην τηλεροαση.

Θελω να ρωτησω. Αυτη ειναι η ταβλα που πηρα. Εχει παχος 33mm. Λετε να χρειαζεται ποδι στην μεση ωστε να μην καμπυλωσει σε κανα χρονο? Μαζι με τα αλλα 2 επιπλα του ικεα (φανταζομαι λιγο πολυ ξερετε ποια ειναι στην φωτο), πηρα και το ποδι gerton για να το εχω μηπως χρειαστει.

20200626_142416.jpg

20200626_143133.jpg

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.