Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μετακόμισα και ξεκίνησα το ΣΚ να στήνω το δικό μου.  Δεν έχει τελειώσει ακόμη αλλά τα περισσότερα έχουν είδη μπει.

 

desk.jpg

 

Μάλλον θα χρειαστώ κι'άλλο χώρο για τις υπόλοιπες φιγούρες
112.jpg.c42b9b7e3a60d38764099c44804f3556.jpg

Επεξ/σία από glight
add comment
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 19/7/2020 στις 10:57 ΜΜ, Manos112 είπε

Ορίστε και το δικό μου setup, (σχεδόν) ολοκληρώθηκε και μπορώ να πω πως είμαι υπερήφανος! 😛

455D2766-7ED1-4169-8F03-A864CD70FC00.jpeg.f1a3293eedfcc5c3d00613309a512eee.jpeg

Όμορφο set up! Είσαι ευχαριστημένος απο τη secret lab; Σκέφτομαι για την Omega.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτη είναι η καρέκλα. Τι ύψος έχεις και θες την Omega?

Στις 20/7/2020 στις 12:20 ΜΜ, glight είπε

Μόλις μετακόμισα και ξεκίνησα το ΣΚ να στήνω το δικό μου.  Δεν έχει τελειώσει ακόμη αλλά τα περισσότερα έχουν είδη μπει.
 

Το άσπρο keyboard ποιο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, SakafliaC said:

Απίστευτη είναι η καρέκλα. Τι ύψος έχεις και θες την Omega?

Το άσπρο keyboard ποιο είναι?

https://www.dell.com/en-us/shop/new-alienware-low-profile-rgb-mechanical-gaming-keyboard-aw510k/apd/580-aimo/pc-accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Trelloneritis είπε

Όμορφο set up! Είσαι ευχαριστημένος απο τη secret lab; Σκέφτομαι για την Omega.

Ως κάτοχος της omega (1,74 & 80 κιλά) μόνο καλά μπορώ να πω. Δεν είναι πουφ αν ψάχνεις κάτι πολύ μαλακό σε κάθισμα. Περνάω αρκετές ώρες λόγο δουλειάς και δεν έχω ενοχλήσεις σε μέση και πλάτη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Trelloneritis είπε

Όμορφο set up! Είσαι ευχαριστημένος απο τη secret lab; Σκέφτομαι για την Omega.

Ευχαριστώ! Ναι είμαι παραπάνω απο ικανοποιημένος με την καρέκλα, ειναι softweave fabric το ύφασμα της καρέκλας το οποίο δεν είναι σκληρό όπως το leather οπότε θα σου πρότεινα να κάνεις μια προσεκτική έρευνα για το ύφασμα αλλά και για το μέγεθος της καρέκλας, εγώ και με μια κλασσική Titan για τα stats μου θα ήμουν μια χαρά αλλά προτίμησα να έχω λίγο χώρο παραπάνω για θέμα άνεσης και πήγα σε XL...

Επεξ/σία από Manos112
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2020 στις 1:18 ΠΜ, Carrion είπε

Ως κάτοχος της omega (1,74 & 80 κιλά) μόνο καλά μπορώ να πω. Δεν είναι πουφ αν ψάχνεις κάτι πολύ μαλακό σε κάθισμα. Περνάω αρκετές ώρες λόγο δουλειάς και δεν έχω ενοχλήσεις σε μέση και πλάτη. 

 

Στις 22/7/2020 στις 8:00 ΜΜ, Manos112 είπε

Ευχαριστώ! Ναι είμαι παραπάνω απο ικανοποιημένος με την καρέκλα, ειναι softweave fabric το ύφασμα της καρέκλας το οποίο δεν είναι σκληρό όπως το leather οπότε θα σου πρότεινα να κάνεις μια προσεκτική έρευνα για το ύφασμα αλλά και για το μέγεθος της καρέκλας, εγώ και με μια κλασσική Titan για τα stats μου θα ήμουν μια χαρά αλλά προτίμησα να έχω λίγο χώρο παραπάνω για θέμα άνεσης και πήγα σε XL...

Σας ευχαριστώ και τους δυο για τις απαντήσεις σας. 
Το θέμα του υλικού με έχει απασχολήσει ήδη και νομίζω οτι το PU leather είναι πιο ασφαλές σε θέμα καθαρίσματος, ενω το softweave θεωρώ οτι θα λερώνει πιο έυκολα.
Για το μέγεθος μου (167cm/88kg), πιστεύω οτι η Omega μου είναι κομπλέ.
Στο θέμα της ποιότητας κατασκευής είσαστε ευχαριστημένοι; Τα αξίζει τα λεφτά που ζητάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Trelloneritis είπε

Σας ευχαριστώ και τους δυο για τις απαντήσεις σας. 
Το θέμα του υλικού με έχει απασχολήσει ήδη και νομίζω οτι το PU leather είναι πιο ασφαλές σε θέμα καθαρίσματος, ενω το softweave θεωρώ οτι θα λερώνει πιο έυκολα.
Για το μέγεθος μου (167cm/88kg), πιστεύω οτι η Omega μου είναι κομπλέ.
Στο θέμα της ποιότητας κατασκευής είσαστε ευχαριστημένοι; Τα αξίζει τα λεφτά που ζητάει;

Στο 1,67 θα έλεγα μόνο omega. Στην titan δεν θα φτάνουν τα πόδια σου κάτω. Στο πλάτος του καθίσματος ίσως σου φανεί στενή. 

Το fabric έχει διαφορετική αίσθηση αλλά λερώνει πιο εύκολα και με τις ζέστες μας θα ανάβεις! 

Η ποιότητα της, τα υλικά της και η κατασκευή αξίζουν. Εγώ προσωπικά το μαξιλάρι για την μέση το έχω αγαπήσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πρωί, βράδυ. σκέφτομαι για ένα soundbar να του βάλω κάτω από την VS, έχετε να προτείνετε κάτι;

IMG_20200801_130705.jpg.6cf223b0a4cc2747a2c77962bde5fa34.jpgκαι για την οθόνη πως την καθαρίζουμε αυτό το ενοχλητικό, δοκίμασα κάτι υγρά πανάκια αλλά δεν έκαναν δουλειά. 

IMG_20200801_211528.jpg.e2720ce8052620ec34f2794790e6fd41.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και βλέπω πολύ ωραίες συνθέσεις και γραφεία, έχει πειραματιστεί κανείς με κατασκευή γραφείου (πάνω τάβλα) με έποξυ?

Θέλω ένα καινούργιο γραφείο και μου φάνηκε ωραία ιδέα κατι τέτοιο (με αλλα πόδια) και γιατί όχι να το φτιάξω μόνος μου καθώς το κόστος σε ετοιματζίδικο είναι πολύ υψηλό

 

img-1285_orig.jpg

Επεξ/σία από konstantin79
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κανεις μονος σου, απαιτουνται τα εξης:

- αρκετος χωρος και μαλιστα καλα αεριζομενος και ευκολα καθαρισιμος

- καποια βασικα εργαλεια

- αρκετος πειραματισμος

- πολυ καλο μετρημα

- αρκετος εως και πολυς χρονος για το αποτελεσμα εαν δεν εχεις ξανακανει κατι αναλογο

Τα υπολοιπα ειναι θεματα προσωπικου γουστου, φαντασιας, και ορεξεως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού  έκανα την μετακόμιση αγόρασα  καινούργιο γραφείο και  μαζί  εκτυπωτή. Βέβαια αυτό για το οποίο είμαι περήφανος είναι το cable management :) 

 

IMG_20200918_175621[1].jpg

Επεξ/σία από Pansar24
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...