Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η δική μου γωνιά, κάτι μου λείπει ή κάτι πρέπει να αφαιρέσω ίσως αλλά καλά είναι για τώρα.

IMG-20201018-183241.jpgIMG20201018175708.jpg IMG20201018173656.jpg  IMG20201018173555.jpg  IMG20201018173716.jpg

Επεξ/σία από Wayward
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2020 στις 8:24 ΜΜ, manoslol13 είπε

Ωραίο setup φίλε!

Τα monitors ποια είναι?

Σε ευχαριστώ! Αριστερά το Mi 34" curved gaming monitor και δεξιά το Samsung LC34J791WTUXEN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφεία από "Γ" μπήκαν πλάι πλάι και το pc μετά από 9 χρόνια μπήκε ξανά στο πάτωμα αλλά δυστυχώς χρειάζομαι χώρο στο ένα γραφείο για να φτιάχνω sleeved cables, οπότε ήταν η πιο εύκολη/άμεση λύση, αν και προτιμώ να είναι πάνω και να το βλέπω...

Μετά από 6 ώρες αλλαγές και καθάρισμα κάτι κατάφερα αν και δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Επόμενη κίνηση νομίζω θα είναι ένα Dual Monitor Arm.

SSP_8352.jpg

SSP_8353.jpg

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί,

Μιας και βλέπω ότι είστε αρκετοί οι ψαγμένοι θέλω τη βοήθειά σας στο εξής:

1) Έχω ένα γραφείο από πλαίσιο το οποίο τραμπαλίζεται αρκετά και σκέφτομαι να το αναρτήσω στον τοίχο για να λύσω αυτό το πρόβλημα αλλά και να μου ελευθερώσει το χώρο που τρώνε τα πόδια αυτή τη στιγμή. Έχετε να προτείνετε κάποια δυνατή γωνιά; Θέλει ιδιοκατασκευή σε μηχανουργείο;
Επίσης μπορώ να το μικρύνω σε διαστάσεις σε κάποιο μαραγκό ή θα γίνει μια βλακεία;
Αυτό το γραφείο: https://www.plaisio.gr/epipla/epipla-grafeiou/grafeia/quadrifoglio-grafeio-industrial-oak-leukos-skeletos-140x80cm_2439026 σε άλλο χρώμα

2) Έχω αναμονή για απλίκες στον τοίχο και θέλω να φτιάξω πάλι ιδιοκατασκευή για να βάλω λεντοταινίες σε κουτιά όπου ει δυνατόν θα μπει μπροστά τζαμάκι για να μην ομοιόμορφη διάχυση του φωτός (δε θέλω να φαίνεται δηλαδή ότι φωτίζει ανά 1.5πόνο η ταινία). Έχετε υπόψη σας που μπορώ να απευθυνθώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, majnun είπε

Αγαπητοί,

Μιας και βλέπω ότι είστε αρκετοί οι ψαγμένοι θέλω τη βοήθειά σας στο εξής:

1) Έχω ένα γραφείο από πλαίσιο το οποίο τραμπαλίζεται αρκετά και σκέφτομαι να το αναρτήσω στον τοίχο για να λύσω αυτό το πρόβλημα αλλά και να μου ελευθερώσει το χώρο που τρώνε τα πόδια αυτή τη στιγμή. Έχετε να προτείνετε κάποια δυνατή γωνιά; Θέλει ιδιοκατασκευή σε μηχανουργείο;

2439026.jpg.e5538a1ed4c6ff3f1841cc5d069a3877.jpg

Έτοιμος !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, majnun είπε

Mπαα δε θα αντέξει. Ειναι κούφιος ο σκελετός του.

Αν είναι τόσο κούφιο, τότε μία λύση που προτείνω είναι αυτή > https://bke.gr/gonies-stirikshs.htm , 49Χ28Χ4

spacer.png

 

Και μία λύση ακόμα, να την φτιάξεις κάπου έξω, με στραντζαριστό, όπως την 1η φωτογραφία, αλλά να προσθέσεις και μία αντηρίδα ανάμεσα στο κάθετο και οριζόντιο κομμάτι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, majnun είπε

Mπαα δε θα αντέξει. Ειναι κούφιος ο σκελετός του.

Μεγαλυτερη σημασια εχει πιστευω ο τοιχος, η ποιοτητα του οπως και τα καταλληλα ουπα και βιδες, παρα η οποια ταβλα. Καθως εχω συναντησει σπιτι υποτιθεται με ελεγμενη κατασκευη οπου ομως οι τοιχοι δεν κρατουσαν ουτε μια απλη βαση για 20αρι monitor. Απλα σοβας, μπολικος που δεν κρατουσε τιποτα.

Παντως εκτος απο τις κλασσικες γωνιες, υπαρχουν και αλλες που μπορουν να ανοιγοκλεινουν ή και χωρις αυτες, εαν καποιος επιθυμει να ανοιγει και να κλεινει η επιφανεια, μπορει να χρησιμοποιησει καλους μεντεσεδες ως βαση και ξυλα για την αντιστηριξη οταν η ταβλα-επιφανεια  θα ειναι ανοιχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, 29gk είπε

Μεγαλυτερη σημασια εχει πιστευω ο τοιχος, η ποιοτητα του οπως και τα καταλληλα ουπα και βιδες, παρα η οποια ταβλα. Καθως εχω συναντησει σπιτι υποτιθεται με ελεγμενη κατασκευη οπου ομως οι τοιχοι δεν κρατουσαν ουτε μια απλη βαση για 20αρι monitor. Απλα σοβας, μπολικος που δεν κρατουσε τιποτα.

Παντως εκτος απο τις κλασσικες γωνιες, υπαρχουν και αλλες που μπορουν να ανοιγοκλεινουν ή και χωρις αυτες, εαν καποιος επιθυμει να ανοιγει και να κλεινει η επιφανεια, μπορει να χρησιμοποιησει καλους μεντεσεδες ως βαση και ξυλα για την αντιστηριξη οταν η ταβλα-επιφανεια  θα ειναι ανοιχτη.

Tα έχω σκεφτεί και τα δύο. Νομίζω αντέχει. Είχα βιδώσει παλαιότερα βιβλιοθήκη με γωνιές στην οροφή και δε φαινόταν φελός ο τοίχος.

Αυτό με την ανακλινόμενη επιφάνεια το έχω σκεφτεί, ή εναλλακτικά και δύο πόδια για μπροστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, majnun είπε

Tα έχω σκεφτεί και τα δύο. Νομίζω αντέχει. Είχα βιδώσει παλαιότερα βιβλιοθήκη με γωνιές στην οροφή και δε φαινόταν φελός ο τοίχος.

Αυτό με την ανακλινόμενη επιφάνεια το έχω σκεφτεί, ή εναλλακτικά και δύο πόδια για μπροστά.

Η ανακλινομενη επιφανεια, με μεντεσεδες στα ποδια πια για να μαζευονται ή 2-3 γωνιες αναλογα με το μηκος και πλατος της επιφανειας και 2 ποδια μπροστα ειναι επισης σταθερη κατασκευη και "γλυτωνει" και 2 ποδια-εμποδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...