Προς το περιεχόμενο

δε φορτωνει linux ουτε απο εγκατασταση ουτε απο live cd


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δοκίμασες τα cd σε άλλο pc ?

 

απενεργοποίησε απο το bios την δυνατότητα για ασύρματη σύνδεση, μήπως φταίει αυτό

 

άν ψάξει ο DIMITRISG, θα βρει πολλά κείμενα στα Γαλλικά για την μητρική σου και ίσως βγάλει άκρη!:-)

 

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλο pc κανονικά δουλεύει έχω δοκιμάσει και άλλο DVD/ROM αλλά τίποτα για το ασύρματο δεν δοκίμασα αλλά δεν νομίζω να κάνει κάτι όταν αρχίζουν να φορτώνουν τα Linux βρίσκουν μέχρι των επεξεργαστή και μετά κινέζικα δεν ξέρω μάλλον κάτι παίζει με μητρική κρίμα πάντως τα xp και Vista κανονικά δουλεύουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασες τα cd σε άλλο pc ?

 

απενεργοποίησε απο το bios την δυνατότητα για ασύρματη σύνδεση, μήπως φταίει αυτό

 

άν ψάξει ο DIMITRISG, θα βρει πολλά κείμενα στα Γαλλικά για την μητρική σου και ίσως βγάλει άκρη!:-)

 

 

.

 

ενταξει , παω να ψαξω

γαλλικη ειναι αυτη η μητρική ; αυτη ειναι ετσι ; Asus P5B-MX/WiFi-AP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα πολλά στα γαλλικά και γι'αυτό πήρα το θάρρος να το προτείνω

 

ένα πρόβλημα είναι η ασύρματη δυνατότητα που υπάρχει στην μητρική αλλά απ' ότι κατάλαβα υπήρχε ήδη εγκατάσταση linux.

 

κάτι δεν κάνει καλά ο Black Demis και γράφει και λίγα !

 

διάβασε και αυτό, το τελευταίο post

http://www.linuxformat.gr/forum/forum_posts.asp?TID=325&PN=1&TPN=2

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας λέω ότι έβγαλα όλες της συσκευές μόνο cd/rom άφησα ούτε σκληρός ούτε τίποτα μέχρι και κάρτα γραφικών έβγαλα με ενσωματωμένη δοκίμαζα από bios έκλισα ότι έκλινε και πάλι ούτε ένα Live CD δεν έτρεξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το προβλημα σου ειναι γνωστο τελικά

εχω μπερδευτει λιγο με ολα αυτα που διαβαζω

λενε οτι φταει ο jmicron controler ενας που ειχε το προβλημα και είχε και τα κινεζικα γραμματα, εφταιγαν οι πιλοτοι γραφικων που εβαζε το live cd , αλλα δεν ειναι η ιδια καρτα με την δικια σου , οποτε αστο, οι αλλοι δεν αναφερουν τα κινεζικα γραμματα αλλα αυτο με την progression barre οτι παει μεχρι την μεση και μετα κολλαει , δηλαδη οπως το περιγραφεις. Ο καθενας εκανε τα δικα του,

ενας καταφερει να εγκαταστησει μονο edgy alternate cd

ενας αλλος αλλαζει τις παραμετρους boot στο live cd σε acpi=off, noapic nolapic και του δουλευει

 

-αλλο bootable cd δουλευει; gparted για παραδειγμα ή και windows ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DIMITRISG

Έχω κάτι windows live cd με κάτι antivirus και κάτι άλλα ενσωματωμένα προγράμματα αυτό δουλεύει και κάτι άλλα boot cd δουλεύουν πχ Hirenʼs Boot cd και άλλα.

 

gtroza

Ta CD τα κατέβασα από internet να κάποια που θυμάμαι

Suse Linux 10.1

Knoppel(αρκετές εκδώσεις)

Ubuntu 7.10

Debian 4.0

Linspire 5.0.59

Knoppel 0.8

Και αλλα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...