Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Comodo Firewall Pro 3.0 (με υποστήριξη Windows Vista)


Global

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο μενα παιρνει ενα ακυρο η νεα εκδοση.

 

Μακαρι να μην ειχα αναβαθμισει καν, με ΠΡΗΖΕΙ στα προειδοποιητικα μηνυματα ακομα και για να τρεξω το update του firefox κ.τ.λ.

 

Δεν αντεχεται η νεα εκδοση. Και επειδη δε μου κρατησε και καμια απο τις ΠΟΛΛΕΣ προηγουμενες ρυθμισεις, δεν κανω καν τον κοπο να βαλω την προηγουμενη εκδοση. Κριμα ρε γμτ, μια χαρα τα ειχα σετταρει ολα.

 

 

/me crawls back to windows firewall.

 

p.s. Θεε μου τι μπλεξιμο οι ρυθμισεις στη νεα εκδοση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξτε κανα review παιδια.. Αλλαξε τιποτα στο ui?

 

Εγω το έβαλα και ο υπολογιστής δε ζορίζεται τόσο πολύ όπως έκανε με παλιά έκδοση(κάτι 100% χτυπούσε cpu) δεν πετάει τόσα popup όσο παλιά και γενικά πιο σταθερό είναι από ότι βλέπω θα το κρατήσω...

 

και επιδει το λινκ του Vagos_46 για RELEASE NOTES δεν δουλεύει να η αλλαγές (επίσημες)

 

* VPN Clients can now connect to VPN servers

* cmdagent.exe no longer consumes 100% CPU64 Mb RAM

* System reboot no longer takes too long when CFP is installed with some other security software, e.g. avast!

* CFP can now find the application behind a connection (for example Kaspersky web scanner)

* "System Idle Process" is now changed to "Windows Operating System" to describe application less traffic (So no more "System Idle Process" in CFP)

* Internet Connection Sharing (ICS): CFP is now compatible with ICS servers (users will be required to answer some popup alerts)

* System performance has been improved

* Defense+ no longer allows some applications to modify a protected file if it is not allowed

* Eliminated 8.3 path conversion and its associated duplicate entries/not remembering my answer problems (e.g. for BOClean or AVG)

* If CFP.exe is active, trying to rerun cfp.exe will activate the currently active CFP.exe instance now

* Accidental BLOCK/ALLOW for image execution popups are NOT remembered through out the application life time anymore (This means if an application is blocked/allowed from being executed without remembering, it will be asked again).

* Default global rules for NON-P2P mode has now been changed to allow various incoming ICMP messages that affects windows updates and trace routing applications

* New application signature database has been introduced; the size and format has been significantly changed to prevent false alerts from some AV programs

* Crashes while opening help file from the GUI links have been eliminated

* Crashes related to password protection dialog have also been eliminated

* Introduced the defense against a new keylogging technique

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...