Προς το περιεχόμενο

transexual/τραβεστι


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα χρωμοσώματα πάντα μένουν ΧΨ όπως τα έφτιαξε ο Θεούλης(όσοι πιστοί),ας χτυπιούνται όσο θέλουν,γυναίκες δεν γίνονται.

 

και αυτό ας πούμε το λες πως; με χαιρεκακία "χαχα μ@@άκα ποτέ δε θα γίνεις αυτό που ονειρεύεσαι"; εγκυκλοπαιδικά "σε περίπτωση που αναρωτιέστε, θα έχει πάντα ψ χρωμόσωμα"; τι;

 

Σε ένα τρανς σέβομαι τα λεφτά που έδωσε για να γίνει γυναίκα.

 

Και αν εγώ επενδύσω στο να γίνω πρεζέμπορας παιδεραστής εμπρηστής περιπτεράς; Θα σέβεσαι τα λεφτά που έχωσα στον κόπο μου;

 

Εγώ τους θεωρώ ερμαφρόδητους!

 

Είχα δει παλιά ένα ντοκυμαντέρ γι΄αυτό, είχε τρανσέξουαλ στο φυσικό τους περιβάλλον με κρυφές κάμερες. Παιδιά, πρέπει να δείτε πως διχοτομούνται όταν σκοτεινιάζει ε, χωρίζονται από τη μέση και κάτω στα 2 και μετά σιγά σιγά το νέο τρανσέξουαλ πλάσμα αποκολλάται από το αρχικό, μαγευτικό, όλα τα χει προβλέψει η φύσις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Mην χαλατε την κουβεντα παιδες...Ο Σνουπι παραπανω εκανε τον διαχωρισμο για το τι ειναι το ενα και το αλλο. Το θεμα ειναι κατα πσοον ως κοινωνια εχουμε αποψη, αντανακλαστικα και σεβομαστε την διαφορετικοτητα των αλλων. Παντως και οι 2 κατηγοριες δεν ταιριαζουν με τους γκει γιατι προκειται για αλλη κατασταση με σαφη ομως ερωτικο προσανατολισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lucifer το να θέλει να αλλάξει κανείς φύλο είναι ανωμαλία από την στιγμή που η φυσή το προόριζε για κάτι άλλο.Πιστεύουν ότι μπορούν να γίνουν γυναίκες και εθελοτυφλούν.

Το ότι στα παιδικά του χρόνια κανείς είχε "κακές" εμπειρίες που θα του βγάλουν αποθημένα στα 30+ δεν σημαίνει ότι είναι και φυσιολογικά.

Ό,τι και να μου αντιπαραθέσεις δεν δέχομαι κουβέντα για παραποίηση της φύσεως του ανθρώπου σε τέτοιο βαθμό.

Αν φτάσουμε στο σημείο να το θεωρούμε φυσιολογικό τότε απλά γάμησε τα(επιστημονικό το τελευταίο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να θέλει να αλλάξει κανείς φύλο είναι ανωμαλία από την στιγμή που η φυσή το προόριζε για κάτι άλλο.Πιστεύουν ότι μπορούν να γίνουν γυναίκες και εθελοτυφλούν.

Το ότι στα παιδικά του χρόνια κανείς είχε "κακές" εμπειρίες που θα του βγάλουν αποθημένα στα 30+ δεν σημαίνει ότι είναι και φυσιολογικά.

Ό,τι και να μου αντιπαραθέσεις δεν δέχομαι κουβέντα για παραποίηση της φύσεως του ανθρώπου σε τέτοιο βαθμό.

Αν φτάσουμε στο σημείο να το θεωρούμε φυσιολογικό τότε απλά γάμησε τα(επιστημονικό το τελευταίο).

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

Το θεμα ειναι κατα πσοον ως κοινωνια εχουμε αποψη, αντανακλαστικα και σεβομαστε την διαφορετικοτητα των αλλων. Παντως και οι 2 κατηγοριες δεν ταιριαζουν με τους γκει γιατι προκειται για αλλη κατασταση με σαφη ομως ερωτικο προσανατολισμο.

 

Η Ελληνική κοινωνία λόγω του ότι ήταν, είναι και θα παραμείνει συντηρητική δε θα τους αποδεχτεί ποτέ. Απλά τα πράματα. Εγώ προσωπικά αν κάποιος είναι ομοφυλόφιλος ή αν θέλει να αλλάξει φύλο πρόβλημά του και δικαίωμα του. Εκεί που εξοργίζομαι είναι όταν προκαλούνε. Οταν βγαίνουν στις τηλεοράσεις, στο δρόμο κλπ. Στο κρεβάτι του ο καθένας ας κάνει ότι θέλει. Αν το πάρεις και θρησκευτικά το θέμα ο κάθε άνθρωπος είναι υπεύθυνος για τις πράξεις και ανάλογα με αυτές θα κριθεί. Προχτές πήγα να ψωνίσω στο supermarket και ήταν ένα τραβέλι με μία τσατσά και όλη την ώρα (περίμενα στα αλλαντικά) προκαλούσε. Σηκώθηκα και βγήκα έξω και έκανα εμετό. Κάποια πράματα έχουν και τα όρια τους. Θες κύριε ν' αλλάξεις φύλο, άλλαξε. Αλλά μη με προκαλείς. Δε θα πήγαινα με τέτοιο άτομο παιδιά ούτε για καφέ. Και αν μία στο δισεκατομύριο γνώρισα μια κοπέλα και μάθαινα παρακάτω ότι γεννήθηκε άντρας, μπορεί και ν' αυτοκτονίσω.

 

Αυτές που το έκαναν μέσω ΙΚΑ κτλ δεν τις σέβεσαι δηλαδή ; lol

 

Και εδώ είναι η μεγαλύτερη κακομοιριά της ελλαδίτσας. Απ' τη μία τα ταμεία είναι μέσα ένα σωρό λεφτά, ετοιμάζουν ένα ασφαλιστικό σύστημα που θα πρέπει εμείς να δουλεύουμε μέχρι τα 100 και να μη πάρουμε σύνταξη και απ την άλλη καλύπτονται απ' τ' ασφαλιστικά ταμεία. Η στραβός είν' ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε, κι επειδή εγώ δε ξέρω κανένα στραβό γυαλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lucifer το να θέλει να αλλάξει κανείς φύλο είναι ανωμαλία από την στιγμή που η φυσή το προόριζε για κάτι άλλο.Πιστεύουν ότι μπορούν να γίνουν γυναίκες και εθελοτυφλούν.

Το ότι στα παιδικά του χρόνια κανείς είχε "κακές" εμπειρίες που θα του βγάλουν αποθημένα στα 30+ δεν σημαίνει ότι είναι και φυσιολογικά.

Ό,τι και να μου αντιπαραθέσεις δεν δέχομαι κουβέντα για παραποίηση της φύσεως του ανθρώπου σε τέτοιο βαθμό.

Αν φτάσουμε στο σημείο να το θεωρούμε φυσιολογικό τότε απλά γάμησε τα(επιστημονικό το τελευταίο).

 

Λοιπόν, μιας και δεν δέχεσαι κουβέντα επ' αυτού του ζητήματος, απαλάσσεσαι από την υποχρέωση να μου απαντήσεις, οπότε θεώρησε αυτό το ποστ μου ως "δήλωση άποψης" βασισμένη επάνω στο δικό σου. Αν σε πιάσει βέβαια το συζητήσιμό σου, μη διστάσεις να απαντήσεις ε.

 

Για αρχή -και για τέλος- θα ήθελα να σκεφτείς έξω από τον εαυτό σου, να δεις τον κόσμο ολόκληρο σαν σύνολο συμβάντων και δεδομένων. Από το πόσο φυσιολογικό είναι κάποιος να πηδιέται με την κοπέλα του και κάποιος καρχαρίας να κατασπαράζει αμερικανούς ΣΕΡΦΕΡΖ, μέχρι το πως η πασχαλίτσα χέζει στους στύμονες ενός τριαντάφυλλου και ο ήλιος ανατέλλει από (χμ) την ανατολή.

 

Καταπληκτικά. Τώρα θέλω να σκεφτείς τι είναι αυτό που κάνει όλα αυτά τα πράγματα φυσιλογικά. Είναι μήπως το ότι έτσι σε έμαθαν στο σχολείο; Δλδ, αν εσύ αύριο πσοφούσες (μακρυά από 'μας) αυτά θα έπαυαν να είναι φυσιολογικά; Ή αν γενικά η καταπληκτικής ομορφιάς ανθρωπότητα δεν υπήρχε να τα στολίσει με τους όρους της, δεν θα ήταν; Όχι, θα ήταν! Συμφωνούμε λοιπόν πως δεν είναι ούτε η ανθρώπινη ηθική, ούτε η ανθρώπινη λογική, ούτε γενικότερα κάποιο ανθρώπινο σκεπτικό που κάνει την ανατολή του ήλιου φυσιολογική.

 

Ναι ρε λούσιφερ, κάτσε, δίκιο έχεις (έχω!) αλλά τι κάνει τα πράγματα φυσιολογικά;;;

 

"Το γεγονός ότι συμβαίνουν." Απλώς. Για να συμβαίνει κάτι, σημαίνει πως είναι μέσα στο πρόγραμμα της μαμάς φύσης, είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο, προβλέψιμο και σε έναν χ στατιστικό βαθμό (20 γκέη για 200 στρέητ) αποδεκτό. Δεν υπάρχει τίποτα που γνωρίζεις και συμβαίνει που δεν είναι φυσιολογικό, η παιδοφιλία, η κοπρολαγνεία, ο καννιβαλισμός, οι γαρίδες στο πιάτο σου και τα σφηνάκια βότκα-αψέντι -ακόμα και το σαλονικιότικο λλλάμδα. Όλα αυτά συμβαίνουν πολύ πριν μπεις εσύ στη μέση με την ανθρώπινη λογική σου που θα σε εγκαταλείψει μαζί με το καρδιοχτύπι σου όταν έρθει η μαύρη εκείνη ώρα και η γη συνεχίσει να γυρίζει και οι τρανσέξουαλ ακόμα κάνουν πιάτσα και οι σαλονικείς ακόμα προσπαθούν να μάθουν ελληνικά.

 

Με πιάνεις; Συμβαίνει κάτι στη φύση, επειδή κακά τα πσσέματα και ο άνθρωπος μέρος της είναι όσο και αν δεν γουστάρει, και σκας εσύ μύτη και κρίνεις πως αυτό που η φύση επιτρέπει να συνεχίζεται, δεν είναι φυσιολογικό, απλώς επειδή δεν συμφωνεί με την αισθητική σου. Ούτε με τη δική μου συμφωνεί, αλλά όλο_το_παραπάνω_ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελληνική κοινωνία λόγω του ότι ήταν, είναι και θα παραμείνει συντηρητική δε θα τους αποδεχτεί ποτέ.Απλά τα πράματα.

 

αυτό το "ηταν" σε ποιες ακριβώς ιστορικές πηγές το στηρίζεις;

ξέρεις πρόλογοι που στηρίζονται σε ιστορικές αλήθειες προσδίδουν το απαραίτητο κύρος μονάχα όταν είναι ακριβείς και βασίζονται σε κάποιες πηγές. υπάρχει βέβαια ένα πολύ χρήσιμο λινκ το οποίο λέγεται "επεξεργασία" σε περίπτωση που δεν βρεις κάτι ωστε να συνοδέψεις το αρχικό σου ποστ.

 

Εγώ προσωπικά αν κάποιος είναι ομοφυλόφιλος ή αν θέλει να αλλάξει φύλο πρόβλημά του και δικαίωμα του. Εκεί που εξοργίζομαι είναι όταν προκαλούνε. Οταν βγαίνουν στις τηλεοράσεις, στο δρόμο κλπ. Στο κρεβάτι του ο καθένας ας κάνει ότι θέλει.

(...)

Προχτές πήγα να ψωνίσω στο supermarket και ήταν ένα τραβέλι με μία τσατσά και όλη την ώρα (περίμενα στα αλλαντικά) προκαλούσε. Σηκώθηκα και βγήκα έξω και έκανα εμετό. Κάποια πράματα έχουν και τα όρια τους. Θες κύριε ν' αλλάξεις φύλο, άλλαξε. Αλλά μη με προκαλείς.

 

προχθές που λες φίλε κουέστιον μαρκ έφαγα μανιτάρια (με ρύζι και κάρυ) και μάλλον μου έκατσαν άσχημα στο στομάχι και έκανα εμετο. επίσης αντιπροχθές, που βγήκα το βράδυ, στο διπλανό τραπέζι ήταν μια μια γκόμενα με μινι και ήταν όλος ο κώλος της έξω. καθόταν που λες και έκανε διάφορα ωραία πράγματα με τα πόδια της αλλά επειδή ήταν εξ ολοκλήρου γυναίκα δεν προκαλούσε. μετά ήρθαν και οι φίλες της και πιάσανε μια πολύ συμπαθητική κουβέντα σχετικά με μεγέθη και όλα τούτα τα ωραία, αλλά ευτυχώς συνέχισαν να μην προκαλούν επειδή μου φαίνονταν πολύ ενδιαφέροντα και ήθελα να τις παρακολουθήσω.

(...ότι τι; )

 

Αν το πάρεις και θρησκευτικά το θέμα ο κάθε άνθρωπος είναι υπεύθυνος για τις πράξεις και ανάλογα με αυτές θα κριθεί.

 

αν το πάρεις θρησκευτικά... θα γ@μηθεί το θρεντ.

 

Δε θα πήγαινα με τέτοιο άτομο παιδιά ούτε για καφέ. Και αν μία στο δισεκατομύριο γνώρισα μια κοπέλα και μάθαινα παρακάτω ότι γεννήθηκε άντρας, μπορεί και ν' αυτοκτονίσω.

 

...ο έρωτας είναι τυφλός.

μπορεί να σου έρθει απο κει που δεν το περιμένεις.

 

Και εδώ είναι η μεγαλύτερη κακομοιριά της ελλαδίτσας. Απ' τη μία τα ταμεία είναι μέσα ένα σωρό λεφτά, ετοιμάζουν ένα ασφαλιστικό σύστημα που θα πρέπει εμείς να δουλεύουμε μέχρι τα 100 και να μη πάρουμε σύνταξη και απ την άλλη καλύπτονται απ' τ' ασφαλιστικά ταμεία. Η στραβός είν' ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε, κι επειδή εγώ δε ξέρω κανένα στραβό γυαλό..
.

 

δε θα είναι πολύ κρίμα αν εσύ αύριο (που λέει ο λόγος) πάθεις ένα αυτοκινητιστικό και καταστρέψεις μια ζαρτινιέρα να την πληρώσουν όλοι οι υπόλοιποι;

σαθρό το επιχείρημα, γελοία και η απάντηση, ναι.

υπάρχουν πολλοί λόγοι να κατηγορήσεις τα ασφαλιστικά ταμεία και μάλλον αυτός είναι ίσως από τους τελευταίους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ενοχλουν κανεναν απλα δεν ξερω τι πρεπει να νοιωσω γιαυτους τους ανθρωπους. περιεργη περιπτωση. απο την μια για καποιον περιεργο λογο νοιθω κατι σαν συμπαθεια γιατι νομιζω οτι βασανιζονται απο την αλλη μου σκαει κατακουτελο κατι που μου εχει επιβληθει οτι πρεπει να τους αποριψω μαζι τους να γελασω η κατι τετοιο. οποτε δεν εκφραζομαι καθολου.

 

τι ειναι αυτη η καρδουλα???? δεν την εβαλα εγω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Luc δεν είσαι ο μοναδικός άνθρωπος που τα έχει σκεφτεί αυτά τα πράγματα.

Αυτή η λογική σου όμως είναι μη εφαρμόσιμη.Δεν μπορείς να τα θεωρείς στην πράξη όλα αυτά φυσιολογικά γιατί το αποτέλεσμα δεν θα είναι το επιθυμιτό.Αλλά τι να σου πω τώρα...και τι να συζητήσουμε....για εμένα αυτός που θέτει τα όρια είναι ο Θεός και για εσένα(απόλυτα σεβαστόν) είναι η λογική η οποία στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολύ ανοικτή.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει, ο Θεός είναι μεγάλο θέμα, απόψεις, κτλ.

 

αλλά όταν λες το "επιθυμητό" αποτέλεσμα, ποιο εννοείς;

την αναπαραγωγή κσερογώ; γιατί υποθέτω πως οκ, 2007 είναι, προφυλάξεις παίρνουμε.

 

(παίρνουμε;;;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναπαραγωγή δεν είναι το μόνο αλλά μιας και το ανέφερες ας πάρουμε αυτό.

Όταν ένα φυσιολογικό αντρόγυνο(με χρωμοσώματα χχ χψ,το προσδιορίζω γιατί χάσαμε την μπάλα με το τι είναι φυσιολογικό),κάνει έρωτα χωρίς προφυλάξεις η αναμενόμενη ροή τον πραγμάτων είναι :

σεξουαλική πράξη-εξπερμάτωση-γονιμοποίηση-κύηση-τοκετός-κλάματα ιστορίες,πάνες κτλ.Με άλλα λόγια μετά από 9 μήνες(στην καλύτερη) βγαίνει από τα γεννετικά όργανα του θηλυκού αυτό που θα συνεχίσει το ανθρώπινο είδος.

Όταν ένας transexual-τραβεστί κάνει την ερωτική πράξη(μιας και ένας από τους στόχους της εγχείρησης είναι και αυτός),τότε πιο θα είναι το αποτελεσμα που θα βγεί από την ερωτική πράξη αυτήν;Το ότι κατά την δειάρκεια της πράξης δημιουργήται το σπέρμα δεν σου δείχνει τον δρόμο της φύσης;ότι προορίζεται να καταλήξει εκεί που πρέπει;

Κατά συνέπεια μια τέτοια πράξη είναι φυσιολογική;Αυτός που πράττει τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ πως είναι εξίσου φυσιολογικό με το να κάνει σεξ ένα φυσιολογικό αντρόγυνο χχ χψ, παίρνοντας προφυλάξεις. Δλδ όταν κάποιος κάνει σεξ με την κοπέλα του φορώντας προφυλακτικό, είναι αυτό μια μη-φυσιολογική πράξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφώνα με αυτό το σκεπτικό ναι,αλλά είναι διαφορετικός ο σκοπός για τον οποίο συμβαίνει.

Δεν είναι άρνηση του να είναι άντρας όμως.Τ ο προφυλακτικο εϊναι η απόρρηψη των ευθυνών(το παιδί δλδ) και η συγκράτηση μόνο της ευχαρίσησης,του σεξ δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφώνα με αυτό το σκεπτικό ναι,αλλά είναι διαφορετικός ο σκοπός για τον οποίο συμβαίνει.

 

πλήρως αδιάφορο, μπορώ να σκεφτώ χιλιάδες σκοπούς με το ίδιο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...