Προς το περιεχόμενο

Επανεγκατάσταση winxp χωρίς να χαθεί το linux??


lost2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι καιρός να ξανά κάνω εγκατάσταση τα winxp αλλά έχω και το suse από ότι ξέρω αν κάνω εγκατάσταση τα winxp θα χαθεί ο grub loader και μετά θα πρέπει να ξανά περάσω το suse υπάρχει κανένας τρόπος να γλυτώσω όλη αυτή την φασαρία , δηλαδή να κάνω εγκατάσταση τα winxp αλλά να γλυτώσω το suse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιαχνεις το grub με ενα live cd

 

πρεπει να γινεται και με δισκετα αλλα δεν ξερω πως

 

κοιτα μηπως υπαρχει τροπος να σωσεις το /boot/grub/menu.lst σε δισκετα και να το επαναφερεις μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καιρός να ξανά κάνω εγκατάσταση τα winxp αλλά έχω και το suse από ότι ξέρω αν κάνω εγκατάσταση τα winxp θα χαθεί ο grub loader και μετά θα πρέπει να ξανά περάσω το suse υπάρχει κανένας τρόπος να γλυτώσω όλη αυτή την φασαρία , δηλαδή να κάνω εγκατάσταση τα winxp αλλά να γλυτώσω το suse

 

1.Κατεβάζεις το SUPER GRUB DISC από ΕΔΩ

2.Το καις με το NERO σε ένα CD

3.Κάνεις την εγκατάσταση των XP στο ανάλογο Partition

4.Όταν τελειώσουμε με τα XP BOOTάρουμε από το CD TOY SUPER GRUB DISC και επαναφέρουμε τον GRUB.

5.ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΔΩ

6.ΤΕΛΟΣ ΟΥΦ!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να ξαναπεράσεις όλο το Suse !!

Άμα βάλεις το cd και πατήσεις repair, έχει μια επιλογή να κάνεις repair τον boot loader και στο φτιάχνει με την μια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιοδήποτε.. Μπορείς να τσεκάρεις καλού κακού από το cd του suse αν έχει επιλογή για επανεγκατάστηαση του boot loader κ μετα να ξαναβάλεις τα παράθυρα =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να ξαναπεράσεις όλο το Suse !!

Άμα βάλεις το cd και πατήσεις repair, έχει μια επιλογή να κάνεις repair τον boot loader και στο φτιάχνει με την μια !

 

 

Το ίδιο γίνεται και σε Fedora. To έχω δοκιμάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...