Προς το περιεχόμενο

Δανειο.πληροφοριες pls


pigos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια

Μιας κ ειμαι ψιλοασχετος θα ηθελα να με βοηθησετε στο εξης

 

Θελω να παρω ενα δανειο 5000 euro.

Ποια τραπεζα ξερετε οτι εχει την καλυτερη προσφορα??

Υπαρχει δανειο οπου θα μπορω να βαζω περισσοτερα χρηματα οταν εχω?? (πλεον της σταθερης δοσης που θα δινω καθε μηνα)

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα περιμενεις να σου απαντησει κανεις απο εδω ???

 

Τεσπα ας σου απαντησω εγω

 

Ψαξε στις τραπεζες για καλυτερη (προσφορα - προταση)

Πρωτα δες τις πραγματικες σου αναγκες και μετα αποφασισε τι δανειο θα παρεις

και για ποσο καιρο αποπληρωμη .

 

Για να μην βρεθεις προ δυσαρεστων εκπληξεων....

 

Κανεις δεν μπορει να σου πει πιο προγραμμα σε συμφερει γιατι πολυ απλα

ολα ΕΙΝΑΙ ΡΕΥΣΤΑ (ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ)

Ας ειναι καλα ο ανταγωνισμος !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι εξαιρετικά σημαντικός ο λόγος, καλύτερα να μή παρεις δάνειο. Ούτε μια στο εκατομμύριο δε θα βγείς κερδισμένος.. θα πληρώσεις και τη προγιαγιά τους για να το ξοφλήσεις.., γιατι εκτος απο το δανειο, ειναι μεσα εισφορές, εξοδα, πλέον spread, οι τόκοι του δανείου + το ιδιο το ποσο του δανείου φυσικά.

 

Στην ερωτηση σου δε βοήθησα γιατι οπως σου ειπε και ο προηγουμενος χρηστης, ολα ειναι ρευστά. Παντως εν περίοδο εορτών να περιμενεις προσφορές. Μην πας εθνική ομως. Εχει γινει χειρότερη και απο τη eurobank. Εθνικη sucks. :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετα με το επιτόκιο που θα σου πλασάρουν δώσε ιδιαίτερη σημασία στη μηνιαία δόση αποπληρωμής και στην συνολική ετήσια πραγματική επιβάρυνση δηλ το Σ.Ε.Π.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ που θέλω να πάρω για αγορά αυτοκινήτου,μπορώ να στραφώ σε δάνειο αυτοκινήτου?Υπάρχει καλύτερο επιτόκιο από το καταναλωτικό?

Επίσης αληθεύει ότι για να πάρεις δάνειο από το ταχυδρομικό ταμιευτήριο πρέπει να είσαι δημόσιος υπάλληλος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καλύτερο επιτόκιο από το καταναλωτικό?

το καταναλωτικό μάλλον ειναι το χειρότερο απο όλα τα είδη δανείων.

 

για μεταχειρισμένο ενδιαφέρεσαι;

 

Για καινουριο ΙΧ, συζητησε το με τον έμπορο. μπες σε εκθεση, ριξε μια ματια στο αμάξι, και μετά κουβεντουλα.. ποσο εχει μετρητοίς; με τι "δώρα", και πόσο έχει με προκαταβολή Χ, και μηνιαία δοση Ψ, και θα στα πεί όλα. Η αγορά ιχ με δόσεις, ειναι στην πραγματηκότητα ενα δάνειο, καταναλωτικό απο τράπεζα (αλλα με τον έμπορο ενδίαμεσο που καίγεται να πουλήσει μπορει να εχει καλυτερους όρους). Ο εμπορος τα παιρνει αμεσως τα λεφτα του, και εσυ χρωστάς στην τράπεζα.

υπ όψιν, με δόσεις μπορει να φορτωθείς όχι μονο τον τόκο, αλλα και άλλα που δεν παιζουν σε μετρητοις εξοφληση. πχ. το ΙΧ ασφαλίζεται σε εταιρεια επιλογής του εμπορου ή τράπεζας, όχι δική σου (εσυ την πληρώνεις).

 

Το Βήμα: Τα μυστικά των δανείων για αγορά αυτοκινήτου (προσοχή. το άρθρο ειναι του 2001. δες τις γενικές συμβουλές αλλα μην ασχοληθεις με τα απόλυτα νουμερα και τα παραδείγματα, πχ % επιτόκια, κλπ γιατι αυτα αλλαζουν συχνά, πόσο μάλλον μετα 6 χρόνια)

autotriti.gr: Δόσεις - τι πρέπει να ξέρετε

 

Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ. :

Δεκαλογος συμβουλων προσ δανειοληπτες-καταναλωτες

Eορτοδανεια Προσοχη Κρυβουν Παγιδες !!!!

Τι να ξέρετε πριν πάρετε πιστωτικές κάρτες και καταναλωτικά δάνεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα καταναλωτικό για μηχανή και επειδή κοίταξα όλα τα δάνεια το ποιο συμφέρον για μένα ήταν της πειραιώς το "συνεπώς",όπου κάθε χρόνο κατεβαίνει το επιτόκιο κατά μια μονάδα αν είσαι κύριος στις πληρωμές σου(δηλαδή δεν καθυστερείς την δώσει),ξεκινάει από 9.75% και καταλήγει στο 4,75%,

ψακτο λίγο καλύτερα και δες τι σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά το καινούριο δάνειο της Πειραιώς με 8,5 επιτόκιο μέχρι 5 χρόνια σε υποχρεώνει να το πάρεις για πενταετία ή μπορείς και για 2 χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα καταναλωτικό για μηχανή και επειδή κοίταξα όλα τα δάνεια το ποιο συμφέρον για μένα ήταν της πειραιώς το "συνεπώς",όπου κάθε χρόνο κατεβαίνει το επιτόκιο κατά μια μονάδα αν είσαι κύριος στις πληρωμές σου(δηλαδή δεν καθυστερείς την δώσει),ξεκινάει από 9.75% και καταλήγει στο 4,75%,

ψακτο λίγο καλύτερα και δες τι σε συμφέρει.

 

Μην νομίζεις ότι και μ΄αυτό κερδίζεις τίποτα. Τα πρώτα 2-3 χρόνια που έχεις ψηλό επιτόκιο έχεις και μεγάλο κεφάλαιο, άρα και περισσότερους τόκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τους τόκους δεν τους πέρνει η τράπεα αναλογικά με τη δόση.Τα πρώτα χρόνια πέρνει σε κάθε δόση μεγαλύτερο ποσοστό τόκων και μικρότερο ποσό κεφαλαίου με αποτέλεσμα αν περάσουν λίγα χρόνια μετά η αποπληρωμή του δανείου να μην έχει μέγάλα οφέλη ..

Επίσης για αγορά αυτοκινήτου νομίζω πως οι εταιρείες αυτοκινήτων δίνουν λίγο καλύτερους όρους λόγο ανταγωνισμού΄(π.χ ατοκα, 1 δόση μετα 1 χρόνο κτλ κτλ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...