Προς το περιεχόμενο

Western Digital MyBook Essential Edition 2.0 1TB


G.Mustang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες αγόρασα αυτον το σκληρό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303914

και το πρόβλημα είναι οτι ενώ μου λέει πως έχω 529Gb ελεύθερα, όταν πάω να αντιγράψω

ένα αρχείο 4Gb και άνω μου λέει οτι δεν υπάρχει αρκετός χώρος στον δίσκο και θα πρέπει να κάνω εκκαθάριση του δίσκου. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων..:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρεις τι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείς. Κατά πάσα πιθανότητα ο δίσκος σου είναι FAT32 και γι' αυτό δεν μπορείς να αντιγράψεις το αρχείο που αναφέρεις. Θα πρέπει να μετατρέψεις το δίσκο σε NTFS. Εάν χρησιμοποιείς Windows 98 δεν υποστηρίζουν το NTFS, οπότε αν κάνεις τη μετατροπή δεν θα μπορείς να δεις το δίσκο.

 

Και πριν από οποιοδήποτε "επέμβαση" στο δίσκο μην ξεχάσεις να κάνεις backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φίλε δεν το σκέφτηκα έτσι... Το λειτουργικό που χρησιμοποιώ είναι τα Windows XP SP1. Θα τον έκανα format αλλά χθες μετακίνησα γύρω στα 400Gb στον εν λόγο σκληρό και μου πήρε μια μέρα. Καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο θα μου πάρει για να κάνω την διπλάσια δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βαλε το Service Pack2 λυνει πολλα προβληματα...

Για να μεταφερεις αρχειο πανω απο 4GB πρεπει ο δισκος να φορμαριστει σε NTFS. (σε πολλα μικροτερα των 4GB δεν εχει προβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γινεται να μετατρεψεις τον δισκο σε NTFS και χωρις φορματ (με εντολη στην γραμμη εκτελεσης). Ψαξε στο φορουμ καπου υπηρχε ενα τετοιο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απλως μετα δεν γινεται να τον ξαναμετατρεψεις σε FAT χωρις φορματ. (που δεν νομιζω να το θελεις).

 

Τιποτα ρε συ, εδω ειμαστε για να βοηθαμε. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...