Προς το περιεχόμενο

giati den ksekina pes 2008 me hd2400 pro agp ???


johnmagkaiver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia sas,thelo tin boitheia sas.exo ena problima me to pro evolution soccer,den ksekinaei eno prin ligo kairo ksekinage kai alli omos karta grafikon,extes agorasa tin hd2400pro se AGP sta 512 mb to p.c. mou fenete kata ta alla na tin douleyei mia xara.

otan pao na trekso to paixnidi mou bgazei anafora sfalmatos,koitao tis leptomeries tis anaforas gia na dei ti problima exei

to problima einai C:\Documents and Settings\giannis\Local Settings\Temp\97ba_appcompat.txt i kai alles fores diaforetiko.

peite mou ti pernaei apo to mialo sas kai pithanes liseis.

aa to problima ksekinise extes kai simera ekana kai format kai ta perasa ola apo tin arxi kai pali to idio.

ti protinete?iparxei periptosi na min sikonei to sistima mou tin karta grafikon?

pantos mesa apo to bios exei mia epilogi gia na epilekseis to megethos se mb tis kartas grafikon nomizo to grafei agp capacity kati tetoio,kai exei epilogi gia ta 512 mb pou exo idi epileksei.

aa apo extes otan evala tin karta auti mou dixnei sti diaxirisi ergasion mia pci device me erotimatiko

diladi mi anagnorismeni eno tis mono 2 kartes pci pou exo tis exo egkatastisei.tis agp tis blepei ekei os pci ?

perimeno idees kai pithanes liseis.

euxaristo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αρχικά σου προτείνω να γράφεις ελλήνικά για να είσαι πιο κατανοητός.

 

Τώρα όσο αναφορα το προβλημα πρώτα -πρώτα τι catalyst έχεις? δοκιμασε μια αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε συγνώμη που θα είμαι εγώ αυτός που θα σου πει τα κακά μαντάτα, αλλά η κάρτα σου και να το ξεκινήσει, είναι εξαιρετικά αμφίβολο το αν θα μπορέσει να τρέξει το PRO08... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε συγνώμη που θα είμαι εγώ αυτός που θα σου πει τα κακά μαντάτα, αλλά η κάρτα σου και να το ξεκινήσει, είναι εξαιρετικά αμφίβολο το αν θα μπορέσει να τρέξει το PRO08...

 

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diladi ekana makakia? kai ti karta pisteyetai oti eprepe na paro giro sta 80-90 euro? pantos paidia ego pisteyo oti mporei na to ksekinisei asxeta an mporei i oxi na to treksei foul.

ti einai omos ayto to problima pou anaferete stin anafora sfalmatos?pos mporoume na mathoume apo ti proerxete kai pos tha to epidiorthoso?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε συγνώμη που θα είμαι εγώ αυτός που θα σου πει τα κακά μαντάτα, αλλά η κάρτα σου και να το ξεκινήσει, είναι εξαιρετικά αμφίβολο το αν θα μπορέσει να τρέξει το PRO08... :-(

 

File ego me fx5700 to paizo sta low...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diladi ekana makakia? kai ti karta pisteyetai oti eprepe na paro giro sta 80-90 euro? pantos paidia ego pisteyo oti mporei na to ksekinisei asxeta an mporei i oxi na to treksei foul.

ti einai omos ayto to problima pou anaferete stin anafora sfalmatos?pos mporoume na mathoume apo ti proerxete kai pos tha to epidiorthoso?

 

με 80-90 ευρώ ίσως έκανες την χειρότερη επιλογή που θα μπορούσες, αφού σε ενδιαφέρουν και τα παιχνίδια.:-(

 

προσωπικά πιστεύω πως η 2400 δεν μπορεί να το τρέξει ούτε low. :fear:

 

:shifty:οι συγκεκριμένες σειρές της Αti 2400 και nVindia 8400 βγήκαν σαν μία ''φθηνή'' λύση για όσους ενδιαφέρονται αποκλειστικά υποστήριξη HD (!), και ΔΕΝ παίζουν παιχνίδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia ok as poume oti i karta den mporei na to paiksei.alla pou kolaei i anafora sfalmatos?alla ego pisteyo oti esto eprepe na ksekinisi.

mipos leo mipos kati paizei me tin karta eixou?

iparxei periptosi na min sinergazete?

paidia prin apo ayti eixa tin 7600gs kai epaize kai malista foul mexri na bgalei problima i karta ekeini 256 MB ayti 512 MB kai den? ksero pos to pes 2008 paizei apo 128 MB kai pano.an ftaiei i karta pou den paizei na tin balo ston ko.. tou politi sto plaisio,pou mou eipe oti tha paizei aneta me aytin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν παιζουν ρολο τα ΜΒ στις Vgas. ειδικα σε αυτη τη κατηγορια χρηματων...

 

Η 7600GS ειναι τουλαχιστον 2-3 φορες ταχυτερη σε παιχνιδια απο την 2400προ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti enoeis file mou adika to psaxno?kai ti na kano? na tin pao piso? paidia gia to pes 2008 milame. mexri to persino to epaiza me all in wonder 9000 sta 64 MB.

kai paidia gia opoion kserei as dei sto proto thema mou tin anafora sfalmatos mipos katalavei kati.

euxaristo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγω παίζω το pro2008 με κάρτα γραφικών 6 ετών (Geforce 4 Ti 4200) σε low γραφικα και αναλυση 1024. Δε νομίζω δηλαδη το παιχνίδι να έχει τόσο μεγάλες απαιτήσεις.

Στο θέμα σου τώρα. Θα σου πω ένα δικο μου περιστατικό που ίσως σε βοηθήσει. Έβαλα στο laptop ενός φίλου μου το prο και έπαιζε κανονικά το μεταφέρουμε στο δικό μου σπίτι και έβγαζε μπλε οθόνη και αφού εκανε restart ένα σφαλμα παρόμοιο με αυτό που περιγράφεις (c:/documents...ktl) μετα απο πολλές ώρες ψαξίματος βρήκα τι έφταιγε. Είχε πρόβλημα η κάρτα ήχου. Συγκεκριμένα στο σπίτι του το είχα συνδέσει με εξωτερική καρτα ήχου και λειτουργούσε μια χαρά. Στο δικό μου δεν είχαμε πάρει την εξωτερική και χρησιμοιούσαμε την εσωτερική (της motherboard δηλαδή). Του είπα λοιπόν όταν πάει σπίτι του να συνδέσει την εξωτερική και να δοκιμάσει και λειτουργούσε κανονικά ούτε μπλε οθόνη ούτε σφάλμα. Οπότε μπορεί να μη φταίει η κάρτα γραφικών αλλά καποιο άλλο hardware του συστήματος σου όπως η κάρτα ήχου ή και η μητρική. Μπορεί να είναι και η κάρτα γραφικών δεν ξέρω.

Μάλλον πρέπει να βρεις κάποια άλλη κάρτα γραφικών (που ξέρεις ότι το σηκώνει το παιχνίδι σίγουρα) και να δοκιμάσεις. Αν σου βγάζει πάλι σφάλμα μάλλον κατι άλλο φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα μπορει να παιξει το παιχνιδι..

α.σιγουρεψου οτι εβαλες τους σωστους drivers και οτι ''εκατσαν'' σωστα.

β.πηγαινε εναρξη->εκτελεση->και κανε το τεστ directx γραφοντας dxdiag

υποψιαζομαι οτι δεν εχεις βαλει κανενα directx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...