Προς το περιεχόμενο

giati den ksekina pes 2008 me hd2400 pro agp ???


johnmagkaiver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

aa apo extes otan evala tin karta auti mou dixnei sti diaxirisi ergasion mia pci device me erotimatiko

 

Κατά πάσα πιθανότητα δεν "κάθησε" ο driver σωστά...

Κάνε απεγκατάσταση τον graphic driver.

Δοκίμασε καινούργιους catalyst.

Αν δεν δουλεύει σωστά ούτε με τους δικούς της drivers ουτε με τους catalyst τότε μάλλον έπεσες σε ελλατωματική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εχω και εγω την ιδια καρτα και το PES2008 τρεχει κανονικα. Δεν παιζω τετοια παιχνιδια οποτε δεν το εχω παλεψει πολυ αλλα το παιχνιδι επαιζε χωρις κολληματα σε 1024χ768. Ολα τα υπολοιπα δεν τα ειχα πειραξει αρα μιλαμε για τα default του παιχνιδιου. Τωρα αφου σ'εσενα επαιζε με την προηγουμενη καρτα δεν φταιει τιποτα αλλο απο την καρτα γραφικων. Το πιο πιθανο ειναι να φταινε οι driver οι οποιοι ακομα δεν ειναι καλα γραμμενοι για την καρτα σου(και καρτα μου) και θα σε ταλαιπωρησουν αρκετα. Στην δικια σου περιπτωση αφου δεν τρεχουν ουτε τα test του directx οι driver δεν ειναι περασμενοι σωστα η οι προηγουμενοι driver δεν εχουν απεγκατασταθει σωστα. Αν εκανες format μιλαμε για την πρωτη περιπτωση. Οι catalyst απο το site της ΑΤΙ δεν υποστηριζουν καρτες agp και αυτο ειναι το προβλημα που δεν εχουμε καινουργιους driver. Οι driver που χρησιμοποιω εγω ειναι οι 843 απο το site της gecube αλλα ο υπολογιστης μου δεν λειτουργει οπως θελω. Ο media player παιζει τα video κανονικα? Αν θελεις επικοινωνησε και με PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους drivers της nVIDIA τους έκανες απεγκατάσταση πριν περάσεις την Ati? Αν σου βγάζει ερωτηματικό στο Device Manager κάτι μάλλον έχει πάει στραβά. Ξήλωσε τους drivers ΟΛΟΥΣ και μετά πέρνα τους ξανά από την αρχή.

 

Επίσης το ATI Control Center απαιτεί .NetFramework για να εγκατασταθεί. Ίσως γι αυτό σου βγάζει λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν μου εβγαζε κανενα σφαλμα. Απο format τι σφαλμα σου εβγαζε? Δοκιμασε και τους omega drivers (google, omega drivers κτλ) και πες μου τι εγινε. Αν δεν εισαι απο format εχει μεσα και κοματια απο τους driver της nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi den exo kanei overclocking kosta. file mou dali 13gr den paizei ayto to proto pou les giati ekana kai format.oso gia to netframework dokimasa na katavaso kai poio prosfato ebala to 3.5 an den kano lathos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εχω καλα νεα. To προβλημα που εχουμε ειναι οτι η ΑΤΙ προς το παρον δεν υποστηριζει τις καρτες AGP και πρεπει ναχρησιμοποιουμε τους driver που γραφουν οι κατασκευαστες. Ο driver της gecube ειναι γενικος για τις καρτες της (agp k pci-ex).Η Sapphire βγαζει και αυτη μια καρτα hd2400pro AGP. Αλλα ο driver ειναι ειδικα γραμμενος μονον για τις agp καρτες. Απο χθες περασα αυτον τον driver και ο υπολογιστης μου δουλευει λιγο καλυτερα. Τωρα για σενα μου ειπες οτι απο το autorun του driver σου εβγαζε σφαλμα και δεν περναγε. Εγω στη θεση σου θα εκανα format απο την αρχη και θα περναγα μονο τα απαραιτητα τουλαχιστον στην αρχη. Δηλ. θα περγαγα windows και αμεσως μετα τους driver της καρτας γραφικων (μονο τον driver(οδηγο οθονης αν εχεις xp ελληνικα)). Το net το χρειαζεσαι μονο αν θελεις και το ATI control panel αρα προς το παρον δεν το χρειαζεσαι και αυτο. Το directx θα το περασεις απο το παιχνιδι. Avivo κτλ τα περνας μετα αν σου δουλεψει. Δοκιμασε και περιμενω νεα.

 

Καπου προηγουμενα διαβασα οτι το pes2008 ειναι βαρυ παιχνιδι.Απο χθες το pes2008 τρεχει στον υπολογιστη του αδελφου μου (celeron 1.0 ghz,ati 9600, 256+128mb) στα 800x600 με τις ρυθμισεις στο low.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εβγαλα τους drivers που ειχε κατεβασα αυτους που ειπες Κωστα τους εγκατεστησα ολα καλα και πλεον δεν διχνει μη αναγνωρισμενη συσκευη,αλλα το παιχνιδι εξακολουθει να μην παιζει.εβγαλα το παιχνιδι το ξανα εβαλα και παλι δεν παιζει.τι να κανω?καμια ιδεα?που μπορουμε να μαθουμε τι ειναι το σφαλμα που βγαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...