Προς το περιεχόμενο

Γαλλία: Θα διακόπτεται η σύνδεση όσων κατεβάζουν παράνομα τραγούδια ή ταινίες


NiTroGen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

well h le3h tsonta exei proel8ei nomizw apo tainies tetoiou eidous pou empainan sfhna kata thn diarkeia allwn provolwn kai profanws htan paranomes (h provolh tous ennow) kapote...me auth thn logikh isws na to ennoei o liopyr...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτός του ότι, ότι και να κατεβάζει ο τσοντάκιας, το bandwith που σου περισσεύει φτάνει πάντα για να δεις τα επαγγελματικά σου mail, ο καθένας έχει τις προτεραιότητες και τις ανάγκες του.

Γιατί σώνει και καλά δλδ τα επαγγελματικά mail έχουν μεγαλύτερη αξία από τις τσόντες?

Εκτός και αν βασίζεις το επιχείρημά σου στην λέξη ''παράνομα'', που στην συγκεκριμένη περίπτωση, δεν νομίζω οι τσοντοβιομηχανίες να έχουν το θράσος να μιλούν για πειρατεία...

Οτι πιο άσχετο και ακατάλυπτο έχω διαβάσει-θυμάμαι στο Insomnia.

Kατεργαράκο γύρισες από ολονύχτιο πάρτι ε;;;; :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα, προσωπικά πάλι, πιστεύω πως ακόμα κι αν η γαλλική κυβέρνηση πάρει τέτοιες εξαίσιες, υπέρ της προσωπικής ελευθερίας, αποφάσεις, αυτές δε θα εφαρμοστούν (τουλάχιστον όχι στο κοντινό μέλλον) και στην ΕΕ. Επειδή είμαστε στην ίδια ένωση κρατών δε σημαίνει πως ό,τι @@ νόμο σκεφτεί ο καθένας θα τον εφαρμόσει κι ο διπλανός.

 

(Και στην τελική, δεν είμαστε υποχρεωμένοι να είμαστε στην ΕΕ, έτσι; )

 

ας περάσουν κανένα νόμο από την Ολλανδία και μετά το συζητάμε και για τους νόμους από την Γαλλία.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, για όσους δεν ξέρουν στην Γαλλία έχουν ψηφιστεί και άλλοι "περίεργοι" νομοι ακόμη και πριν από τον "δεξιό" Sarkozy... π.x. απαγορεύτηκε το στοίχημα μέσο internet! Από τότε που έχει γίνει αυτό έχω φοβηθεί τόσο πολύ που παίζω όσο περισσότερα χρήματα μπορώ για να κλείσω τον λογαριασμό μου! :devil:

 

Για τον έλεγχο τον ISP που λέτε: έκανα το διδακτορικό μου στην France Telecom που είναι ο εθνικός provider στην Γαλλία, και ξέρω ότι τέτοιου τύπου "έλεγχοι" επιβαρύνουν παρα πολύ το δίκτυο. Οποτε αν είναι να γίνουν, τότε θα είναι πολύ πολύ επιλεκτικοί και θα την πληρώσουν οι "μεγάλοι" χρηστες, τους οποιους όμως θα τους προειδοποιήσουν πριν κάνουν την οποιαδήποτε δικαστική δίωξη!

 

Ασχετο: η Γαλλία έχει δεξιές κυβερνήσεις εδώ και 10 χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας περάσουν κανένα νόμο από την Ολλανδία και μετά το συζητάμε και για τους νόμους από την Γαλλία.... :)

 

Τι εννοείς, από, ή στήν Ολλανδία; Ρωτάω, μια και τα τελευταία χρόνια η περίφημη Ολλανδική ανεκτικότητα (οι διαβόητοι τέσσερεις πυλώνες στους οποίους στηρίζεται-όταν- η Ολλανδική κοινωνία), μάλλον φαίνεται πως ανήκει πια στο παρελθόν (βλέπε περασμένο αιώνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς, από, ή στήν Ολλανδία; Ρωτάω, μια και τα τελευταία χρόνια η περίφημη Ολλανδική ανεκτικότητα (οι διαβόητοι τέσσερεις πυλώνες στους οποίους στηρίζεται-όταν- η Ολλανδική κοινωνία), μάλλον φαίνεται πως ανήκει πια στο παρελθόν (βλέπε περασμένο αιώνα).

 

αποποινικοποίηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ολλανδοί ψάχνουν ήδη πως θα καταργήσουν την αποποινικοποίηση γιατί πρόσφατα μια γκόμενα που την είχε ακούσει πήδηξε από μια γέφυρα και πνίγηκε! Και μάλιστα πρόσφατα είχαμε και μια πορεία κατά κατάργησης τις αποποινικοποίησης... Οι διαδηλωτές δήλωναν πως κανένας δεν πρέπει να παίζει με τα μυαλά τους, ότι αν καταργηθεί η αποποινικοποίηση θα ανεβούν οι τιμές και η εγκληματικότητα και ότι οι επισκέπτες από το εξωτερικό δημιουργούν τα προβλήματα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο πάντως με το θέμα. Σήμερα, δεν θα μου έκανε μεγάλη εντύπωση αν η Ολλανδία ακολουθούσε κατά πόδας τη Γαλλία(;)...

 

λοιπόν επειδή πάλι πάτε να με παρεξήγησετε:

Το σχόλιο μου αναφερόταν σε αυτό του φίλου σχετικά με την υιοθέτηση νομοθεσίας από όλα τα κράτη μέλη της ΕΕ.... προσωπική μου άποψη (εξ αυτού και το σχόλιο περί ολλανδίας) είναι ότι δεν μπορούν να μας ζητούν να είμαστε ευρωπαίοιι όπου τους συμφέρει.... και εξηγούμαι:

Θέλετε να κόψουμε το κατέβασμα? Πολύ ωραία, να μου κάνεις και ένα νόμο για την αποποινικοποίηση όπως υπάρχει στην Ολλανδία, να μου περάσεις και τόυς νόμους πρόνοιας της Σουηδίας, να μου φέρεις και τον μισθό στα ευρωπαϊκά επίπεδα και μετά μάλιστα να συζητήσουμε και για το παράνομο download....και αυτά είναι μόνο μερικά παραδείγματα....

Αντίστοίχα, όλο λέμε για παγκοσμιοποίηση, πληρώνουμε πανάκριβη βενζίνη γιατί στην Wall street φτερνίζονται και εμείς συνέχεια πρέπει να σκύβουμε το κεφαλί....αν θέλουνε παγκοσμιοποίηση να την έχουμε παντού και όχι όπου τους συμφέρει....(βγάλε μου και τους δασμους από τα Τελωνεία να αγοράζω και εγώ τις high tech συσκευές σε τιμές ΗΠΑ και κίνας αφού θέλεις παγκοσμιοποίηση....)

 

και με αυτό νομίζω ότι ξέφυγα (-αμε) τελείως από τι θέμα μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ... Φαντάζομαι κατάλαβες ότι σε αυτή τη φράση συνοθύλευσα παραφραστικά με υπερβολικό τρόπο τις απόψεις που διατυπώθηκαν εδώ ή αλλού με τις οποίες διαφωνώ έτσι?

οκ, δεν αντιλήφθηκα την ειρωνεία ... :o

Ε?

Γιατί, τι διαφορετικό έχουν οι τσοντοβιομηχανίες απ'τις κινηματογραφικές και χρειάζεται και θράσος? :confused:

Γιατί κάνουν εμπόριο κάθε χρώματος και απόχρωσης σαρκώς ας πούμε φτάνει???

(εκτός και αν θεωρείς το παράνομο downloading πιο ''επιλήψημο'')...

Οτι πιο άσχετο και ακατάλυπτο έχω διαβάσει-θυμάμαι στο Insomnia.

Kατεργαράκο γύρισες από ολονύχτιο πάρτι ε;;;; :lol::lol:

Από ολονύχτια εργασία...:P

Btw δεν ήταν άσχετο, ήταν σχετικό σε κάτι που (λανθασμένα) αντιλήφθηκα ως άσχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάνουν εμπόριο κάθε χρώματος και απόχρωσης σαρκώς ας πούμε φτάνει???

(εκτός και αν θεωρείς το παράνομο downloading πιο ''επιλήψημο'')...

 

Πιστεύω ξέρεις πόσο είναι ο μισθός κάποιας γνωστής πορνοστάρ? (hint: εξαψήφιο νούμερο/έτος -σε δολλάρια-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ξέρεις πόσο είναι ο μισθός κάποιας γνωστής πορνοστάρ? (hint: εξαψήφιο νούμερο/έτος -σε δολλάρια-)

 

δεν κάνω λόγο για τις 10 γνωστές, αλλά για τις εκατοντάδες, (μπορεί να λέω και λίγες) άγνωστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liopyr είμαστε εντελώς εκτός θέματος, αλλά πιστεύω ότι έχεις παρεξηγήσει κατά πολύ τη βιομηχανία του πορνό...

Οι πορνοστάρ κάνουν κάτι νόμιμο, είναι καθαρά επιλογή τους το τι θα κάνουν και με ποιόν, πληρώνονται πολύ ακριβά (ναι, και οι άγνωστες..), είναι ασφαλείς από αφροδίσια νοσήματα και βιαιοπραγίες και υπάρχει αλληλοσεβασμός μεταξύ συνεργατών. Όλα αυτά είναι απολύτως αντίθετα με την κατάσταση στην πορνεία πχ, με την οποία προφανώς τη μπερδεύεις...

Στην ουσία λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο που λειτουργεί ο κινηματογράφος, με μόνη διαφορά τη θεματολογία των ταινιών... Καμμία σχέση με την πορνεία δηλαδή...

Αλλά καλύτερα να μην είμαστε άλλο off topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...